Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis Egyetem általános...

A Semmelweis Egyetem általános orvosi karáról szeretnék érdeklődni, tapasztalatokat, hasznos információkat szeretni! Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek a budapesti Semmelweis Egyetem orvosi karára, és igazán érdekelne, a már ott tanulók tapasztalata. (az iskolával, a közélettel, a tanulás mennyiségével, tulajdonképpen mindennel, ami a SOTE ÁOK-hoz kapcsolható!) Érdekelne még az is, hogyan készültetek a felvételire?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat, nagy segítség lenne!:)



2013. febr. 14. 22:05
 1/8 A kérdező kommentje:
*szerezni
2013. febr. 14. 22:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétabb kérdésre konkrétabb válasz érkezne. Ez egy 6 éves képzés a legnagyobb magyar városban, az egyik legkeményebb szak. Napokig lehetne mesélni hogy milyen.
2013. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Legfőképp az egyetemi élet érdekelne, erről hallottam a legkevesebbet eddig! Pl. hogyan viszonyulnak a felsőbb évesek a gólyákhoz? Segítőkészek-e egymással szemben a diákok (akár évfolyamon belül, akár felsőbb évesek), milyenek a tanárok- általánosságban, melyek számítanak a legjobb/legérdekesebb óráknak, a rengeteg tanulás mellett van-e esély arra, hogy minimális szabadidőnk azért legyen...,és hasonló dolgokra gondolok pontosan!
2013. febr. 14. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:

A felsőbb évesek nagyon közvetlenül viszonyulnak a gólyákhoz. Sőt. Van egy IÖCS (Instruktor Öntevékeny Csoport) nevű, felsőbb éves hallgatókból álló "szervezet" akik épp azért vannak, hogy megkönnyítsék a gólyák életét, segítsék a beilleszkedésüket. Ha ellátogatsz az általuk rendezett programokra, illetve a saját (majdani) csoportod által szervezett kisebb hepajokra, akkor valószínűleg lazán be fogsz illeszkedni, sok ismerősöd lesz már az első félévben:)

Tanár ugye rengeteg van, vannak rosszabbak és jobbak is.

Érdekes órák... Első évben például a kötelezők: anatómia, szövettan, sejtbiológia, fejlődéstan, orvosi kémia, orosi biofizika, biostatisztika. Illetve a választhatók. Az anatómiát a legtöbben szeretik, a legnépszerűtlenebb talán a biofizika (szerintem pedig a legjobb:D)

Persze, szabadidőd lesz, csak jól kell gazdálkodni az idővel.

2013. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Ez a biostatisztika egyébként mit takar? Lenne még olyan kérdésem, hogy én emelt szinten érettségizek majd májusban biológiából, kémiából is, viszont a fizikát 11.-es korom óta nem tanulom,(soha nem is szerettem, de 5-ös voltam belőle:) ) ez mennyire befolyásolja a (ha felvesznek:) ) biofizikai tanulmányokat? Biofizikából mik a követelmények? (Nagy vonalakban, persze!:) )
2013. febr. 14. 23:05
 6/8 anonim ***** válasza:
A biofizika nem nehéz
2013. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elektronmikroszkóp működése meg hasonlók

vannak

2013. febr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Menyhal199 válasza:

A biostatisztikán főleg az Excel statisztikai képleteivel számolgattunk. Olyan mint a sima statisztika, csak nem dobókockákkal meg színes lapokkal hanem vörösvértestekkel és beteg békákkal.


A biofizikától nem kell félni, nem harap, nagyon kevesen buknak belőle. Ne parázz miatta!


Amúgy meg mindent el fognak majd mesélni az instruktorok. :)


Egy harmadéves orvostanhallgató.

2013. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!