Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Letapadt bőrt a kukin, orvosi...

Letapadt bőrt a kukin, orvosi beavatkozásra azt hallottam inkább nyáron vigyem kisfiamat, amikor szabadabb a bőre, hamarabb gyógyul. Tapasztalatokat szeretnék ezzel kapcsolatba. Ti mikor vittétek, mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Pár nap. Az első 1-2 nap húzósabb mert csípi neki a pisi, de utána semmi gond. Max egy hét alatt helyrejön. Mindegy, milyen évszakban viszed, én pont nyáron nem akartam vinni, mert a melegtől a bacik is jobban terjednek, másrészt nem volt neki kényelmes gatya nélkül.
2014. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt rögtön megcsinálják a gyermeksebészeten, mennyi idő? Nem kell ezért befeküdni ugye? Hogy élte meg a kisfiatok, nagyon sírt és fájdalmas a beavatkozás?
2014. jan. 28. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamnak 1 éves korában megcsinálták, most decemberben, mert amúgy is volt egy hereműtétje. Egy napig volt nagyon nyűgös utána, aztán nem volt vele probléma. A többi kisfiú, akiket ilyennel műtöttek, általában aznap hazamehettek, egy kisfiúnak kellett bent maradni egy éjszakát a biztonság kedvéért (nem tudom, mi volt az oka).
2014. jan. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak kétszer is csinálták. Kb. 2 évesen először, meg 4 évesen.Újra visszatapadt neki.

Kb. 10 perc az egész,ebből a legtöbb idő a gyerek lefogása.Fiammal együtt sírtam...(ez hiba volt). Utána bedagad neki, kb. 2 napig fájdalmasabb a pisilés, adnak krémet amivel keni kell. Ha még pelusos, akkor többször kell pelust cserélni. Igazából nem nagy dolog,de fájdalmas .(

2014. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Auu..

3 volt a fiam februarban csinaltak neki tavaly... Neki nagyon le volt tapadva a hugycso se latszott ki, hiaba huzgaltuk 1 eves koratol!

Soha tobbe nem vinnem ilyenre! 4 nap visitas volt ahogy furdesnel fel kellett huzni! Pofont kaptam mellberugott ahogy vedekezett... Nem volt elozoleg se gyulladt se hasonlok... De a beavatkozas utan nagyon! Piros volt es nedvedzett neki! Ilyet azota se lattam vagy hallottam... Kicsikorban vinnem inkabb mutetre vagy egesz pici kortol kezdve huzgalnam neki!

Egy ici pici par milis reszen visszatapadt neki de ez mar megoldodik majd (ahogy a beavatkozas utan nem birtam felhuzni rendesen mert vedekezett)... En meg egyszer el nem viszem!

Szobatiszta masfel eves kora ota.. Ha azt mondtam neki, hogy gyere baba megyunk furdeni abban a pillanatban reszketett es hasmenese lett!! Bepisilt inkabb csak ne kelljen a kukachoz nyulni :(

2014. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak csak kicsit volt letapadva, az orvos azt mondta,hogy akkor csinálja meg ha már szobatiszta, és ovi előtt,hogy oviidőben kellejen kínlódni! Így 3 évesen a nyáriszünetben csinálta meg! Az egész procedúra vetkőzéstől öltözésig kb 5perc volt, maga a fájdalmas rész kb 2mp volt! Le kellett vetkőztetni lefogni (bár csak fogtam a kezét,férjem a lábát,mert nem ellenállt) a doki ráfújt egy érzéstelenítőt a kukijára és vatta segítségével fél mp alatt felhózta neki (nem felrántotta) fiam nem sírt, csak attól volt megijdeve,hogy ennyire le kell fogni! Az első nap párszor sírt,mert fájt neki,de utána nem volt gond!
2014. jan. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is 2évesen volt. Pont most 2éve, februárban. 10perc se volt nekünk. Először csak egnézte a doki, mert be volt gyulladva a váladék miatt. Az kijött,, lement a gyulladás, de azt mo dta, ha ne húzzuk fel, akkor újra be fog gyulladni. 3hétig kellett kennem előtte szteroidos krémmel, h felpuhítsa a bőrt. Aztán mikor felhúzta, előtte kb.40perccel bekente érzéstelenítővel neki. Maga felhúzás 1perc lehetett.

Az én fiamat is lekellett fogni, gondolom egy gyerek se tartja oda önként. Utána minden mosdáskor kenni kellett neki. Pár napig még a szteroidossal, utána pedig popsikrémmel, h ne tapadjon vissza. Pár napig a férjemmel úgy fogtuk le, h ezt megtudjam csinálni. Nagyon fájt neki. A pisi is. De hamar átvészeltük. Inkább ez, mint folyton begyulladjon. Az legalább annyira fájt neki.


Azóta szépen meggyógyult, de még akkor visszatapadt egy icipici a tövénél, és most is úgy van, hiába húzom. Úgy néz ki még lesz egy körünk...

2014. jan. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Szerintem én jobban félek ettől majd mint a kisfiam. Szép napot mindenkinek!
2014. jan. 31. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!