Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon egy két éves gyerek...

Vajon egy két éves gyerek tényleg tudhatja ezeket vagy anyuka "enyhén" túloz?

Figyelt kérdés
Állítólag kívűről tud több mesét, Boribon, Bogyó és Babóca, Anna, Peti, több, mint 30 dalt és mondókát tud. Nekem ez fura, mert még a 4 éves fiam se tud ennyit. Túloz vajon anyuka?
2014. jan. 23. 10:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy túloz az ilyen mesék 80% kamu.
2014. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is túloz.
2014. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg. Az anyukák többsége túloz, ha arról van szó, hogy a gyereke mit tud. Ha ismered őket, össze szoktatok járni, akkor mond meg az anyukának, hogy meséljen el egy mesét valamelyikből.
2014. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szavakat, mondatokat esetleg tudhat a mesékből, de teljesen összefüggően, végig, segítség nélkül nem hiszem.

Találtam már fent a youtube-on olyan videókat, hogy azt mondtam, nem hiszem el, hogy sok szülőnek miért nincs önkritikája, miért ennyire elfogult a gyerekkel? Felteszik pl: Anna mesél, közben egy kukkot sem lehet érteni az egészből...

2014. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%
Én láttam már 10 hónapos gyereket mondatokban beszélni, úgyhogy már nem lepődök meg semmin!
2014. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
Az én 2 évesem is sok mesét tud kívülről, egész könyveket el tud "olvasni" magának, és tud több mint 30 dalt és mondókát. A nővére is tudott ennyi idős korában. Viszont például rajzolásban, gyurmázásban, szaladgálásban ügyetlenebbek, mint az átlag. Minden gyerek másban jó.
2014. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik fiam is ennyi idősen tudott több mesét "kívülről" és nem számoltam hány mondókát, de meglehet , hogy 30-at. A könyvekre mondókákra nagyon fogékony volt és az is mai napig. De nem szeret pl. gyurmázni, építőjátékozni. Nem feltétlenül kell túlozni elég, ha csak az erősségeit meséli anyuka a gyerekéről, amibe végülis semmi kivetnivaló nincsen.


Másfelől a kicsi fiam 1,5 éves már most látom, hogy nála nem így lesz. A nagy ilyenkor már tőmondatokban beszélt. A kicsi most kezd mondani egy-egy szót, viszont bárhova felmászik, jó lesz az egyensúlyérzéke és a labdát is rendesen elkapja, gurítja, rúgja. És ez így van rendben, mert minden gyerek más és más. (Minden elfogultság nélkül írtam. )

2014. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is nagyon sok dalt, mondókát tudott 2 évesen, 30-nál biztosan többet. Meséket nem, mert akkor még nem érdekelték, a könyvet is kivette a kezemből és becsukta.

Kisfiam ennyi idősen még beszélni sem tudott, 1 szó ment neki, de az nagyon: NEM. :)

2014. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elésőre elég sok tényleg.


Amit el tudok képzelni az az, hogy a kicsi a kedvenc meséit sokszor olvastatja és ha nem is kívülről tudja, ha látja az oldalakat, szereplőket, akkor kb. el tudja mondani, hogy mi történik ott. (ha 2 hétig minden este X az estimese, akkor a 2-3. nap már én is kívülről fújom)


A 30 dal és mondóka nekem nem tűnik olyan soknak, ha valóban foglalkoznak vele már egészen kis korától is.


A kisfiam most 3,5 éves.

2,5 éves koráig nem nagyon beszélt, aztán robbanásszerűen fejlődött. 1-2 hónappal később vígan énekelgette a kis dalokat és mondókákat, amiket korábban én mondogattam neki. Legalább 30 volt.

Persze ezek nem komplett eposzok, a csiga-biga 4 sorosa színvonalúra kell gondolni- ebből nem mérhetetlenül sok a 30 :) Egy hintázás alatt lemegy belőle 5-6. Ezt is inkább úgy kell elképzelni szerintem, hogy anyuka belekezd és a kicsi befejezi- lehet, hogy teljesen magától nem tart kiselőadást.


Az én kezdő ovis kisfiam szokott néha belefeledkezni pl. a vonatépítésbe és akkor pl. szó szerint a meséből vett egész mondatos fordulatokkal szidja a lusta teherkocsikat :)- de persze nem mondja fel az egész Thomas mesét.


Fenntartásokkal, de azért lehet valóságtartalma az anyuka állításának. Kicsit talán felfújta a képességeket, de azért valószínűleg nem Münchhausen-es :)

Szép napot.

2014. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

A lányom 2,5 éves, de a mesékre is csak EMLÉKSZIK. Mutatunk neki egy könyvet és elkezdi mesélni, hogy mi van benne. De ez csak egy átfogó "elmesélés". Nem kívülről fújja. :))

Mondókákat is tud, fogalmam sincs mennyit. Néha hozzákölt, néha nem és a felét se mondja el.

Sőt, van hogy nem értem elsőnek miről beszél, majd 1-2 szóból rájövök.

2014. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!