Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van hozzá jogom hogy ne...

Van hozzá jogom hogy ne engedjem el az unokákat egyedül anyósomhoz nyaralni?

Figyelt kérdés
Nem eltiltásról van szó, bármikor bárki jöhet, gyerekek is mehetnek de nem nélkülem. Külföldön élünk gyerekek 4 év alattiak, nem bízom anyósomban és amúgy sem látom értelmét hogy elvigye 1-2-3 hétre őket 1000 km-re tőlem mikor nem dolgozom én is tudnék menni, vagy jöhetne ő.
2014. jan. 23. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, hogy ez törvényben hogyan is néz ki azt nem tudom, az biztos, hogy a gyerek felügyelete (egyben minden döntés meghozója csak is a szülő/gondozó). Csak a szülő/gondozó dönthet a felől, hogy ki mikor milyen körülmények között felügyelheti gyermekét. Na már most, ha apuka engedi anyuka nem akkor bonyolultabb a helyzet. Első sorban apával beszéld meg ezt a helyzetet mert nektek szülőknek kell dönteni arról, hogy mehetnek e a gyerekek vagy sem. Apa és anya szava is 50-50% vagy mehettek bíróságra.
2014. jan. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Egyedul biztos nem engednem! Vagy jojjon vagy mi megyunk! Nem a bizalom miatt! Csak mert megorulnek a Gyerekem nelkul! Az Nekem nem pihenes lenne, hanem szanatorium az elso het vegere! viszont jogilag van nagyszuloi lathatas...
2014. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban közös döntés, ahogy az első írta, de ez elég speciális helyzet. Szerintem ahhoz, hogy másik országba menjen a gyerek, mindkét szülő beleegyezése kell, tehát ezt egyedül is megakadályozhatod. (Ez egy laikus véleménye.)
2014. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jogod? Bár kicsit szerintem félreérthetően tetted fel a kérdést, de, gondolom, te az anya vagy, nem a nagymama. A szülők döntik el, hova mehet a gyerek és hova nem.
2014. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van!
2014. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, abszolút jogod van hozzá. A mi manónk 4 éves, és épp arról beszélgettünk, hogy elengedjük-e őket a nagyszülőkkel nyaralni, belföldön. De arra jutottunk, hogy max. 1-2 napra, és jobban éreznénk magunkat, ha a férjem is menne velük.
2014. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!