Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyermeketeknél mi...

Djudit kérdése:

2 év körüli gyermeketeknél mi az esti rutin?

Figyelt kérdés

Mi követ mit? Fürdetés, vacsora, mese, ivás... Milyen ágyban alszik? Mi kell ahhoz, hogy elaludjon? Mennyi idő alatt alszi el? Mi nyugtatja meg? Lefekvéskor kap még tejet, valamit?

Az én kisfiam nappal kb. 2 perc alatt elalszik, de este akár milyen fáradt, van, hogy 1 óra, mire elalszik. Addig fogom a kezét, szívesen fogom, ez nem zavar engem. Ő a legtöbb esetben csak fekszik szép csendben, de nehezen alszik el. Aztán van, hogy túlpörög, akkor beszélne, kitalál mindent, hogy még ne kelljen aludni, de ez a ritkább. Szeretném valahogy jobban lenyugtatni estére, hogy könnyen elaludjon. Ti, hogyan csináljátok?



2013. jún. 13. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
2 éves lányom fél 7 kor apa hazajön vacsora játék fürcsi, hinta mese 9 kor villanyt leolt és a viszont látásra reggelig
2013. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Este 7 korul vacsorázik, majd 8 korul furdés és 9 korul alszik el. Kb. fél vagy egy óra mire elalszik. Allandóan dumál, próbál meggyozni, hogy nem álmos. Sajnos pár honapja koztunk alszik, hiába kapott nagy ágyat. Azt vettem észre,hogyha kimarad a déli alvás, akkor 10 perc alatt álomba merul. Már nálunk a déli alvás is nyug. Kergetni kell, hogy lefekudjon.


2,5 éves kislány anyukája

2013. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokáig tartott esténként, amíg elaludt, csak ő még ráadásul iszonyat mozgékony is, tehát amit írtál, hogy fekszik az ágyban a kezedet fogva, és esetleg beszélget...az csak egy álom. A mi pirinyónk dobálja magát, mászkál, csúszkál, bedugdossa a kezét a párnák alá, aztán megint fordul egyet, már keresztben fekszik...mindeközben nem kel fel, tehát fegyelmezi magát (már), de nem fekszik nyugton.

Anno amikor másfél órákat szenvedtünk vele elalvás előtt, azt találtam ki, hogy ő az utolsó a fürdésnél, hátha addigra tényleg nem lesz energiája műsorozni.:) Fura, de bevált! :) 7 körül vacsora, aztán megy fürdeni először a nővére, addig én játszom vele. Utána megyek tusolni én, és a nővére játszik vele, végül 9-fél 10 körül rá kerül a sor. Még játszik is a vízben, szóval kb fél 10-10 órakor van a villanyoltás. De már törölközés közben mondja, hogy "ó, de fáradt vagyok" :) Lefekszem mellé, max 15 perc alatt elalszik, és vége a napnak, alszik reggel 8-9-ig. :)

2013. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

21 hós a fiam, mindig egyedül aludt el. Este 7 körül vacsora, aztán játszunk, 8-kor fürdünk, 1/2 9, 9 körül megy aludni. Cumisüveggel alszik el, abban kapja az esti tápszert. Ritkán van pörgés.

A lányommal nehezebb volt, ő ölben aludt, nem akart egyedül, és ebben a korban tanítottam meg aludni. A lányom nagyon pörgős volt, nehezen nyugodott le estére. Valahol olvastam, hogy ilyenkor délután már ne adjunk semmi cukrosat, se kakaót, mert pörget. Kipróbáltam, nekünk bevált. Délután esetleg kevesebb alvás, sok mozgás? Ezeket nem írtad, hogy van nálatok.

2013. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19-19,30 körül vacsora, utána még kevés játék, közben megissza az esti tejét. 20,30-21-kor fürdés, fogmosás, pizsama, 21,30-kor be az ágyba az alvóplüssével, ott mesét olvasok neki, és melléfekszek, míg elalszik. Ha még nagyon éber, akkor mesélek valami rövidet még fejből, de azt már sötétben, fekve. Ez már mindig nyugis, altató mese.
2013. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Elvileg minden körülmény adott, hogy könnyen elaludjon. Rengeteget vagyunk a szabadban, ahol vannak nyugisabb programok is, meg nagyon aktívak, testileg-lelkileg sok élmény éri, de nem is túl sok. Nem eszik édességet, csak gyümölcsöt, illetve a fagyi, amit megeszik édeset, de nem látom, hogy csak akkor lenne ilyen lelőhetetlen, amikor eszik fagyit.Nincs szülő hiánya, mert vele vagyok, és az Apukája is sokat van vele. Javasolták már, hogy fektessem később, de nem szeretném ennél később. Azért van bajom ezzel a késői fekvéssel (fél10-10), mert sajnos reggel 6-fél7 között kel fel. Napközben 2,5-3 órát alszik, tehát a 11 óra megvan, ami elvileg elég lehet, ő nem is tűnik fáradtnak, de én már nagyon az vagyok, mert este még van dolgom, hogy elaludt, és a 6 óra alvás nekem sajnos nem elég, reggel hatig :( Most jön a foga is, lehet ez a baj? (de akkor napközben miért alszik el olyan könnyen? Vagy a fürdés dobja fel? Túl sokat alszik napközben? Szeretném, ha vagy a késői fekvés vagy a korai kelés megszűnne, mert a kettő együtt sok :(
2013. jún. 14. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Az én gyerekem sem egy álomszuszék, de én már annak is örülök, ha nem ébred éjjel. Megpróbálhatod, hogy a délutáni alvásból megébreszted. Nem sokkal, nehogy fáradt maradjon, de 20 perccel korábban megpróbálhatod. Ha még fáradt, úgysem ébred fel. Nálunk is van ilyen. Este is gondolom, megvan a megszokott rituálétok. Az esti mesét már próbáltad? Nálunk az sokat segít ellazulni, főleg, hogy a mese végén a szereplők is mennek aludni. Mindig jó részletesen mondom a végét, szinte én is elalszok rajta. Hallja is a hangomon, ő is pilled közben.
2013. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Megértelek, az úgy tényleg rossz lehet, hogy még ráadásul viszonylag korán is ébred. Bár a 6 óra alvás nekem már fényűzés lenne, meg amellett, hogy én is éjfél körül kerülök ágyba, reggel 5.30-kor kelnem kell a nagyot ébreszteni.. :( Hozzászoktam nagyjából, de azért reménykedem, hogy az ovi majd változást hoz, és az én kisfiam is hamarabb lesz este álmos.

Szerintem nekünk az a bajunk egyébként, hogy sokat alszanak napközben! A 3 óra körüli alvásmennyiség ebben a korban már sok nappalinak véleményem szerint, ennek ellenére nem tudom megoldani, hogy kevesebb legyen. Azért nem, mert ha felébresztem hamarabb, akkor estig tart a hiszti, és az még annál is sokkal idegfeszítőbb, mint hogy éjjel keveset alszom.

2013. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!