Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor tehetetlen dühében...

Amikor tehetetlen dühében hisztizik a gyerek, azt másképpen "kell" lereagálni, mint amikor csak azért csinálja a műsort, mert nem az van, amit ő akar?

Figyelt kérdés

A párom ötéves kislánya újabban rászokott a hisztizésre. Többnyire olyankor szokta csinálni, ha nem az van, amit ő akar. Ezt tudom, tudjuk kezelni, ha kitör a balhé, akkor jön a "bünti", betesszük a szobájába és akkor jöhet ki, ha megnyugodott. Általában elég 2-3 perc és lenyugszik, kiengedjük és megbeszéljük vele, hogy mi volt a baj, mit csinált rosszul, és le is van zárva a dolog. :)


De tegnap délután vendégeink voltak, elhozták a másfél éves kisfiukat is. Erre a párom egyébként tündéri kislánya olyan féltékenységi jelenetet rendezett, hogy csak pislogtunk. Nem sima hiszti volt, mint máskor, hanem verte magát a földhöz, ütötte a falat, minket is, meg a saját fejét is, csapkodott, őrjöngött.

Pedig foglalkoztunk vele is, mondtuk neki, hogy nagyon szeretjük, de hiába. Próbáltuk a szokásos, szobába bezárásos módszert, ami eddig mindig bevált. Most semmi eredmény, olyan erővel ütötte az ajtón az üveget még 5 perc után is, hogy ki kellett engednünk, mert féltünk hogy kitöri az üveget és komolyan megsérül. Amikor végre lenyugodott, akkor próbáltunk vele beszélni, hogy miért volt ilyen nagyon dühös, és mondja el szépen, mi bántotta, de hiába. Az amúgy nagyon okos és értelmes kiscsaj egyre csak azt hajtogatta, hpgy ő nem szereti a kisfiút, és hiába mondtunk vagy kérdeztünk akármit, nem volt hajlandó kommunikálni velünk.

Ilyen esetben mit lehet tenni, az ilyen dühkitöréseket, meg makacsságot hogyan lehet kezelni? Komolyan aggódom a kislány féltékenysége miatt, ráadásul babát tervezünk, és félek, hogy a kislányt nagyon meg fogja viselni a kistesó érkezése, ha nem sikerül ezt a túlzott féltékenységet valahogy feloldani nála.



2014. jan. 27. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez abszulút nem normális viselkedés, ilyen fokú dühroham már beteges.

Amit érdemes lenne tesztelni, hogy csak erre a gyerekre reagál ilyen módon, vagy minden más kisebb gyerekre is.


Mindenképpen vigyétek el gyerekpszichológushoz, hogy megállapítsa, mi ennek az oka. Vagy valami korábbi negatív élmény, vagy beteges ragaszkodás, vagy valami egyéb probléma. De mielött közös gyereket vállatok, mindenképpen elötte rendbe kell a gyereket hozani, mert különben akár veszélyt is jelenthet a kicsre nézve egy ilyen dühroham során.

2014. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az oka lehet esetleg a másik szülöje, amennyiben ellenetek akarja befolyásolni és olyanokat mond neki, hogy ha lesz egy kisebb gyerek, akkor attól kezdve öt nem fogja senki szeretni.

Ilyen esetben érthetö lenne a gyerek reakciója, de ezt valószínüleg csak szakember tudja kideríteni (pszihológus)

2014. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Minden nála kisebb gyerekre így reagál, és mondta is már sokszor, amikor kérdezgettük, hogy nem akar kistestvért, mert akkor vele kevesebbet foglalkoznánk.

Egyébként nyugodt, kiegyensúlyozott kislány, de ez a féltékenység nagyon csúnya dolgokat hoz ki belőle.



Az oviban egyébként jár gyerekpszichológushoz már másfél éve. Akkor váltak el a szülei és úgy gondolták, nem árt, ha szakember is foglalkozik vele, hogy ne sérüljön lelkileg.

Nos, a szakember szerint semmi baj nincs a gyerekkel, persze megviselte azért a válás, és ez most csapódik le nála, de azt mondja, az, hogy kicsit agresszívebb a többieknél, meg hogy túlságosan féltékeny, az elvált szülők gyerekeinél normális.


Én eddig ezt az egy dührohamot láttam csak nála, de a párom mesélte, hogy amikor még együtt voltak az anyjával, és az anyuka testvérének kisbabája született, akkor ugyanígy reagált a kislány.

2014. jan. 27. 15:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyuka egyébként elég jól áll a dolgokhoz, normális közöttünk a viszony, nem neveli ellenem/ellenünk a gyereket. Neki is van valakije, mindenki elfogadja a másik párját, nincs ebből se feszültség, se vita.
2014. jan. 27. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy értelmes lenne egy hozzáértö pszichoogushoz vinni a gyereket, mert az óvodai igen sok esetben nem éppen jó szakember.
2014. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és az anyukájának az új kapcsolatából született gyerek tehát neki féltesója??lehet őt elhanyagolták és a kislány tapasztalatból érzi azt hogy ha kistesó van vagy kisgyerek ő háttérbe szorul!
2014. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincsen testvére, anyukája nem is tervezi, csak mi szeretnénk babát apukájával.


Köszi mindenkinek a válaszokat. :)

2014. jan. 28. 08:46
 8/8 anonim válasza:
Én magam is agresszivebb gyerek voltam szüleim elmondása alapján. Szerintem egyszerüen közösségbe kéne szoktatni, továbbá olyan tevékenységeket folytatni/gyakorolni vele ami türelemre tanitja, gondolkodásra készeti. Én legalább is igy kezelném a dolgot ha ilyen viselkedésü gyermekem lenne. 22/F
2014. máj. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!