Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te magad milyen ifjúsági...

Te magad milyen ifjúsági regényt olvastál gyerekkorodban? Mi az, amit mindenképp ajánlanál a saját gyerekednek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 7. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A két Lotti :)
2014. febr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egri csillagok, Pál utcai fiúk, Jane Eire,
2014. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Fekete István összes könyvét!

A Tüskevvárat ha nem 20-30szor elolvastam, akkor egyszer sem.

Az volt nekem a nagy kedvenc, de a többit is többször elolvastam.


A Két Lottit is elolvastam többször, vagy az Emil és a detektíveket.

2014. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lánynak ajánlanám: Martina újra táncol, A tűzpiros üveggömb,
2014. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kisiskolásként még inkább a meséskönyvek, képregények, feladatmegoldók, kamaszként Gárdonyi, Jókai, Sissy, Karl May, Tarzan, Gyűrűk ura, Három testőr, Rejtő Jenő, Asimov, Agatha Christie voltak a kedvenceim.
2014. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mikor a gyerekem elkezdett érdeklődni az olvasás iránt, végig gondoltam, hogy mi az ami legjobban lekötné.Az első könyve az Emil és a detektívek volt.

Aztán két irányban folytattuk egyik a vicces irány: Hajónapló, Hárman a szekrény tetején, Megérjük a pénzünket Bálint Ágnes és G.Szabó Judit könyvek).

A Másik irány lett az Emil és a három iker, krimis, izgalmas könyvek.

Innen mentünk tovább a történelmi kalandok felé, akkor jöttek a komolyabbak.( Egri csillagokVerne :Kétévi vakáció,stb)

Az én gyerekem nem szerette a Lassie-t, mert meghalt benne a kiskutya, és szenvedett Lassie, nem szerette a Pál utcai fiúkat, mert szomorú volt a vége. A Jack London könyveket is csak egyszer olvasta.

A vicceseket évente többször is előveszi, pedig már majdnem felnőtt.

És ennyi idős korára már tetszett a Goriot apó, pedig azért igazán nem rajongtak a gyerekek.3

Én "öreg" vagyok, így még olvastam Katajevet:Távolban egy fehér vitorla, Timúr és csapatát, de elolvastam az összes csíkos és pöttyös regényt is.

Fehér Klára igazán jó ifjúsági regényeket írt.

Brilliáns a Nyár a szigeten c. könyv is.

Mai újak közül a kitartóbb gyerekek átrágják magukat a Harry Potter sok kötetén.

Az Egy ropi naplóján hatalmasakat derültünk, mert a fiam felolvasást tartott belőle.

2014. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 piroska és a farkas ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, Fekete István, csíkos-pöttyös könyvek, nagy Indiánkönyv,Dickens, és társaik, de ezeken kívül én a különböző enciklopédiákat is nagyon szerettem.
2014. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bálint Ágnes regényei (Tündér a vonaton, Az elvarázsolt egérkisasszony stb.)

Rege Sándor: Mesék Gumimókusról

Sempé-Goscinny: A kis Nicolas

és még rengeteg könyv. A régi gyerekszobám még tele van velük. De így hirtelen ezek jutottak eszembe.

2014. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a Mogyoró könyveket szerettem
2014. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Két Lotti, Egri csillagok, Nyakiglábapó, Kedves ellenségem, aztán jöttek a Potterek, Gyűrűk ura, pöttyös könyvek (Pl. A francia kislány; Mi, szemüvegesek), Libabőr könyvek (ilyen mini horror könyvek kistiniknek), Darren Shan vámpírkönyvei, Jane Eyre, Elátkozott Ella stb.


Párom viszont 11-12 évesen már Stephen Kinget és Leslie L. Lawrencet olvasott... :) szóval kitudja mi tetszene a gyermekednek (akiről nem tudjuk hány éves, milyen nemű, milyen érdeklődésű :D)


Ha most lennék gyerek, biztosan elolvasnám az Egy ropi naplója című könyvet :) Sok jót hallok róla.

2014. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!