Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem érdekli 1,5 éves...

Miért nem érdekli 1,5 éves kisfiamat a mesekönyvek tartalma?

Figyelt kérdés

6 hónapos kora óta minden este együtt 3-an (apa, anya, babu) esti mesét olvasunk. Mindenféle mesekönyveket, leporellós, nagy képekkel teli, csupa szines mesekönyveket. Kezdetektől OLVASTUK neki a kis rövid meséket, mondókákat. Az elején még csak bámulta, majd mikor egyre ügyesebb kezdett lenni élezte a lapozgatást. Először azt gondoltuk tetszik neki hogy lehet lapozni... De mostmár kezdek aggódni, hogy az esti meseolvasás annyiból áll, hogy kb 4-5 könyvet szélsebesen végiglapozgat, nagy néha rámutat egy-egy képre (de mire elkezdenék bármit is megszólalni a képről-nemhogy a mesét olvasni hizzá) máris tovább lapoz.

Ha meg "erőltetve" elkezdek olvasni egy oldalon mesét, (persze szépen mutogatjuk közben mindig a képeket játékosan), nem engedem hogy lapozzon, akkor hirtelen "bedühödik", elkezd csapkodni, vergődni, kiabálni és lemászni az ölemből.

Járt már így valaki? Dackorszak része gondolom, kissé türelmetlen a kisfiam minden egyéb téren is (evés, alvás, játékok), és mindig nagyon türelmesen segítek neki, de ez a meseolvasási nehézség azért furcsa nem? Vagy majd ez is emlúlik?


2014. jan. 16. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

De miért kell ezt erőltetni? Én nem is értem.

Én is próbálkoztam néhányszor a meseolvasással a fiamnak, de nem érdekelte. Így nem is erőltettem. Majd ha nagyobb lesz, akkor majd nyugodtan végig hallgatja.

Nem minden gyereket érdekel a mese. Néhányakat igen, másokat meg nem. De ugyanez igaz mondjuk a gyurmázásra, vagy a hajtogatásra, vagy az építőjátékra vagy éppen a kirakóra. Nem mindenkit köt le minden. Más-más az érdeklődési kör, ha egyszer valami nem érdekli, akkor nem érdekli.

Majd ha nagyobb lesz, 4-5-6 éves, akkor majd lehet érdekelni fogja, jobban leköti.

Amúgy a kisfiam már elmúlt 3 éves és még mindig nem érdekli a meseolvasás. Majd ha nagyobb lesz, akkor majd újra elővesszük a könyvet. De egyébként ha nem olvasásról volt-van szó, hanem képeket kell nézni, tárgyakat, állatokat, cselekvéseket a könyvben, az érdekli, az leköti. Így mi ilyen jellegű könyveket vettünk neki.

2014. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem minden gyerek szereti a mesét. Én pl nem szerettem, Édesanyám gyakran probálkozott olvasni nekem de sosem kötött le, még nagyobb korban sem. Egyszerüen untam, nagy mese nézö sem voltam, engem nem lehetett lerakni tv elé mert kb 10 percig néztem. 10 éves kor után végig néztem 1-1 disney mesét de kisebb korban egyáltalán nem kötött le se könyvben, se tv-ben. szerintem ne eröltesd föleg ilyen pici korban ne. késöbb még ez megváltozhat. Férjemnek sem lehetett könyvböl mesélni neki csak az volt jó amit anyósom talál ki fejböl, nem volt neki egyszerű és persze Tomika legyen benne...:) Kiváncsi vagyok a mi gyerekünk hogy fog majd a mesékhez állni...
2014. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
6 hónapos kora óta??? Minek?? Teljesen normális, hogy még nem köti le! Bővel elég 2-3 éves korától elkezdeni a meséket!
2014. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem érdekli, mert erőltetitek. Neki a lapozás a szórakozás, nem a mese. Ezzel jól megutálja a könyveket, mert kötelező ott ülni és jónak lenni közben. Nagy hülyeséget csináltok így.
2014. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Borzasztó korai. 6 hónaposan eszembe nem jutott volna:D
2014. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia, lehet, hogy tényleg nem érdekli még...

Amúgy szerintem amíg nem elég nagy hozzá, nem érdemes olvasni, hanem inkább elmesélni, hogy mi van a képeken. 1-1 mondatot fűzni hozzá, azt is az ő szintjén, és már lehet is lapozni... :)

Olvasás közben megváltozik a beszéded, olyan szavak lehetnek benne, amiket ő még nem ért, 3-4 mondat végigolvasása unalmassá válhat a számára, csak amíg kicsi volt nem tudott ennek hangot adni.

2014. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Én ezért nem olvasok neki mesét, mert ez lenne, amit írtál. Majd később, talán fél év múlva.

Vannak kis könyvek kemény laposak, amikben állatok vannak, ezeket végiglapozzuk, elmondom milyen állat, milyen hangot ad ki, van olyan oldal, amin 1 állat van van amin 4. De van, hogy hamarabb lapoz, mint kéne :)nálunk ez az olvasás.

Még ne várd, hogy türelmesen végighallgassa a mesét, leköti a kép, meg tetszik, hogy lehet lapozni. Az enyém is 1,5 éves.

2014. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

nem érti még a mesét.

eddig érdekes volt, hogy lapoztok, a hanglejtésetek, stb, de most már ez nem érdekes. egyszerűbb mondatokat megért már, de egy mesét nem. és nem is köti le :)

teljesen normális majd fél év-év múlva már jobban érti az olvasott mesét és akkor újra érdekelni fogja.

addig bábozzatok inkább vagy ti apával eljátszva meséljetek neki egyszerűbb kis történeteket, akár plüssökkel.


a dackorszak meg még azért messzebb van, 1,5 évesre ne mondjátok rá :) annyira az jön le, hogy sokkal idősebbként kezelitek mint amennyi. az se jó, olvasgass utána az életkorának, sok mindent találsz a neten, játszani is könnyebb úgy ha érted, mik most a képességei :)

2014. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon korán kezdtétek,nem is értem minek...ezzel csak mehutáltatjátok vele!

Az én fiamat 2-2,5 éves kora körül kezdte érdekelni az esti mese de akkor is csak nagyon rövideket egyszerűeket!

Hagyjátok még az esti mesét!

2014. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Minden rituálé bevezetésének eljön az ideje szerintem. Mégpedig igény szerint. Szülőként te neked kell látnod, hogy mikor jött el az idő, mikor van változásra, váltásra igénye a gyermekednek. Nem elkezdeni valamit rögtön, hogy majd "belenő"!

Kicsi még ahhoz, hogy mesét hallgasson. Nem köti le. Most még azt az igényét kellene kielégítenetek, hogy ő lapozgat, ti meg egy-egy szót mondtok neki, ha rámutat valamire, vagy ti mutogattok a színes könyvekben, de tényleg csak egy-két dolgot. Ha továbblapoz, akkor továbblapoz. Nem kell kétségbeesni és főleg nem kell erőltetni!

Ha már többször végiglapozgattatok egy könyvet (kedvenc könyvet), akkor meg lehet próbálni kérdezni: hol van a labda? Megmutatod? és vagy sikerül, vagy nem :) De akkora öröm és büszkeség, ha sikerül!

Az én kisfiam is majdnem 1,5 éves már és mostanában az a "mániája", hogy lapozgat összevissza, mutogatja a dolgokat majd hirtelen becsukja a könyvet és kijelenti, hogy "vége!" :)

2014. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!