Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy baj, ha nem vinném...

Nagy baj, ha nem vinném játszóterezni? Mit csináljak? (játszóteres gond)

Figyelt kérdés

Eddig csak párszor voltunk, mert a fiam szeret ott lenni és kérte. De én utálom. Látványosan rólunk/rólam beszélnek, az egyik "bennfentes" anyukával jóban vagyok, ő mondta, hogy kibeszélnek, megjegyzéseket tesznek ránk, irigyek arra, ahogy élünk (tehetősek vagyunk).

Van itthon is játszóterünk, mondtam a fiamnak, hogy maradhatnánk itthon és hívhatnánk ide a barátait, de abból az lesz, hogy kérik, hogy menjünk itthonról.

Nem tudom, hogy mit csináljak, mert szeretném, hogy jól érezze magát, de én azt a közeget gyűlölöm.

Most az idő miatt nem megyünk, de már kérdezte ma is, hogy mikor megyünk legközelebb.


2014. jan. 24. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek másik játszótere.
2014. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek szeret menni és jól érzi ott magát, akkor mennék. Vinnék könyvet, mp3 lejátszót, és kikapcsolódnék. A pletykás csürhe meg csámcsogjon, pont tojok rá. A gyereknek jó, nekem jó, nekik meg legyen rossz, ha úgy akarják, nem okoztál nekik semmi rosszat. A saját szegénységi bizonyítványuk, hogy olyanok, mint az öreg nénik a falusi padokon... van egy szint, ami alatt nem érdekel, más mit mond.
2014. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én is gyűlölöm a játszóterezést, alig várom, hogy a 2,5 éves lányom olyan korú legyen, hogy ne érdekelje egész nap a csúszda meg a hinta és társai..

Igaz, minket nem beszélnek ki. Legalábbis baromira nem érdekel. Leülök a lányommal játszani vagy a padra, ha nincs rám szüksége.

Viszont mindennél fontosabb számomra, hogy ő jól érezze magát és boldog legyen. Sokat is fejlődik ott, egyre ügyesebb lesz a mozgása, stb..


Mondanám, hogy vidd játszóházba, de ha jó idő van (tavasz-nyár-ősz), akkor miért nem inkább a szabadban vagytok?


Ráadásul az otthoni "játszótér" nem egyenlő a közösségivel. Hidd el, kell ez a gyerekeknek. Valahol el kell tanulni a rosszat is ;))))))))))))))))))

2014. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mintha már megkérdezted volna ezt egyszer...

a fiadnak szüksége van a társaságra, szocializációra, az egészséges fejlődése érdekében nem szigetelheted el (az is az, ha a saját játszóteretekre hívtok gyerekeket). aaz anyaság és a felnőtté válás azt is jelenti, h néha át kell lépned a saját korlátaidat. tanuld meg kezelni a helyzetet, végy erőt magadon és vidd a játszótérre. mondom ezt úgy, h én is "fázom" a többi anyuka többségétől, ,mert mindenbe beleszólnak , folyton okoskodnak és mindent jobban tudnak. rólam lepereg, makacs természet vagyok, határozott elképzelésekkel a gyermekem nevelését illetően. pár játszótéri anyuka nem fog elbizonytalanítani is. de azt aláírom, h kimondottan nyomasztó tud lenni ez a légkör.

2014. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs másik játszótér a környéken? Vagy kinézhetsz messzebb is egy nagyobb, jól felszerelt játszóteret, ott a gyerek is több mindennel tud játszani.
2014. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se a kedvenc elfoglaltságom a játszóterezés. A nagyobbik gyerekemnél szerencsém volt, akkor összejött egy normális társaság, akik a gyerekekkel foglalkoztak, nem egymással. Segítettük egymást, figyeltünk oda-vissza a gyerekekre. Most már már a helyzet a kicsinél, felveszem a fapofát, aztán megyünk. Nem is van nagyon kihez szólni, de azt az 1-1,5 órát kibírom naponta. Nekünk is van több játék a kertben, de más a játszótéren rohangálni a többiekkel. Majd megnőnek.
2014. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En sem szerettem a jatszoteret meg annak idejen. Igaz mi kulfoldon elunk es itt senki nem foglakozik senkivel, nem beszelnek ki mindegy nekik ki megy es jon... de ne azert nem szerettem mert annyian voltak mint a heringek. Szo szoros ertelembe sor volt a babahintanal, hatalmas sor a csuzdanal es alig lehetett mozogni a homokozoba. A fiam ennek ellenere imadta igyhat heti 2-szer mentunk. EN ugy oldottam meg, hogy mindig reggel mentunk nyaron bevasarlas elott. Vagyis ott voltunk a jatszoteren 9 orakor es akkor szinte senki nem volt. Arra gondoltam, hogy ha esetleg te is idopontot valtoztatnal lehet ezek az eszelos anyukak nem lennenek ott. Volt olyan is nyaron, hogy este 6:30 korul mentunk. Szinten alig voltak. Legfeljebb ehgy oraval kesobb fekudt le a gyerek de havi 2-3-szor nem a vilag vege. Szerintem ha zavar probalj mas idopontba menni de ha a kisfiad szereti akkor en nem fosztanam meg az elmenytol. Elvegre az o erdekei es akaratat is figyelembe kell venni termeszetesen hatarokon belul.
2014. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidd egy másik játszótérre, ha van.

Vagy vidd nagyobb játszótérre, vagy olyan helyre, ahol nem állandó a közönség.

Pl. tőlünk nem messze van egy Auchan, aminek a körzetében van egy játszótér, ott még sosem találkoztam kétszer ugyanazokkal.

Persze ha kicsi helyen laktok, akkor nehéz, de ha Te nem állsz szóba a többi anyukával, akkor teljesen mindegy mit beszélnek, nem?


Ahol mi lakunk ott is van szegénység, meg nyomorult sorsok, a múltkor hallottam két anyukát, arról beszélgettek, hogy milyen "szemét" az exük, mert hogy nem fizet tartásdíjat, és hogy hol milyen segélyekhez lehet jutni. hát én inkább sajnáltam őket, hogy nekik ennyi jutott.

De ettől még a gyerekük pl. lehet aranyos, ebben a korban még azért nincsenek "elromolva" a kicsik és jól el tudnak játszani együtt akkor is, ha más a családi háttér, bármilyen szempontból.

2014. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keresetek másik játszóteret. A kisbarátok is erre ajátszórajárnak vagy hova? Nem lehet, hogy a "bennfentes" anyuka a fő áskálodó?
2014. jan. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én viszem a gyerekeimet több játszótérre is. Nem érekelnek a szülők. Szoktam nemelyikkel beszélgetni, de nem dőlök a kardomba, ha nem állnak velem szóba. A gyerekeim érezzek jól magukat, és kész.

És még valami. Mindenkit kibeszél mindenki, téged is, azt is aki téged kibeszél...... Ne érdekeljen. Mosolyogj és tojd le őket.

2014. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!