Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott két év körüli gyereked...

Szokott két év körüli gyereked saját szórakoztatására egy helyben pörögni-forogni? Szokott még lábujjhegyen járni? És úgy mutatni dolgokat, hogy a te ujjaddal bök rá például?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha értelmetlennek tűnik a kérdés, de nekem fontos.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2014. jan. 27. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Még háromévesenn is nagy élvezettel pörgött, sose szédült el. Nem kell emiatt rászólni, egyszer olvastam róla, hogy miért van erre szükség, keress rá, ha érdekel, én már csak arra emlékszem, hogy van valami magyarázata :)


Lábujjhegyen járni még ötéves létére is szokott, bár nem így közlekedik hosszabb távon, de "játszásiból" csinál néha ilyet, miért is ne csinálhatna.


Az utolsót sose csinálta, hogy az én ujjammal mutogatott volna, ilyen nem volt, de ezzel végképp nem hiszem, hogy bármi gond lehet.

2014. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
én egész gyermekkoromban lábujjhegyen jártam, amit viccesnek találtak, de mint később kiderült, rendellenesség az oka, szóval inkább vidd el orvoshoz :)
2014. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Csak ritkán jár már a kisfiam lábujjhegyen, de mindenképpen meg fogom kérdezni a gyerekorvost a kétéves státuszon (jövő héten megyünk elvileg).


Kedves Második, megkérdezhetem, hogy milyen rendellenességet találtak Nálad?

2014. jan. 27. 15:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, az en fiam pont 2 eves es szokott labujjhegyen jarni, foleg akkor, amikor csak ugy lezeng, nem pedig hatarozottan, celiranyosan menetel. O mondjuk feszesebb izomzatu, jartunk devenyre is vele, kifejezetten a labujjaival volt gond, nagyon sokaig karmolt vele. A gyogytornasz allandoan elmondta, hogy elegge elol van a testsulya, az ujjain jaras kozben (ha nem labujhegyezik akkor is), es hogy mennyire nem orul ennek. Tokre kivoltam ettol, mert azon kivul, hogy minket stresszelt vele, mas eredmeny nem volt.

A labujjhegyre azt mondta, nala egyebkent lehet ez "ongyogyitas is", hogy nyujtsa a labujj es talpizmait, de amugy ez idegendszeri serules jele is lehet (pl enhye oxigenhiany - nalunk 2 ora volt a kitolas).

Porogni mostanaban szokott nagyon-nagyon ritkan, de nem sokat, el is szedul.

Soha nem mutatott az en ujjammal semmire, csak a sajatjaval.

Miert?

2014. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kedves Utolsó, írtad, hogy "karmolt". Ettől begörbültek valamelyest a lábujjai is? Mert az én kisfiamnak mintha nem is tudom, hogy mondjam... Hátra lenne a nagylábujja pl. gyűrődve (eddig azt hittük örökölte, mert az apjáé is ilyen) Mikor járni tanult, veszettül kapaszkodott a lábujjaival még a járólapba is. Mármint a fiam :)


Ezeket csak azért kérdeztem, mert kicsit furik ezek a dolgok nekem, más gyereknél nem nagyon látok ilyet, vagy csak a többi anyuka nem mesél róla :)

2014. jan. 27. 23:10
 6/10 A kérdező kommentje:

És a kitolás nálunk is elhúzódott sajna, jó lila is volt szegénykém, de egyszerűen nem tudok visszaemlékezni, hogy kapott-e oxigént, és a férjem se emlékszik :(

A zárójelentésen tutira nem volt ilyenről szó :/ A kórházban szerintetek fel vannak ezek jegyezve? Ha kikérem az iratokat, odaadják?

2014. jan. 27. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az autizmus miatt aggódsz? Ezeke a tünetek, bár sokszor jelen vannak az autistáknál, vajmi kevesek ahhoz, hogy pervazív zavart lehessen diagnosztizálni:) Sőt ezek csak járulékos és nem vezető tünetek.

A pörgés sok egészséges kisgyerekre jellemző. A lábbujjhegyen járással, ha nem állandó jellegű, szintén nem kell foglalkozni. Ha látod, hogy csak szórakoztatja magát vele és, ha utcán mentek célirányosan, akkor nem csinálja. Ha gyakran és tartósan van, akkor első körben nézze meg ortopéd szakorvos, hogy van-e valami féle izomrövidülés, ha ez negatív, akkor menjetek el neurológushoz vele.

