Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Könnyű fogzás? Van olyan...

Könnyű fogzás? Van olyan baba, aki könnyen viselte a fogzást? Van erre példa? Vagy ilyen nincs?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat

2014. jan. 23. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Van. A tesóm babája nem érezte egyik fogát sem. Az enyém mindegyikkel kínlódott. Anyum szerint (hárman vagyunk) csak az öcsémet viselte meg, mi ketten hugival abszolút nem vettük észre.
2014. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 gigi089 válasza:

Igen,a lányomnál nem volt eddig nagy baj..se éjszakázások,1éjszaka volt csak..az egyik rágofoga.

Amugy sose..max.nappal kicsit nyügösebb.

Első két fogát észre se vettük..utána kettőt se..csak nappal.majd egyszerre 6foga jott ki és semmi..de ekkor meg volt a borostyán lánc..h emiatt vagy se.De nem volt semmi..még nyügös se nagyon.és 0.éjszakázás.

2014. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

a fiamnál csupán annyi volt a tünet, hogy napközben többet aludt, de se éjszakai ordítás, se hőemelkedés, se hasmenés, semmi egyéb, egyetlen fognál sem

előtte a lányommal viszont minden egyes fogat megszenvedtünk, minden létező tünettel, éjszakákig tartó járkálással

nem egyformák a gyerekek, még a tesók sem

2014. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3 lányom van, egyikkel sem volt probléma. Egyiküknek 13 hónapos korára 16 foga volt,egy éjszakázás nem volt emiatt, észre sem vettük a hátsóka úgy jöttek ki.
2014. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sem vészes a dolog. Néha felsírt éjszaka, de nem túl sokszor.
2014. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer sem volt éjszakai ébredés.

Inkább nap közben a fáradság, ingerlékenység, de ez sem vészes szinten- és inkább a sok-sok nyál :)

Ilyenkor hatványozottan vett a szájába minden elképzelhetőt is.

Ami nekünk nagyon bejött az a gyümölcsháló volt. Már a dm-ben is kapni (meg bababoltokban, pl. brendonban biztosan).

beleteszel egy szelet almát vagy körtét stb. (héj nélkül), rá ezt a szilikonos jellegű anyagból készült hálót, van kis fogója, mint egy pálcikás jégkrémnek és elnyammogja, harapdálja, kiszívogatja a rostokat és a levet.

Hasznos, mert így jobban lemegy a gyümölcs és még a fogainak is jó, el is szórakoztatja magát vele :)

2014. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

...előző vagyok (a gyümölcshálós)

nem tudom, mennyire ennek (is) köszönhető, de születésétől kb. 2 éves koráig volt borostyánnyaklánca.

2014. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem szenvedett sokat! májusban 2 éves lesz, az összes foga megvan, pici nyálcsorgás még jelen van, de kb. az elején volt pár nyugtalan éjszakánk.
2014. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az első 2 fog után a többit meg se érezte a lányom.

Ha a védőnő és a gyerekorvos nem látják a saját szemükkel, akkor el se hiszik. Nekem is sokáig fura volt, de a lányomnak 6 hónaposan jött ki a hátsó bal rágója és az első normális fogzási ütem közül az első felső foga.


Utána jött a többi ütem szerint, de a rágófog .. hát én ámultam, hogy a természet mire nem képes.

Úgy szenvedett és fájt neki, hogy nem tudtunk már mit csinálni vele.

Aztán, amikor áttört, mintha mi se történt volna.

Most 2,5 éves. Nem rég jött ki az utolsó foga is (rágó), azt csak félig szenvedtük meg :)

2014. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az első 16 foggal megszenvedett. Elég jól. De nem is igazából maga a fog volt a ludas, hanem hogy ilyenkor ugye alapból legyengülhet a babák immunrendszere, a mi fiúnké le is gyengült, így ő fogzáskor mindig összeszedte a vírusos torokgyulladást, ami a fogzással együtt fájdalmat és rendszerint nehezen csillapítható 39 fokos lázat okozott. És a fiúnkat ez viselte inkább meg. Ha nem volt mellette vírusos fertőzése, akkor azért nem volt olyan vészes.

És míg sokaktól hallottam, hogy az utolsó 4 fog, ugye a leghátsók milyen nehezen, kínkeservesen jöttek sokaknál, hasmenést, meg mindent okozva, az utolsó 4-et a fiúnk meg sem érezte. Szerencsére.:)

2014. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!