Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereketek tud rajzolni...

4 éves gyereketek tud rajzolni? Ha igen mit?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom,mert 4 éves lányaimat nem érdekli a rajzolás.Ovit most fogják kezdeni.Szinezni imádnak,de a rajzolás nem köti le őket.Mi lesz így velük oviba ott sokat fognak rajzolni gondolom ők meg szinte semmit nem tudnak.Rajzolnak kört,négyzetet,meg esetleg virágot,és kész 5 perc alatt megunják,és nem érdekli őket.Linkelnétek nekem esetleg képeket,amit négy évesetek rajzolt?
2014. jan. 24. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom februárban lesz 4 éves, ő nagyon szépen rajzolgat. Legszívesebben bennünket a családot rajzol le, pálcikaemberek vagyunk, de minden részlet rajta van a képen, ujjak, fül, fülbevaló, tesónak-apának kukac, :-)

Tud még napocskát, felhőt, fát, és pár hasonló apróságot. Sokszor nem is ismerhető fel, de elmondja. Színezné szeret, szép is a munkája.

A fiam 6 éves, na ő aztán semmit se tud rajzolni, utál mindent ami ezzel kapcsolatos. Nem is színez.

Ovi előtt ezen ne aggódj, ott mindenre megtanítják, nem kell csak úgy rajzolni. Minden feladat irányított, minden gyerek munkája szép.

A mi ovinkban inkább a kézművesedésen van a hangsúly, ragasztanak, ujjal temperával festenek, mindenféle eszközzel képeznek lenyomatot.

Ne aggódj a rajz miatt !

ÉS jó ovikezdést, kitartást az első hetekben.

Szinezni

2014. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Ők színezni nagyon szeretnek.Egyedül is leülnek,és szépen minden részletet más színnel.Kb 2 éves koruktól ismerik a színeket.A számok,és betűk is érdekli őket 20-ig elszámolnak,és felismerik.Sok betűt is felismernek,mert mindig kérdezgetik,hogy ez milyen betű.De a rajzolás egyáltalán nem érdekli őket.:(Kicsit megnyugtattál a válaszoddal.Remélem azért hamarosan ráéreznek a dologra.Szerintem azért nem akarnak,nem igazán megy nekik.
2014. jan. 24. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is az oviban tanult meg rajzolni, és nem csak az óvó nénik segítenek nekik, hanem eltanulják egymástól. Egyik napról a másikra fejlődik, mindig ügyesebb. Az ember rajzok még nála is pálcikák, de van már ujja, és a haja nem égnek áll, hanem ívelt. De bármivel megpróbálkozik ami eszébe jut, általában állatok, lepke, stb. Segítenek majd nekik, meglátod hamar megtanulják ők is!
2014. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ.Az az igazság,hogy azért van bennem egy kis feszültség,merthogy ők már négy évesek,és attól tartok hogy azt fogják gondolni,hogy azért nem tudnak ezt-azt,mert én eddig nem tanítottam őket.Pedig sokat foglalkozunk velük.
2014. jan. 24. 19:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam van, 3,5volt, mikor az ovit kezdte, akkor alig tudott még szépen színezni is. MOndták is az oviban, hogy mindent szívesen csinál, de rajzolni szinte sose ül le. Középső végére már nagyon szépen színezett és rajzolt sok formát is. MOst nagycsoportos, mindjárt 6éves és már nagyon szépen rajzol házat, házcsoportot, kerítést, fát, virágot, állatokat is, ahogy éppen sikerül, autókat, traktort vonatot, és embereket.


3,5éves az öccse, ő viszont mindig szeretett rajzolni, autót, traktort tökéletesen tud rajzolni, ha az oviban rajzol, maga rajzolja fel a jelét is- a pöttyös labdát. Naponta 4-5rajzzal jön haza. Emberke-ház-járművek, fa-virág van még legiknább a repertoárján. Csigát- és pillangót, napot-felhőt is szívesen rajzol.


Szerintem ne aggódj, hidd el hogy fognak majd az oviban a lányok is rajzolni, egyszercsak rákapnak az ízére!!!

NÁlunk is igy volt a nagyfiammal!! :))

2014. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ülj közéjük és rajzolgass. Így még a fiam is kedvet kapott anno.
2014. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát éppen ezaz,hogy leülök velük rajzolni,de 2 perc alatt megunják,és anya színezzünk,anya építsünk...,egyszerűen nem köti le őket.
2014. jan. 28. 16:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém tudott azért 4 évesen rajzolni, de ő is inkább színezni szeret, vagy ha rajzol, akkor mindig ugyanazt. Esetleg sablonozik.


Sokan egyáltalán nem rajzolnak, mégis elvannak az oviban! Korai még emiatt aggódni. Néha rajzolgass, de ne ültesd őket oda. Hátha egyszer maguktól kedvük támad csatlakozni.

2014. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 évesem semmit nem tud még rajzolni, csak firkál. Egy éve jár oviba, előtte nem is volt hajlandó egyáltalán rajzolni, most már nagyon szeret, de se virágot, se embert, se semmit nem rajzol. A ceruzát sem szépen fogja. Egy év alatt így is sokat ügyesedett, remélem, majd egyszer csak rájön, és elkezd majd valamiket is rajzolni.
2014. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem is csak firkákat rajzolt eddig, amiket mindig el tudott magyarázni, hogy mi az. Szívesen firkálgat, színezni utál. A múlt hét végén viszont olyan meglepetés ért, hogy majd s.ggre ültem! egyszer csak jön oda, hogy rajzolt nekem egy almát. És tényleg alma volt, még a csumája is ott volt. Azt hittem, a mama rajzolta, de nem, többet is rajzolt. Másnap meg egy ülő kutyust. Ennyi a tudomány, de ha őszinte akarok lenni, a férjem meg én kb. ugyanilyen almát tudunk rajzolni 36 évesen, Szóval, ha nem ránk üt a gyerek (rajtunk kívül mindenki tud rajzolni, a sógornőm óvónő), akkor jövőre már szebbet rajzol nálunk! :)
2014. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!