Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fejleszthetném rajzkész...

Hogyan fejleszthetném rajzkészségét? Hogyan csinálhatnék kedvet?

Figyelt kérdés
Hamarosan 5 éves lesz kislányom,nagyon ügyes érdeklődő,fogékony mesékre,versekre,betűkre,számolásra,körülötte lévő világra.Ügyesen mozog,énekel.Szívesen barkácsol velem és festeget,de a rajzolásban megmaradt kb másfél-egy évvel ezelőtti szintjén.Emberalak felismerhető,de fej,nyak körpocak pálcika végtagok,szemek száj áll.Egyébként legtöbb dolgot körnek rajzol.Autót pl úgy rajzol hogy van 4 kerék kormány stb de ezek egymás alatt mellett helyezkednek el.Állandóan firkál,de ha kérdem mi az megnevezi,de csak fantáziámra van bízva,gyakorlatilag bármi lehet.Gyakran mondja hogy az amit rajzolt térkép.El vagyok keseredve.Az oviban jelezték minap,hogy le van maradva rajzolás terén.

2014. febr. 5. 21:13
 1/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Kár. Úgy értem, hogy kár, hogy van egy gyerek, aki ennyi mindenben jó és ügyes, és mégis az van kiemelve, h mi a hiány. Értem én, h egy bizonyos szintig el kéne jutni, csak most eszembe jutott, hogy pl annakidején én már ovisan többszáz rajzot készítettem, míg öcsém egy év alatt egyetlen egyet... mégsem volt semmi problémája az életben még, azóta diplomás. Őszintén azt gondolom, hogyha több területen lenne lemaradás, akkor talán aggódnék, de ha annyi mindenre amit írtál valóban fogékony, hát akkor majd egyszer megjön a rajzhoz a kedve, de ha nem, hát akkor ő nem egy rajzolós. Esetleg olyat kipróbálhatnátok, hogy pl pálcikával rajzoltok homokba, vagy a hóba...ha lesz :)
2014. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi,engem nem is érdekelt volna de hogy így megjegyezték elkezdtem rajta filózni é elkezdett aggasztani, neki egyébét véletlenül sem mondanám,hogy ezt mondanák mert az amúgy is kicsi önbizalmát nem szeretném letörni
2014. febr. 5. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 éves lányom se rajzol, még autót és embert se. Csak firkál, aztán azt mondja, hogy klérancsot rajzolt vagy vicces vityillót. Épp tegnap kérdeztem az oviban, hogy baj-e, és hogy lehet fejleszteni. Az óvónéni azt mondta, az ő korában még nem baj, a finommotorika pedig fejleszthető például gyöngyfűzéssel, pötyizéssel. Egyébként ő is nagyon fogékony a mesékre, énekekre, szerintem elég nagy a szókincse és ügyesen legózik. Valaki még azt javasolta nekem, hogy a firkáit is tegyük ki a falra, hűtőre, stb., hogy nőjön az önbizalma rajzolás terén, és jobban kedvet kapjon. Mi így is tettünk, és azóta lassú javulást látok.
2014. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A gyöngyfűzés az nagyon sokat segít, persze nem kásagyönggyel, hanem nagyobb fa gyöngyökkel próbálkozzatok. A lego/duplo is segít abban, hogy ügyesebb legyen a keze, tanítsd meg fonni, van nagyon sok ilyen ujjon számolgatós, mutogatós játék/mese, amit ha szépen megtanul, ő is mutogatja veled. Ezek mind elősegítik a finom motorikát.

Persze egyébként tök természetes, hogy nem rajzol semmi konkrétat, és simán le is tojhatod magasról az ovónőt, mert neki kellene legjobban tudnia, hogy hogyan működik egy gyerek.

Az sem lehet hátrány, ha nem ceruzával rajzol, mivel az azért nem áll rá egy gyerek kezére könnyen. Lehet kapni már nagyon sok helyen téglatest alakú zsírkrétát, amit sokkal könnyebben kezel majd. :)

2014. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobb volt lemaradva ugyanígy, a spanyol Rubio preescolar sorozatból nyomtattam neki lapokat, azt imádta csinálni. Nagycsoportosan meg második lett egy kerületi rajzversenyen. :-)


Itt van pár kép, ezen az elsőnél pl. a virágok szárát kell behúzogatni:

[link]


[link]



Van előre megrajzolt kép, ahol a pontokon kell végigmenni:

[link]



[link]

[link]


[link]

2014. febr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megtaláltam, ahol letölthetőek ezek a füzetek.

[link]


Itt a 0: [link]


[link]



Az én gyerekeim tényleg nagyon szerették csinálni, nemcsak fejlesztette őket, de még jól is szórakoztak.


Ami viszont a legjobb, az ez: [link]

2014. febr. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mintha az én 5 éves fiamról írtál volna.

Rajzkészsége 0,sajnos a családban senki sem ügyes e téren.

A bátyus 9 éves,ő is az ovi utolsó évében érzett rá.A suliban írás problémája nem lett emiatt.

Az én 5 évesem is már mindent tud,ami a sulihoz kell,együtt tanulja a tesóval a számokat,verseket,angol szavakat.

Az óvónőnk azt mondta sokat kell gyurmázni,hogy fejlődjön.


A fiam is tervrajzokat rajzol:)

2014. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon "bírom" az ilyen óvónőket...Mintha a gyereknek mindenben zseninek kellene lennie...

Vannak gyerekek, akiknek a grafomotoros készségük gyengébb, főleg fiúk. Persze lányoknál is előfordul. Ha csináltak a gyermekednek már iskola előszűrő vizsgálatot és ott nem jelzet a pszichológus, hogy diszlexia veszélye állna fenn, akkor nem kell az egésszel foglalkozni.

A diszlexiás, diszgráfiás gyerekekenél nem csak a rajzkészség a probléma, hanem az irányok más észlelése és egyéb idegrendszeri tünetek fennállása is. Ezt szűrik elvileg, de ha nálatok ilyen nem volt, akkor kérheted a nevelési tanácsadóban is, hogy nézzék meg.

7 éves korára kell olyan szinten lennie, hogy a finommotorikája alkalmas legyen az írás elsajátításához. Teghát tudjon piciben vonalakat, köröket rajzolni. A grafomotorikában is mindig a nagyobb felől megyünk a kisebb felé, tehát úgy segítesz neki, hogy akár krétával először nagyban rajzoltok, firkáltok, akár énekléssel egybekötve, ritmusra is. Gyakorolhattok körberajzolni tárgyakat, akár úgy is, hogy valaki lefekszik a földre tett rajzlapra és körberajzolja a gyerek. Vannak kézzel használható festéket, az ún, ujjal festés, az is nagyon jó.

Az alkotásába semmiképpen ne szólj bele, ennyi idős korban még tilos vezetetten rajzoltatni! (hogy javítják a rajzát)

A labdajátékok, a biciklizés, a tánc, zenetanulás mind jó hatással vannak a mozgásrendszerre és az idegrendszeri érésre. Emellett a többi genetika, ha mindene negatív, akkor nem kell erőltetni.

Üdv: pszichológus

2014. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat segítséget éskedvességeteket.
2014. febr. 7. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!