Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyeköcöd egyedül eszik?

3 éves gyeköcöd egyedül eszik?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam màrciusban lesz 3 és elég rossz szokàsa van mostansàg nem akar egyedül enni.Leül az asztalhoz eszik pàr falatot és màr kész is viszon ha leülök vele és én etetem megeszik mindent.Szó szerint mindent a szàjàba kell adni mert ha nem teszem inkàbb nem eszik egész nap.Volt valakinél ilyen?Kicsit aggódom mert nemsokàra ovi és ott nem fogjàk etetni.Ma pl. reggelire evett két virslit,ebédre csirke szotét max 6kanàllal,délutàn darakàsàt,egy almàt,két pici mandarint ja és még bekapott pàr szelet szalàmit egy fél paradicsommalSzerintetek ez elég?

2014. febr. 4. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem minden gyereknek egyforma az étvágya. Ha elvárja hogy etesd, akkor lusta enni. De emiatt nem kell aggódni, mert az oviban nem fog éhezni és etetni sem fogja senki, enni fog ahogy a többi is. Az én fiamnak is volt egy ilyen szakasza, néha még most is van pedig 3.5 éves. Engem nem zavar, ettől nem fejlődik visszafelé, az oviban pedig önállóan eszik. Itthon is, kivétel néha ebédnél :D
2014. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Étkezéseknél te is és párod is vele együtt esztek, vagy egyedül eszik? Megfigyeltem 3.5 éves lányomonon már nagyon rég óta, hogy nem nagyon akar egyedül enni, de ha mind leülünk, akkor többet eszik. Ő már 2 éves kora óta szinte meg se engedi, hogy etessem:D Nagyon ritkán van, hogy én etetem, hogy ne kelljen annyit takarítani:D Néha meg van engedve, hogy valamit egyen tv nézés közben, és ha csöpögős, akkor én etetem. De ez ritka. Egyébként szerintem semmi baj azzal, ha néha igényli, hogy etesd, de azért valóban jó lenne, ha megtanulna egyedül enni. De mire oviba megy, addigra biztos kialakul majd. Gondolom összel megy oviba. Addig még olyan sok idő eltelik.
2014. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez van..ahogy a kérdezö irta. de én nem foglalkozom ezzel, ez is csak egy szakasz..majd eszik ujra, ha rájön a -dili :D
2014. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 porcukormókus ***** válasza:

Nalunk detto! :/ :)

2,5 eves, siman tudna barmit egyedul enni, de ha rahagyom, akkor csak szorakozik a kajaval es negyedannyit eszik, mintha etetnem.

En emiatt mar kifejezetten varom az ovit (mar ha felveszik..), mert szerintem az jot fog tenni neki.

2014. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál is mostanában kezdődött, hogy sokkal többet eszik, ha etetem. Olyan, mintha nem lenne türelme hozzá. :) Sokszor mondja is, hogy Anya, etess engem!

Én is azt gondolom, hogy ez egy ilyen időszak, majd elmúlik. Az oviban egyedül eszik, többnyire eleget is.

2014. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiamnál változó - néha hagyom és akkor egy óráig is elbambul az étel felett, néha meg megetetem, hogy haladjunk és élvezi, hogy csak a száját kell tátania, máskor meg pont dühös, hogy ő már "nagyfiú" és egyedül akar enni.

Az oviban mindig gond nélkül eszik egyedül. Ott azért nagy húzóerő, hogy a többi gyerek is eszik és nem jut egyvalakire annyi figyelem és kiszolgálás.

2014. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 4 eves es o is az asztalnal otthon bekap par falatot es ennyi. Tegnap este szo szerint megevett 4 kanal paprikas krumplit es vagy 5 darab ceklat ennyi volt az egesz. Hetvegen ebedkor is ez a helyzet alig eszik meg par kanal levest. Viszont az oviba normalisan eszik es senki nem eteti. Sot olyan is van, hogy ket tanyerral is ker es meg is eszi. Emiatt ne aggodj. Kisfiam mar egy eve ovis es nem ehezett meg soha annak ellenere, hogy itthon ugyon ugy eszik mint a te kisfiad. :)
2014. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó egyedül eszik,hogy oda ülünk hozzá
2014. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Girgoy ***** válasza:

Az igaz, hogy a gyerek étvágya változó, de ez nem csak ennyi, mert ettől függetlenül le kell szoktatni arról, hogy a szülő eteti. Természetes módon kb. másfél éves kor körül a gyerek maga kezdi el, hogy mindent önállóan akar csinálni, próbálkozik evéssel. Ekkor szépen váltani kell és nem szabad visszaesni. Egyszerű dolgokat, amit meg tud gogni, mindig egyen egyedül (de pl. ha leves van, azt azért mi is adjuk neki kanállal, mert az még persze nem megy, amúgy nemrég múlt még csak 2 éves). Ha hisztizik, hogy nem etessék, akkor sem szabad engedni, lehet pl. valamihez kötni, hogy akkor mehet el az aasztaltól, akkor kap meg valami játékot vagy desszertet, ha már mind megette a kenyeret. Ha ezt mindig be is tartjuk, akkor egy idő után "rá fog jönni", hogy tényleg tud enni egyedül is. :)


Erre is igaz egyébként, mint mindenre a gyereknevelésben, hogy a példánál és a következetességnél nincs jobb. Vagyis, hogy lássa is, hogy mások is egyedül esznek (egyen együtt a család, esetleg ha vannak nagyobb tesók, róluk is példát vehet), illetve hogy csak akkor érünk el valamit, ha mi tovább bírjuk, mint a gyerek, vagyis nem engedünk az ő hisztijének, amikor egyébként minden képessége megvan, hogy végrehajtsa a feladatot. Sok sikert! :)

2014. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!