Ha a te ujjaddal bököd, ez is lehet szórakozás és lehet tünet értékű. Ha amúgy mutogat a saját ujjával, megosztja az élményeit mutatással, hangadással és eközben feléd néz, akkor nincsen gond.

Ha kizárólag a felnőtt kezét használja, húzza, úgy, hogy ő saját maga nem mutat mutatóujjal, akkor az lehet valóban figyelemfelhívó tünet. De ez is csak egy tünet, ami a többi nélkül mit sem ér.

Ha aggodalmad van a leírtak alapján, akkor keresd fel a korai fejlesztő központot, ahol komplexen megvizsgálják a fiadat, mind gyógypedes, mind neurológus, mind gyógytornász.

2014. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A zárójelentésen egyébként az apgar értékeket kell nézni. Ha az 9, vagy 10, akkor nem volt oxigénhiány.
2014. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia, 4-es vagyok.

A karmolas olyan, mintha osszeszoritana okolbe a kezeit, csak eppen a labfejevel, labujjaival markol, ha erted mire gondolok. 2 honaposan kezdtuk el a deveny-tornat egyebkent, szoval ez inkabb a csecsemoknel latszik. Mutatta a gyogytornasz, hogy nagyon melyek a barazdak a talpan, ebbol is lehet latni, hogy sokat gorbiti.

Honapokon at a labait masszirozta, minden idoben csinalt amugy, de a vegen mondta a holgy nem hitte az elejen, hogy ennyire ki tudja masszirozni.

Az, hogy a jaras kezdetekor nagyon kapaszkodik egy gyerek a labujjaival egyebkent tok normalis, csak nala ez sokaig megmaradt es sokat volt labujjhegyen mar akkor is, amikor meg nem jart onalloan, csak allt vagy oldalazott a butorok mellett.

A mi zarojelentesunkon sincs sok, csak hogy masodlagos fajasgyengeseg, oxitocin stb... A szuleszno mondta, hogy rajta volt a koldokzsinor, ez sincs a zaron pl. Az apgarja 9/10, szoval az jo lett, lila volt csak (vagy legalabbis nem rozsaszin) egyebkent felsirt rogton, oxigen biztos nem kellett neki, azt mondtak volna. Erdekes, hogy ezt senki nem mondta nekem meg, hogy ilyen apgar mellett nem lehetett oxigenhiany, sot mindenki ezt mondta, mehen belul is lehetett valami, ki tudja...

Amugy mostanra jol allnak a labujjai, csak a bal laban (ami a feszesebb volt, meg az egesz bal oldala amugy) kisse bedol a kozepso ujja fele. A ferjemnek is olyanok a nagylabujjai, mintha hatragorbitene :) szoval en sem tudom ez oroklott-e :) mondjuk teny, hogy a ferjem is baromi nehezen jott ki (5 kg-val szuletett, anyosom pedig 162 cm es alapbol nincs 50 kg... A magzatviz nala meconiumos volt mar, szoval az o labujjainal is kerdes genetikai-e :D)

2014. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9/10-es apgart kapott, erre emlékszem :)


Nagyon ráéreztél Hetes, amiatt aggódom/aggódtam.


Ortopéd orvos utoljára tavaly nyáron látta, a bedőlt bokáján kívül másra nem hívta fel a figyelmemet, supinált cipőt és sok mezítlábaskodást írt elő. Gondolom szólt volna, ha lát valamit.


Mutogat a saját ujjával is szerencsére, és játszik "szerepjátékot" is (telefonál, cumisüvegből megeteti a plüssállatait, bepelenkázza az Elmoját), gondolom ezeket se csinálná, ha valóban autista lenne.


4-es, a férjem 60 cm-rel született, anyósom olyan 155 körül lehet... :) Én elég magas vagyok és a fiam csak 56 cm volt (mondjuk 4,5 kg :))


Nemsokára megyünk a kétéves státuszra, megemlítem ezeket a gyerekorvosnak, szerencsére nem az a fajta aki kinevet a hülye kérdéseimmel (vagy legalábbis nem a szemembe :D)


Köszönöm Nektek!

2014. jan. 28. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!