Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már kérdeztem, hogy gyermekünk...

Már kérdeztem, hogy gyermekünk sokat eszik, puffad a hasa és sok a széklete, ma reggel észrevettem fényes és nyákos ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
mintha olajjal lenne bekenve vagy olyajos lenne,ugy tudnám leírni.
2014. febr. 4. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a tejfeherje es laktóz érzékenység ilyen tünetet produkált. Bàr az én kisfiamnak nem volt étvágya. Beszelj az orvosotokkal vagy hívd fel a vedonot.
2014. febr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyulladásra utaló hurut. A gyulladás lehet valamilyen érzékenység vagy intolerancia jele. A puffadás és a gyakori kaki is. Minél előbb orvoshoz kell jutni vele.
2014. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rendszeresen nyálkás széklet gyulladás jele, a gyakori puffadás és hasmenés (zsíros vagy ételdarabos széklet) pedig tényleg azt jelenti, hogy nem emészt meg egy bizonyos fajta ételt. Ez lehet leggyakrabban a tejfehérje, tejcukor, glutén, keményítő, fruktóz, tojás vagy élesztő, de biztos előfordul másfajta is. Mindezt kísérheti fogyás vagy hízás is, valamint ritkábban bőrproblémák, fejfájás, ízületi fájdalmak.

Első körben háziorvosi beutalóval érdemes a gasztroenterológiára menni, hogy kizárják a krónikus bélgyulladást (chron, colitis) és vérvétellel pl. a liszt, cukor, keményítő... érzékenységet és/vagy intoleranciát. Ha ezeknél (remélhetőleg) nem találnak semmit, akkor meg érdemes megcsináltatni valamilyen átfogó (fizetős) ételintolerancia tesztet.

2014. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Felszívódási zavar, vagy emésztő enzim hiánya is okozhatja. Gasztro kivizsgálást kérj mielőbb, plusz vérvételt, tej, laktóz, glutén intolerancia vizsgálatot, és verejtékmirigy tesztet. Sok minden okozhatja, de találgatni nem kell. Cselekedni kell minél előbb!
2014. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!