Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvilágosítás: hogyan?

Felvilágosítás: hogyan?

Figyelt kérdés

Nemrég észrevette anyám és a nevelőapám, hogy a 10 éves mostohaöcsém a gépen rákeresett pár szexuális tartalomra. Még egyelőre nem beszéltek vele erről, sőt, megkértek, hogy próbáljam meg én felvilágosítani őt, mert mégiscsak én állok hozzá a legközelebb korban (én 19 vagyok) és mert engem amúgy is nagyon imád és amolyan példakép vagyok neki.

Ti ezt hogy kezelnétek? Mit mondanátok neki? Meg hogyan kezdenétek hozzá?



2014. jan. 7. 02:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

elmondanam neki ezt igy kerek perec, meg azt ha bármit szeretne tudni, nyugodtan kérdezzen

és azt is elmondanam hogy persze cikis dolog ez meg minden, de emiatt ne szégyenkezzen ez tök normális dolog, meg ha akar olvasgasson, adnék neki esetleg olyan könyvet ami az ő korosztályának való

nemtom milyen a viszonyotok, de ha közeli és nyíltan lehet vele beszélni és te sem vagy túlzottan szégyenlős akkor simán le tudsz vele ülni

2014. jan. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak az én esetemben a dolgot nehezíti, hogy amúgy meleg vagyok. És már előre görcsbe rándul a gyomrom, ha elkezd kérdezni a szexuális életem felől, meg, hogy miért nincs barátnőm stb. (A szüleim tudják)
2014. jan. 7. 02:51
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

ŐT KÉRDEZNÉM!

Mit nézel? Mit olvasol?... stb.

Nekem ez nem lenne nehéz, de nem a Te dolgod amúgy!!!!

2014. jan. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2: Dehogy fogja kérdezni!

Saját maga érzéseivel lesz elfoglalva, meg a zavarával!

2014. jan. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a szülők feladata lenne. Vannak jó képeskönyvek, ami gyerekeknek van felvilágosításra. Mi azt lapozgattuk a fiammal és megbeszéltük, hogy mi van a könyvben. Nem emlékszem a címére, de 6-9 éves korosztálynak volt.
2014. jan. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszintén válaszolj a kérdéseire.
2014. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ciki, hogy a szüleid rád sózzák ezt a feladatot, az ő dolguk lenne. Nekem van két húgom, de soha nem kérték a szüleim, hogy én világosítsam fel őket helyettük (pedig én is lány vagyok). Persze sokszor szívesebben fordulnak hozzám a kérdéseikkel, ha anyáék előtt cikinek érzik, de alapvetően sokat segít szerintem ez abban, hogy a szülővel bizalmi kapcsolat alakuljon ki ezzel a témával kapcsolatban is.

Mondjuk eleve ciki már az, hogy 10 évesen még nincs felvilágosítva szegény. Én 8 évesen már fel voltam.


Esetleg azt tudod tenni, hogy visszaemlékezel arra, te hogyan lettél felvilágosítva.

2014. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azt is mondd el neki ,hogy te meleg vagy. Szerintem ez a felvilágosításhoz hozzá tartozik. Mondd el neki hogy nem vagy semmi különös furcsa ember hogy ez teljesen természetes .
2014. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Meglepném egy-két könyvvel:


[link]


[link]

2014. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez NEM a te dolgod, hanem a szülőké!! Már réges régen beszélgetniük kellett volna vele erről. Én inkább nyomást gyakorolnék a szülőkre, hogy tegyék ezt meg utólag. Bár ennyi idősen már nem lesz könnyű dolguk, ha a nemiség mindig tabutéma volt.

Ha végképp nem tesznek semmit, akkor beszélgess te vele. Kezdd úgy, hogy láttad az internetet és neked is lenne erről véleményed..

Az, hogy meleg vagy, magánügy! Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy hozzátartozna bármiféle felvilágosításhoz a saját intim életünk megtárgyalása. Nem kell persze titkot csinálni belőle, de csak akkor mondani, ha kérdezi. És elmondani ennek a hátterét, hogy van ember, aki genetikailag így működik, nem tehet róla, de nem ez a normális. Ne legyél ebben is példakép. Viszont, ha diszkréten felvállalod magad (nem egy 10 évesnek, majd később. Ezzel én várnék), akkor nem kell attól félni, hogy emiatt másképpen néz rád.

Szexuális felvilágosítást akkor tarts, ha te is mindennel tisztában vagy. Mind a két fél működésével. Először érdemes újra átolvasni a bioszkönyvet. Én rajzolva szoktam magyarázni egyébkét.

10 évesnek az egyik legjobb könyv (rajzos képregény) a témában a Peti, Ida és Picuri. Újra kiadták hála istennek. Az is jó, a ezt átolvassátok együtt.

2014. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!