Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesen nemi érdeklődés?...

4 évesen nemi érdeklődés? Normális? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, van egy 4 éves öcsém. Nem otthon lakom, viszont 20 és 18 éves húgaim és szüleim egy háztartásban élnek az öcsémmel. Ma délután játék közben kistesóm minden átmenet nélkül megkért, hogy húzzam fel a pólómat, mert kíváncsi mi van ott. Ki akarta csatolni a melltartómat is, de természetesen nem engedtem neki. Teljesen zavarba jöttem, folyamatosan kérlelt, és cserébe felajánlotta, hogy én is megnézhetem őt. (Nem éltem a lehetőséggel, "néhányszor" már fürdettem, sok újat nem láttam volna. :) ) Nem szállt le a témáról, végül elmentem kutyát sétáltatni. Nem tudom mi lett volna a helyes reakció, egyáltalán normális-e az ilyen fajta óvodáskori pszichoszexuális megnyilvánulás? Átlagos, rendezett családban élünk, mindent megadunk a picinek. 2 húgom mivel otthon él még rendszeresen öltözik/vetkőzik úgy is, hogy a kisöcsém a szobában van, de előfordul, hogy ha csak egy valaki van otthon, akkor egy gyors zuhany erejéig látja a tesóm valamelyik húgomat teljesen meztelenül. Tehát elvileg tudja, hogy mi van a pólónk alatt.

Ez normális érdeklődés ilyen idős korban? Vagy esetleg kezdjek gyanakodni, hogy valami nem stimmel, valahol valaki bánthatta?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de ez az eset számomra aggodalomra ad okot. Remélem, hogy csak én idegeskedem túl az egészet.



2014. jan. 20. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Lehet hogy szórakoztatta hogy zavarba hozott. És igen, ilyen korban is lehet nemi érdeklődés egy bizonyos szinten, bár lehet hogy ezt inkább kíváncsiságnak kellene nevezni. Nem tudom hogy tudod-e, de az ilyen korú kisfiúk is ébredhetnek erekcióval (bár ennek nem mindig örülnek).
2014. jan. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Ez még nem nemi érdeklődés, hanem egyszerű kiváncsiság. El kell neki mondani, hogy ilyet nem illik kérni.
2014. jan. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez még nem a nemiségről szól (hiányzik hozzá a hormonális háttér). Egyszerűen a nemiszerveket (másodlagost is) ruházattal takarjuk, ezért titkos, kíváncsiságot keltő dolog. Ha a térdünket takargatnánk ennyi, akkor arra lenne kíváncsi.


Emlékszem, hogy 6 évesen bennem is mély nyomot hagyott, hogy uszodában az egyik tanárnő félmeztelenül beszélgetett velem, én meg lefagytam és a melleit bámultam. Mindezt úgy, hogy nő (akkor még kislány:)) vagyok és hetero. Egyszerűen a női mell látványa ritkaság volt, "nem illik" - hiába láttam anyámat ruha nélkül, idegen esetében zavarbaejtő és rendkívüli dolog volt.

2014. jan. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez hozzátartozik a fejlődéshez.
2014. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3,5 éves- őt is érdeklik a cicik :)

Volt nálunk is olyan, hogy ölelgetés közben bedugta a fejét pl. a pólóm nyakán és közölte, hogy most megpuszilja a cicimet és hasonlók.

Ilyenkor megsimogattam és szépen elmondtam, hogy inkább az arcomat vagy a hajamat stb.- nem vetkőztetjük sem anyát, sem másokat.

Az oviban állítólag az egyik kislány megmutatta neki a cicijét, azóta ő a "csaja".


Pár hónappal ezelőtt, amikor a punci-kukac téma volt, akkor ha kellett, ha nem utcán, vadidegeneknek újságolta, hogy neki kukaca van, anyának meg puncija. Sőt séta közben odament egy középkorú nőhöz és ráförmedt, hogy "tudom, hogy neked puncid van!" :)

Szerencsére viszonylag gyorsan megértette, hogy ezzel nem támadunk rá a járókelőkre, így ez is már inkább csak otthon a fürdés körüli időre korlátozódik, akkor még gyakran meg kell beszélnünk, hogy mije van a kisfiúknak, apukáknak, anyukáknak, kislányoknak.


Most új felfedezése a ZACSI, ezen röhögcsél nagyokat és vizsgálgatja.

Szerintem ez normális életkori sajátosság, megszégyeníteni, leordítani semmiképpen nem szabad- persze a kérésére nekiállni vetkőzni sem.

Érdemes szépen, türelmesen elmagyarázni, hogy hogy vannak a dolgok és ha elég sokszor hallja, már nem lesz érdemes.


Én azt igyekszem neki megtanítani, hogy idegenekkel, idegen helyen nem illik ezt megvitatni. Idővel felhagy majd az ilyen direkt érdeklődéssel, de ilyen korban még nem tudják az árnyalatokat ebben.

2014. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért érdekli az öcsédet a melled, mert Neked nagyobb van, mint a húgodnak?
2014. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Húgaidnak. Előző voltam.
2014. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy kisebb.


Nem vagy véletlen kicsit lapos? Mert lehet azért volt kíváncsi, mert tudja, hogy húgodnak cicije van = ő lány, és te is lánynak tűnsz, de akkor hol a cici?


Érted.

2014. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kb. ugyanakkora mellem, mint a tesóimnak, bár ők sokkal vékonyabbak nálam, de nem hiszem, hogy ez kevert be az öcsémnek, mert édesanyánk elég molett. :)

2014. jan. 21. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:
4 évesnél ez természetes. Baj akkor lenne, ha az öcséd 14 éves lenne.
2014. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!