Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák! Ti hogyan...

Kismamák, anyukák! Ti hogyan viseltétek, mikor idegenek rákérdeztek, hogy a pocaklakótok/babátok tervezett, avagy "becsúszott" gyerkőc?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy engem eléggé zavar a dolog, mikor olyan emberek, akiket alig ismerek (találkoztunk teszem azt 2-3 alkalommal, csak köszönünk egymásnak), most a pocakomat látva helyből a "Kisfiú? Kislány?" kérdés után rákérdeznek, hogy "Terveztétek vagy csak úgy becsúszott?".

Valahogy nekem ez annyira indiszkrét kérdés. Nem tök mindegy vadidegeneknek hogy védekeztünk-e, vagy sem? Én ilyet sosem kérdeztem egy kismamától sem. Akitől meg kérdezhettem volna, mert barátnő, vagy bizalmas rokon, attól meg nem kellett, mert úgyis tudtuk, hogy éppen ki volt, aki szeretett volna gyerkőcöt, ki volt, akinek kis meglepetés lett.

Esetleg van valami tippetek, hogy lehet leszerelni az ilyen kérdést? Egyszer merészeltem azt válaszolni a "77. szomszédnak", hogy "Ne haragudjon, ez elég indiszkrét. A lényeg, hogy itt van, ez számít." Utána két hétig nem köszönt az illető.

Egyébként terveztük, de rájöttem, hogyha meg elmondom, hogy akart baba, nem elég,sokan faggatóznak, hogy hanyadik hónapban sikerült, stb... És ezek meg pláne olyan kérdések, amikhez idegeneknek semmi köze. Szerintem. Jól látom?


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! És mindenkinek is ezúton szép napot, jó babázást!


30 hkm



2013. jún. 10. 07:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem hinnem, hogy olyan nehéz lenne kimondani, hogy tervezett gyerek.
2013. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Finoman fogalmazva elég nagy illetlenség ilyet kérdezni, ne te érezd magad kellemetlenül, ha ilyeneket kérdeznek és utána meg nem szólnak hozzád, ha elmondod a véleményed. Az ő baja, ha megsértődik.
2013. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezz vissza, hogy mégis miben befolyásolja ez az ő életét? Legyen elég a kíváncsisága kielégítéséhez a gyerek neme és, hogy mikor érkezik.
2013. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
2x voltam terhes, de soha de soha nem kérdeztek ilyet.
2013. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jól látod!


Én nehezen viselem már a sok sok kérdést!

A legújabb kérdezik hogy vagyok, odafordulnak a férjemhez a következő kérdéssel: Várod hogy megszülessen a kicsi?


Mi meg nézünk nagy szemekkel, nem nem várja-.-------áhhhhh


Amúgy meg ha nem válaszolsz vagy nm úgy, akkor még ő van megsértődve!


Uh!

2013. jún. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%
Érdekesek vagytok.... Ha kérdeznek a terhességről az a baj, mert milyen indiszkret kerdeseket tesznek fel, ha nem kérdeznek az a baj, mert mi az, hogy nem érdekli őket a terhesseg minden részlete....
2013. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem is kérdezték már..

Amikor rávágtam, hogy tervezett, akkor nem kérdeztek többet (próbálták volna meg..).

Egyébként szerintem is iszonyat nagy illetlenség bárkitől is ilyet kérdezni..

Szerintem ha kérdeznek, válaszolj, hogy tervezett, a többi kérdésre meg nyugodtan mondd meg, hogy nem rájuk tartozik.

31 hkm

2013. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 petera6 ***** válasza:
100%

A fiú/lány dologra mindenki rákérdez nálunk is, majd a válasz hallatán rávágja, hogy persze ez még korán sem biztos, mert a mittudomén kinél is elrontották :) Sose értem, hogy akkor miért kérdezi. Biztos csak, hogy elmondhassa ezt a szuper sztorit :)


Azt senki nem kérdezte tőlem, és a férjemtől sem, hogy tervezett volt e a baba vagy nem.


25 hkm

2013. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Tölem is kérdezték!sőt még a fogadott orvosom is!persze normálisan tisztelet tudóan,de megkérdezte. Aztán ismerős vagy rokon is már nem emlékszem és mondtam hogy persze tervezett ráadásul az első nem maradt meg sajnos. Ilyenkor nagy szemekkel néztek. Nem értem miért.
2013. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nalunk is megkerdezik .. a fiu lany dologra csak annyit szoktam mondani "Ez a mi titkunk" valojaban meg tenyleg titok, de ezt nekik nem kell tudni. A terveztetek-e keresre pedig az, hogy: "Termeszetesen terveztuk, mar eskuvo elott elterveztuk, hogy szeretnenk gyereket es sikerult is". Aztan amikor latjak, hogy nem vagyok valami kozlekeny konkret valaszok teren akkor beken hagynak.
2013. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!