Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közösségbe járó kisgyermeked...

Közösségbe járó kisgyermeked milyen gyakran kap antibiotikumot betegségére?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a bölcsit a 2,5 éves lányom, azóta most kezdjük a harmadik antibiotikum kúrát megfázás szövődményére(előtte még soha nem kapott), és érdekelne, hogy ez átlagos még vagy gyakori? Kb. két hetente náthás, különböző súlyossággal. Köszi a válaszokat!

2014. jan. 20. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4és fél éves a fiam, eddig egyszer kellett antibiotikum, amugy gyógynövény alapú "gyógyszereket" írt fel a doki!
2014. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6 éves, 4 éve jár, 2-szer kellett antibiotikum, az elején. Utolsó 3 évben egyáltalán nem hiányzott az oviból!
2014. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

Még annyit, hogy ha egyszer belekeverdsz egy ilyen antibiotukum kúrába, sose gyógyul meg. Az antibiotikum roncsol, gyengít. Van oylan aki lázra is azonnal azt kap, évek óta beteg. Én nem engedek az antibiotikumot, csak nagyon indokolt esetben. Azóta nem is beteges. Torokgyulladás, lázas megbetegedéskor nem engedem, csak ah már nem tud kikecmeregni belőle. De már ilyen nincs amióta nincs antibiotikum. C vitamin és D viatmin, ennyi kell, majd szépen megerősödik ha átlagos immunrendszerű és a széltől sem szabad óvni. Télen nyáron, hóban fagyban mindig legyen kint 1 órát. Így is erősödik.


Náthára nem is értem miért kap antibiotikumot!

2014. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hú, hát nem tudom, most akkor az enyém nagyon beteges, vagy túl hamar ír antibiot a doki nénink? Most azt mondta, nem tiszta a tüdeje, lobos az egyik füle - egyébként meg láztalan, virgonc, csak az orra folyik. Itthon vagyok vele táppénzen, ahogy mindig, ha komolyabban megfázik. Csak most szöget ütött a fejembe, hogy megint hipp-hopp antibiot írt fel, egy hónapja lett vége az előző kúrának :(
2014. jan. 20. 15:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Közben jött az utolsó :) Én is C-vitamint és D-t adok neki napi szinten. Bölcsi előtt Egyetlen egyszer volt megfázva életében, és egyszer kapott el egy nyári vírust. Tüneti szereknél nem volt többre szükség. Decemberben két hétig ment a hasa a Curan-tól, előtte az Actiltól gombás lett a szája. Félek a mellékhatásoktól, de attól is, hogy eseteg tüdőgyuszit kap, ha nem adom be. Csütörtökön kell visszavinnem, de már az is megfordult a fejemben, hogy nem váltom ki, csak tovább adom az orrcseppet meg a vitaminokat, úgyis itthon leszünk a héten. Csak félek, hogy ez is felelőtlenség :(
2014. jan. 20. 15:36
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim 4,5, 2,5 és 1 évesek, a nagy másfél éve jár oviba, azóta rendszeresen és hosszasan betegek. Sosem kapnak antibiotikumot, szerencsére az orvosunk csak akkor ír, ha muszáj. Vírusos megbetegedésnél fölösleges antibiotikum. Igaz, az enyémeknek a fülük sose gyullad be, "csak" hörghurutjuk szokott lenni, az is vírusos szövődményként. Az orvosunk meg szokta például kérdezni, hogy milyen színű az orrváladék, az alapján következtet, hogy szükséges-e antibiotikum.És úgy tudom, fülgyulladás esetén is sokszor szükség van rá.
2014. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is megkérdezi az orrváladékot - mondtam, hogy színtelen, aztán mégis antibiotikumot kapott... Áh, legyen okos az ember.
2014. jan. 20. 15:40
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok.Szerintem ha tényleg nem tiszta a tüdeje, arra kevés a vitamin. Legalább valami nyákoldóra van ilyenkor szükség, és lehet, hogy valami gyulladáscsökkentőre is, ha nem kapja az antibiotikumot (az enyémek legalábbis szoktak kapni).
2014. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mucoprontot kap napközben, és Fenistilt este. Nasivin orrcseppet felváltva Sterimarral. Cebiont 10 cseppet és D-vitamint 1 cseppet (ezeket mindig). És persze porszívózom, amikor csak kell. Hársfateát iszik. Teszek neki meggymagpárnát a fülére.... Köszi a válaszokat!
2014. jan. 20. 15:47
 10/15 anonim ***** válasza:
gyereke válogatja lányomnak nagyon-nagyon ritkán kell antibiotikum ,nem beteges pedig másfél éves korátol jár bölcsibe most már ovis ,idáig nem kellet neki szeptember ota .
2014. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!