Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora problémát jelent, ha...

Mekkora problémát jelent, ha egy 24 hónapos gyerek egyes szám második személyben beszél saját magáról és csak két szavas mondatokat mond és még halandzsázik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
szerintem ezek közül az egyes szám 2. személy csak a fura, a többivel nincs gond, azt hogyan csinálja?
2014. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok gyerek két évesen még egyáltalán nem beszél...
2014. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyik sem fura! Az egyes szám 2. személy sem!! Idő kell míg kialakul hogy én - te fogalom.

Másrészt még sokan ilyenkor nem is beszélnek, vagy csak szavakat.. Nyugi, mindennek eljön a maga ideje..:)

2014. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pont ennyi elvárható egy 2 évestől :) nem probléma, ügyes :)
2014. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Speciel nem tudom elképzelni milyen ha E/2ben beszél,de biztos nem probléma minden gyerek máshogy fejlődik.
2014. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondol a kérdező, de javítson ki ha tévedek, hogy ha pl. megkérdezi tőle "kérsz vizet?" nem azt válaszolja, hogy "kérek", hanem azt, hogy "kérsz".

Ez tipikus a beszéd indulásakor, nyugi.

2014. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nemigen ragozza az igéket, hanem mindg egyes szám második személyt használ, vagyis, ahogy mi beszélünk hozzá. Pl. "becsukod" azt jelenti, hogy "csukjuk be", vagy "én becsukom".
2014. jan. 14. 05:36
 8/10 zabmester ***** válasza:

Teljesen normális :)

A fiam is, amikor elkezdett beszélni (valamivel két éves kora után), akkor így beszélt egy darabig, például ha éhes volt, akkor azt mondta, hogy kapsz enni, mert hát ugye amikor enni kapott, akkor én ezt mondtam neki, ő meg csak elismételte, ahogy tőlem hallotta :) De ezzel nincs a világon semmi gond, hamar belejön majd a dologba.

2014. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális.

Amikor az én kisfiam volt ebben az életszakaszban, megkérdeztem a pszichológus barátnőmet erről és a válasza az volt, hogy az E/2 szám sok oka közül az egyik pl. az is (amibe bele sem gondolunk), hogy mi szülők, a számára fontos személyek hozzá E/2 számban beszélünk és nagy szerepe van az utánzásnak.

Majd alakulnak az árnyalatok, megtanulja megkülönböztetni és ragozni az igéket, ez már egy jó irány. Beszélgessetek, énekelgessetek, mondókázzatok sokat és nem lesz gond.

Szép napot.

2014. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat.
2014. jan. 15. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!