Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éve szenvedünk mert nem...

3 éve szenvedünk mert nem eszik a gyerekem?

Figyelt kérdés

4 és fél éves a fiam, a súlya jóindulattal 14 kiló de ha beteg akkor csak 13,5... 1 éves kora óta szenvedünk az evéssel, bármit elé tehetek, akármit, ránéz és már közli, hogy ő ezt nem szereti, nem éhes stb... Borzasztóan aggódok, mindenféle túlzás nélkül állíthatom, hogy meztelenül úgy néz ki mint egy zsidó kisgyerek a haláltáborban... A gyerekorvossal többször is beszéltem, de úgy érzem nem veszi komolyan a problémát, adott már többféle étvágy fokozót, de semmit nem ért... Sosem kényszerítettem evésre, nem zsaroltam és mára már eljutottam arra a szintre is, hogy zokszó nélkül elrakom a kaját ha nem kér, de már 1,5 éve nem hízott egy grammot sem, az óvónő már jelezte, hogy nagyon vékony, nem tud felülést csinálni, mert nincs hasizma, ott sem eszik, csak piszkálja az ételt... Egyébként egészséges, ritkán beteg, energikus, de nem hízik mert tényleg nem eszik és ezalatt azt értem, hogy az édesség sem érdekli! Az öccse már 12,5 kiló 2 évesen, utol fogja érni... Mindenféle cselt, trükköt, jutalmazást megpróbáltunk már de nem akar enni...

A napi bevitele szó szerint pár falat ételből áll, többnyire csak a reggeli fél szelet sima margarinos kenyeret hajlandó megenni... Kérlek aki volt hasonló helyzetben az írjon mit tehetnék még? Így nem fog nőni sem, az ovistársai már mind lehagyták... :,(


2014. jan. 29. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem vagyok ebben a helyzetben, de ha az orvos nem venné komolyan, akkor váltanék és emellett felkeresnék egy gyermekpszichiátert, hogy beszélgessen kicsit a kisfiúval! Lehet, hogy lelki okai vannak a nem evésnek. Ha nem, akkor lehet, hogy tudna adni ötleteket, hogy merre induljatok el! sok sikert kívánok!
2014. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én addig járnék orvosról orvosra amíg ki nem találják mi lehet a baj! Minden féléhez elmennék meg nevelési tanácsadóhoz, a védőnő mit mond? Ö tudna segíteni kihez lehet fordulni... ne add fel, lehet hogy valami trükköt mutatnak neked amitől jó lesz. Sokszor ilyeneken múlik kis trükkökön.
2014. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy magán gyerekorvoshoz már bejelentkeztünk februárra, hogy kikérjem a véleményét...
2014. jan. 29. 12:47
 4/9 A kérdező kommentje:
A védőnőnk semmit nem ér sajnos...
2014. jan. 29. 12:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljes kivizsgálásra lenne szükség. Értem ezalatt, hogy pszichológus, gasztroenterológus is lássa a gyereket. Emellett persze védőnővel és gyerekorvossal is konzultálni kell.

Biztos, hogy van rá megoldás.

2014. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos az én 3 éves lányom sem eszik sokat, bár nálunk nem ennyire vészes a helyzet. Édességet enne egész nap, de pl amiket eddig megevett, már azt sem akarja... :( Írok néhány példát. Nem vagyok konyhatündér, így nem is nagyon szoktam főzni ( meg önbizalmam sincs)

( anyatej sem kellett neki)

Pici korában bébiételeket kapott, abból kb 8-10 félét evett meg ( brokkolis, sütőtökös, spenót, őszibarack-csirke, stb,gyümölcsöket.)

Előtte itthon próbálkoztunk. Alma jó volt, ebből már kettőt evett 1 evésre. Krumpli, na, az nem. Védőnő ajánlotta, hogy keverjük az almához. Abból is kiverte :(

Már 3 éves, de még eszik bébikaját. Alma-őszibarack,csirkehússal.

Itthon csináltam a húslevest, sovány csirkemellből is főztem bele, direkt neki. Meg sem kóstolta. Gyümölcsöket nem evett elég sokáig. Alma: nem ízlett. Szőlő: héja, magja van. Banán: mag van benne. Szilva: nem ízlik. körte: nem szeretem... áfonya: fúj. Eper: nem Kivi: nem ( ezeket mindegyiket szerette). Evett kefírt, tejfölt, joghurtot, sült tojást, kolbászt, levest, hozottunk gyorsétteremből kajákat, megkóstolta. Imádta a sült csirkecombot.

Most ott tartunk, hogy tejfölös tésztából és bolognai spagettiből eszik egy keveset, illetve a káposzta levét. Esetleg pár falat rántott sajt, hús, uborka, kolbász. Ezeket itthon. Anyósnál káposzta, leves ( 2 féle). Itthon az sem. Szüleimnél eszik halat, buktát, levest, húst, májat ( mama szerint husikát eszik, így hajlandó megenni). Bár ott is egyre kevesebbet.

Még nem tűnik túl soványnak, mégis aggódunk, hisz semmilyen vitamint nem visz be :( A védőnő szerint akkor vigyem olyan helyre ( anyó, szülők), ahol hajlandó enni. Viszont semmi újdonságot ( amit még nem evett), meg sem hajlandó enni. Nem tudom, mi lesz vele. :( Most kaptunk multivitamint, de azt szeretném, ha legalább 4-5 féle ételt ( pl főzeléket is) megenne... Már céloztak rá a védőnőnél, hogy kicsit el van maradva... :(

Én vinném a helyedben nevelésibe, pszichiáterhez, és keresnék egy másik gyerekorvost!

Bocs, hogy hosszú lettem...

2014. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

:(

Sima Béres Cseppet próbáltad már? A magán gyerekorvos nagyon jó ötlet!

Én elvinném kineziológushoz is.

2014. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves múlt. hasonló a szitu, mondjuk nálunk van 1-2 étel amihez fordulhatok, mert azt tudom, hogy megeszi, de ezek is néha nem kellenek. A mi egyetlen szerencsénk, hogy a tejet imádja és emiatt nagyon jó a súlya 16,5 kiló. Nálunk 2 éves kora óta áll fenn a probléma, egyértelműen párhuzamot vontam a bölcsikezdéssel, tehát nálunk valószínű lelki oka van. Mi voltunk gastro dokinál, nem talált semmit. Igazából én reménykedem, hogy az idő a megoldás. Nyilván nálatok a súlya miatt érdemes lenni a fent sorolt dokikat végigjárni.
2014. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! ahogy elolvastam a kérdésed a vashiány is eszembe jutott. Vérképet csináltak már neki? Nálunk akkor derült kis és 1,5 hónapja szedjük,de még este 9-kor is eszébe jut, hogy csináljak bundás kenyeret. Előtte kb ennyit evett,mint a tiéd.
2014. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!