Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislány beszédfejlődé...

3,5 éves kislány beszédfejlődése. Nagy lehet a gond? Többi lent!

Figyelt kérdés
Kislányom januárban lesz 3,5 éves. Szeptemberben kezdte az ovit. A társaihoz képest le van maradva, beszél, de nem folyékonyan, és több szavas mondatokat kb. 3 hete kezdte csak mondani. Miért-e kérdez kb. 2 hónapja. Az oviban a logopédus fog vele hetente egyszer foglalkozni. Holnap megyek beszélni a logopédussal, de addig is tapasztalakat szeretnék. Mozgásfejlődése rendben volt, mindent időben, vagy egy kicsit előbb csinált. Volt valaki, akinek a gyereke ilyen korban le volt maradva? Mennyi idő után hozta be a lemaradást?
2013. dec. 8. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj, hogy megkérdezem, nem bántani akarlak csak nagyon kíváncsi vagyok.

miért nem vitted el eddig sehova? most az óvoda elkezdte fejleszteni, most miért kezdtél el aggódni ha eddig nem?


csak olyan érdekes ebben az összefüggésben.

kérdés az, hogy mi az oka annak, hogy ennyire le van maradva. ha csak megkésett beszédfejlődés akkor hamar behozza, ha más oka van (kismillió lehet, a hallásproblémáktól egészen az autizmusig...) akkor nyilván annak függvénye.


enyém megkésett beszédfejlődésű, 3 éves korára hozta be a lemaradást, addigra szép hosszú, összefüggő mondatokban beszélt. most 4 éves, most kezdjük el a logopédiai fejlesztést (eddig másmilyeneket kapott), pici gond van amivel most lehet foglalkozni, azt mondják a szakemberek (mi gyermekpszichiáterhez és pszichológushoz járunk évente felmérésre, az oka még nem derült ki), hogy legkésőbb 6 éves korára teljesen behozza a lemaradást és nem lesz semmi probléma az iskolában.

tehát nekünk 4 év fejlesztés...

2013. dec. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nem bántottál meg. Orvos, védőnő mindig azt mondta nincs gond, mivel beszél és az apa is későn kezdett beszélni. Védőnő azt mondta, az ovi be fogja indítani, várjunk és ne vigyem sehevá. Most már tudom, hogy nem szabadott volna senkire hallgatnom, de ezen már nem tudok sajnos változtatni :-(

2013. dec. 8. 11:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, bár a válaszomból kiderült, hogy aggódtam, csak hittem a védőnőknek és a gyerekorvosnak.
2013. dec. 8. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:

köszi, hogy válaszoltál, így teljesen más, csak ugye a leírásod alapján az jött le, hogy attól paráztál be, hogy kap fejlesztést.


én azt mondom, hogy akkor teljesen külön, a logopédus mellett, vidd el tsmt tornára. neten megtalálod a lakhelyed szerintit de magán is biztos van. összegbe se olyan nagy mert 2-3 havonta kell menni 1-2 alkalommal új feladatsorért.

ez a torna stimulálja az agyának azon részét ami a beszédért felelős. de hosszabb beszélgetés lesz először, ha más gond is van, másabb feladatsort ír ki és akkor az agy azon részét is érinteni fogja a torna amit kell :)

2013. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam egyértelmű:-).


Logopédus pénteken annyit mondott, hogy nincs nagy baj és behozható. Csak bánt, hogy nem vittem el megnézetni, hiba volt :-(.

2013. dec. 8. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!