Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez most dackorszak, kisteso...

Ez most dackorszak, kisteso miatt vagy egesz mas az oka?

Figyelt kérdés

Pont 2 eves a fiam, 40 hetes vagyok a kistesoval. Az elmult 1-2 heten kezdodott kb, hogy kezd teljesen kifordulni magabol, nem is tudom, hogy reagaljunk.

Heti 3 delelottot jar csaladi napkozibe (9-12 oraig) osz ota, eddig soha semmilyen jelet nem adta agresszionak, sot. A beszoktatas alatt, meg amikor erte megyek tobbszor lattam, hogy mas gyerek lokdosodik, de o soha nem csinalt ilyet. Eddig. Kb 1-2 hete elkezdett o is lokdosodni, mondtak a gondozonok, hogy volt olyan nap, amikor nem hagyta beken a tobbieket vagy olelgetni akarta oket vagy csipkedte az arcukat. Elmentunk vendegsegbe, ahol egy kisebb gyereket, aki odament melle jatszani, majdnem megrugott (!!!), hogy odebbmenjen.

Es elkezdett fura morgo hanggal fintorogni. Mondja is, hogy most "durcas vagyok", de csak igy morog itthon, amikor nincs kedve valamihez, ma ugyanigy ramorgott a szomszedunkra is.

A penztar al szinten odebb akart lokni es rugni egy idosebb ferfit, aki eleallt a penztarnal, egy kislanyt meg a csuszdanal (nem akarta odaengedni)

Mindig raszolunk, nem hagyjuk, de nem igazan latom, hogy hatna ra.

Elegge lesokkolodtunk, mert azt persze gondoltuk, hogyha megszuletik a kisteso, akkor azert lesznek nehezsegek, na de mar elotte?

Egyebkent a csanaban mindenkinek azt mondta, mar megszulettt az occse, en a korhazban vagyok es, hogy az occse allandoan kiabal. A ferjem ment erte es neki gratulaltak a szuleshez...

Vagy ennek semmi koze ehhez es a hatarait probalgatja? Mit lehet tenni? Az agresszio az, amitol en nagyon felek, nem is tudom hogyan kezeljuk.

Ki egyebkent nem dadazunk vagy ilyesmi, tehat nem kap a kezere, nem is fenyegetjuk ilyennel. A "buntetes" nalunk, hogy el kell jonni a jatszoterrol vagy pl elrakom az autoit (elotte mindig elmondom, ha nem hagyja abba ezt a viskedest, akkor elpakolom a jatekot, es ha ujra csinalja, akkor tenyleg elveszem egy idore), ilyesmi.

Legy szives segitsetek! Tenyleg megijeszt, higy igy kifordult magabol, nem tudom mi lenn jo modszer :(((


2014. jan. 28. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Dackorszakban van és még tesója is lesz. Ennyi a baja. Beszélgess vele sokat, csinäljatok közös programokat. Ne büntesd csak ha muszáj, magyarázz. Sajnos ez jó darabig elhúzódhat, de odafigyeléssel törődéssel csökkenthető.
2014. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!