Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok 5 év körüli gyereket...

Leírnátok 5 év körüli gyereketek heti étrendjét? Reggeli ebéd vacsora? Kicsit tanácstalan lettem,5éves korára válógatósabb lett mint valaha. és ötleteket szeretnék

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

ovis egyébként, így általában bent eszik.

reggeli kenyér+ feltét, 10órai gyümölcs, ebéd főzelék, leves, uzsonna kenyér, itthon valami gyorsabb főtt étel a vacsi, pl. tészták, levesek, sült husi körettel.

hétvégén ebéd és vacsi ugyanaz, valami főtt kaja, reggeli tojásos szokott lenni vagy gabonapehely, uzsi és 10órai külön nincs, ha megéhezik elvesz egy gyümölcsöt vagy kinder pinguit, joghurtot a hűtőből :)

2013. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, akkor annyira nem gáz nálunk sem:-) sajnos apja van vele itthon reggelente és a gyorsan könnyebben oldjuk meg elv miatt általában kakaós csiga süti stb édes a reggeli mert az apja csak ilyet tud és hajlandó reggelizni, és emiatt nagyon az édes dolgok felé megy az igénye pl szilvásgombóc mákos tészta, túrós eddig sóval ette most cukorral kéri...húst nem eszünk, így az kiesik, de szerette a zöldeket rántott brokkoli stb most nem akar semmi ilyet. oviban eszik húst szóval nincs az hogy lázad, mert ott amit akar megehet csak itthon nincs. pizzát enne pizzával amit nem enegedek, csak néha, az aggaszt hogy főleg szénhidrátot kér. régen folyton joghurt gyümivel most egyik sem igazán csak alma..aggódom
2013. dec. 25. 21:48
 3/5 anonim ***** válasza:

pizza nálunk is csúszik, mondjuk elég gyakran is van.

ha összejönnek a maradékok, akkor pizzával "számolom" fel :)

(fél kg liszt, 1cs élesztőpor, 2,5dl víz-fél órát kell pihentetni és 2 nagy tepsivel lesz belőle), de enyém nagy leveses, húsleves, borsóleves, zöldségleves, grízgaluskaleves, petrezselyemleves, amiket hétköznap szoktam csinálni, ezek nagyon csúsznak neki :) ja, meg a krémlevesek, pirított zsemlekockával, sajttal.

de szerintem nem baj ha édeset reggelizik hétvégén, hétköznap gondolom a tiéd is az oviban eszik, ott meg elég sivár a kaja ;)

2013. dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hétköznap is itthon eszik mert anélkül nem megy el itthonról... oviban kihagyja a tízórait általában még ha édes is, legalább is ezt mondja:-)annyit egy ideje elértem hogy a tejbedara helyett zabkását főzök neki ő nem tudja:-) új tejbedarának hívjuk:-) de ha ugyanazt amit szeret hirtelen zabkásának hívnánk nem enné meg pedig tudná hogy ugyanaz...szóval most dacol:)
2013. dec. 26. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de szerintem nem a gyereket kéne erről leszoktatni, hanem apát kéne rászoktatni arra, hogy ne péksüteményt és cukros kajákat adjon neki reggelire.
2013. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!