Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémák a köszönéssel. Mit...

Problémák a köszönéssel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

5 éves lányom nagyon visszahúzódó az idegenekkel, addig is nehezen jutok el, hogy rávegyem, köszönjön SZIÁt. Ha nincs túl feldobódva, akkor sokszor nagyon halkan, vagy nem is köszön.

Úgy gondolom, lassan már át kellene térnünk, hogy a felnőtteket magázzuk, de félek, visszafelé sülne el, még ennyire sem köszönne, mert nem tudná eldönteni kinek mit kell köszönnie.

Erőltessem, vagy elég, amikor iskolába megy?


2014. jan. 30. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetném. A sziázást meg főleg nem most váltanám a jónapotra, mikor utál köszönni.
2014. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd szerintem se.
2014. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Erőszakosan semmiképp, de azért szerintem ne hagyd annyiban, mert 5 évesen már illik köszönni, a felnőtteknek csókolommal (egy gyerektől a jónapot KÍVÁNOK!-tól feláll a szőr a hátamon, szerintem elég a csókolom még.)


5,5 éves a kislányom, de mióta beszél köszön :) Mi úgy csináltuk, hogy (nyilván kézenfogva sétálunk) picikét mindig "megszorítottam" a kezét, ha ismerőssel találkoztunk és köszönni kellett, azóta már ezt elhagytuk, szépen köszön, ha pl bemegy a kisboltba ott is hangosan köszön.

2014. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ha köszön dicsérd meg, hogy milyen ügyes volt! Dicsérettel többre mész mint bármilyen erőltetéssel.
2014. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne erőltesd, de ez jópofa amit vmelyik válaszoló írt, hogy szorítással jelzel neki. Az én lányom ég csak 4, és most mi is szenvedünk ezzel, nekem egyáltalán nem akar köszönn, csak integet. de hát az is vmi...
2014. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is nagyon visszahúzódó, 5 éves volt kb, mikorra nagy nehezen sok-sok dicsérettel és biztatással sikerült elérnem, hogy köszönjön. Általában sziát, ritkán "csókolommal", de ha idősebb emberrel találkoztunk, vagy nem volt benne biztos, hogy kell köszönni, akkor volt, hogy úgy csinált, mint aki nem vette észre az illetőt. Most már iskolás, 7 éves, egyre ügyesebb, már magától köszön, idősebbeknek, idegeneknek "Jó napot kívánok" illetve "Viszontlátásra", a "Csókolomot" szinte teljesen elhagyta.

A fiam 3 éves, neki meg úgy kell szólni, hogy nem köszöngetünk fűnek fának, mert nem biztos, hogy mindenki épp vele akar társalogni. :)

2014. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ötéves lányom is utált köszönni. Úgy oldottuk meg, hogy játékot csináltam belőle, amikor megyünk valahová, akkor "versenyzünk" azon, hogy melyikünk köszön először az ismerősöknek, vagy a boltban, orvosnál, postán, stb.

Bevált, imádja a kiscsaj, mindenkinek előre és hangosan köszön. :)

2014. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!