Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezhet, hogy a kruppos...

Létezhet, hogy a kruppos köhögés csak 1-2 percig tart és magától megszűnik?

Figyelt kérdés
Kruppos kérdés. Náthás volt a kisfiam, mára csak hurutos köhögése van. Tegnap este felébredt annyira köhögött, először hurutus volt, de utána, mintha ugatós, kruppos lett volna. Nem tudom pontosan milyen a kruppos köhögés, de ugatásosnak tűnt.Ja meg ma nem tudom dokihoz vinni. Azt tudom, hogy ablakot kell nyitni. De más eszközöm nincs.
2014. febr. 4. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
nem is kell más eszköz. elég, ha kinyitod az ablakot.
2014. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem teljesen igaz. Vannak keményebb módszerek is, arra az esetre, ha az ablaknyitás nem elég.


A kruppos kögögés belégzés húzó hanggal jár, mert az összeszűkült légutakon nehezen szívja át a gyerek a levegőt. Tehát nemcsak ugató jellegű.

2014. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

valószínű nem az volt, de az ember rögtön rosszra gondol

még annyi gyors tünet volt, hogy a hátát kicsit megütögettem mikor köhögött, s olyan kongó hangot adott.

Fogalmam sincs mi lehetett.

2014. febr. 4. 15:48
 4/4 anonim ***** válasza:

A kruppot egyből felismernéd, hidd el!!! Nem sima köhögés, hanem inkább fuldoklás. Ahogy írták, nehezen kap a gyerek levegőt, belégzésnél mintha "húzná" a levegőt.

És nem múlik el 2 perc alatt magától.

2014. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!