Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kakilásos gondok a kétévesemné...

Kakilásos gondok a kétévesemnél. Mikor lesz ennek már vége? Tapasztalt anyukák, a ti gyerekeiketeknél mikor rendeződött a dolog?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben múlt két éves.

Jó két hónapja szenvedünk a kakilással, egyszerűen nem akar kakilni, visszatartja napokig.

Tulajdonképpen nem székrekedése van (orvos is megerősítette), hanem pszichés eredetű a dolog, és nem látom a kiutat.

Nem akarom stresszelni ezzel, nem is emlegetem neki a kakilást, nem akarok erre hangsúlyt fektetni, hogy ez minél természetesebb legyen neki,hogy ha van "anyag", kicseréljük, és minden megy tovább.

Ugyanakkor nem tudom, mit csináljak, mert napokig képes visszatartani, és látom, hogy közben szenved. Rémálom az egész.

Képes azt csinálni,amikor már alig bírja tartani, hogy sírva odabújik, ölel szorosan, látom, hogy szenved, rugózik kínjában, és erőlködik, hogy visszatarsa, mert már nagyon kell neki,de akkor is tartja. És aztán egyszer csak nincs tovább, kijön minden. De miért kell ezt így?


Voltam már orvosnál vele, ő mondta, hogy az ilyen idős gyerekeknél előfordul, hogy tudja, érzi, hogy neki már a bilibe kellene produkálni, de nem meri elengedni ott, így hát visszatartja, ez majd helyreáll magától. Na de mikor? Meg tanácsolta, hogy hagyjam a bilit, maradjon csak a pelus egy ideig, amíg helyreáll a dolog.


Azt még megemlíteném, hogy mivel napközben velem van, előfordul, hogy jön velem vécére, így látja, hogy mi folyik ott. Pár napja iszonyatosan sírni kezd ott, és ordít, hogy "elviszi a víz".


Tudom, hogy ez a kakilás-visszatartás dolog ezzel függ össze, hogy a saját testrészének érzi a kakit, és fél elengedni, de nem tudom, hogy ez meddig tart?


Tapasztalt anyukák! Ez mikorra áll helyre?


2014. jan. 15. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat fruttival késztettem a vécére, mert ő lusta volt a kakit odarakni. Azt mondta, hogy unalmas ott ülni. Megbeszéltük a vécén, hogy hova megy a kaki és a pisi és az utcán is meg kellett mutatni az útját. 2 nap alatt rászokott a vécére. Mond el a kislányodnak, hogy az a jó, ha a kaki a vécébe kerül, mert akkor nem fáj a hasa és a kakira nincs szüksége a pocakjának, azért jön ki. okosat nem lehet írni és mondani, mert minden gyerek más. Amit ők kigondolnak, abból nehezen engednek.
2014. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl korán kezdtétek ezt a szobatisztaság dolgot? Lehet hogy amikor a pisilés már ment, a kakilást is egyből oda vártátok volna, amit ő még nem szeretett volna és inkább elkezdte visszatartani.

A fiam is ahogy szobatiszta lett, a pisiléssel nem volt gond, viszont kakiláshoz kérte a pelenkát. Nem hordta már, de mikor kakilni kellett, akkor kérte a pelust, ráadtam, elbújt, elintézte a pelusba, majd jött szólni, hogy kész van és vettem is le egyből a pelenkát róla. A kaki egy nehezebb téma, azt nehezebben "engedik" el a gyerekek és lehet hogy ti ezt egy kicsit siettettétek, rosszul álltatok hozzá. Amúgy nálunk kb. 2 hétig volt így. Aztán magyarázgattam, hogy a bilibe is ugyanúgy lehet, aztán pont egy olyan napja volt, hogy nehezen akart kakilni és mondtam neki, hogy próbáljuk meg a bilin, hátha ott könnyebben kijön a kaki. Akkor ült rá és sikerült neki és látta, hogy oda is lehet kakilni és onnantól ment a kaki is a bilibe.

Szerintem legyél egy picit türelemmel, próbáld vele megbeszélni ezt a kaki témát és majd csak egyszer összejön. De ez semmiképpen nem egészséges, hogy visszatartja. Mond neki, hogy nyugodtan kakiljon, ráadod a pelust, abba el tudja végezni, majd amikor rendeződik, rendszeressé válik a kakilás, akkor egy pár hét múlva elő lehet állni újra a bilibe kakilással való próbával.

2014. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor volt ilyen amikor elkezdtük a bölcsit, eleinte akár 3-4 napig visszatartotta... Már ovis, de az oviban soha nem végzi a nagydolgát, csak itthon. Persze ez már, mint a ti esetetek..

Lehet, hogy tényleg korai neki a szobatisztaság még..

Nálunk csak az idő volt a megoldás, no meg türelem.. Ismerős anyuka hashajtót adott uebben az esetben, de ott is az türelem volt a megoldás hosszú távon.

2014. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nalunk hasonlo volt a helyzet, azzal a kulonbseggel, hogy o mar nagyon hamar bilibe kakilt, es kesobb kezdett ez a gond lenni, amikor a pelust mar nem volt hajlando felvenni. Ki kellett talalnom egy meset a kakirol meg kakimanorol, hogy a kakit el kell kuldeni a kakimanonak, mert o nagyon szereti, es szomoru ha nem kap. Kezdtem a sajatommal, amikor en voltam WC-n, hogy most elkuldjuk neki, o megnyomhatta a gombot. Aztan jott az ovenek elkuldese is, de bilibe kakilt nem WC-be orvosi ajanlasra. Ekkor mar kezdte kapni a hashajtot, hogy ne tudja visszatartani. Nagyon sok turelemmel, orakig tarto ucsorgesses a bilin, de soha nem eroltetve sikerult elerni fel ev alatt, hogy egyaltalan nincs gond a kakival.
2014. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen neked, kedves utolsó. Ezt majd megpróbálom én is.


Tulajdonképpen sosem erőltettem ezt a bilizés dolgot. Ott volt szem előtt, ha akart, ráült ruhában, de többnyire azt sem. amióta meg elkezdődtek a komoly gondok, azóta meg még szem elől is el van rakva a bili, orvosi tanácsra.


Ruha nélkül kb. kétszer-háromszor sikerült ráültetni régebb, majdnem két éves volt, nem hiszem, hogy túl korán kezdtem volna erőltetni. Más gyerek már szobatiszta olyankor. Szóval, akarta is, meg nem is. Pl. esti fürdés után rákérdeztem, nem akar-e ráülni, csak úgy ücsörögjön rajta, és közben mondjuk mesét nézhetne. Ráült, és egy fél perc után már fel is ugrott.


Mostanában meg az van (pl. tegnap délután is), hogy látom, hogy kell neki, fel-alá járkál kínjában, látszik, hogy visszatartja. A kezét a fenekéhez teszi, és néha rugózik kínjában. Aztán sírva szalad oda hozzám, hogy "nem kakálsz! nem kakálsz! nem kakálsz!"

Ez megy órákon keresztül. arra is gondoltam már, hogy fáj neki, de azt mondja, hogy nem. És amikor végre nincs tovább, és pelenkát cserélünk, egyáltalán nem kemény neki, tehát nincs székrekedése sem.

Ilyenkor meg szoktam kérdezni tőle, hogy nem kéri-e a bilit, nem akar-e a nagyvécébe, mint a nagyok, de olyankor még inkább ordít, úgyhogy hagyom, csak kakiljon végre.

2014. jan. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!