Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kreatív anyukák! 3 éves...

Kreatív anyukák! 3 éves kislánnyal milyen kreatív dolgokat lehet már csinálni? Most a kislánnyal szeretnék valamit kitalálni, csak nem tudom, mit. Nem egy nyugodt típus, percenként felugrik, rohangál. Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ügyes ( még egy szabályos kört sem tudok rajzolni, stb), de jó lenne. Tavaly pl nekiálltam az üvegmatricázásnak. Szintén elég bénára sikerült, de élveztem :D Gondoltam ősszel levélfestésre, kavicsot festeni ( akár tavasszal), most az üvegmatrica képet nézegette, hogy csináljak neki. Mibe tudnám bevonni, amit mindketten élveznénk?

2014. febr. 8. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Erre készülünk :).

2014. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ő még kicsi, te meg nem vagy túl ügyes, szóval valami egyszerűbbel próbálkozzatok szerintem :D


pl. vegyél kisebb krumplikat és fogpiszkálókat. jól most meg a krumplit és lehet kreatívkodni.

pl. sünit csinálni belőle vagy hóembert, kutyust, stb.

aztán 2-3 nap múlva meg megfőzheted :D


vagy nyomtass ki kutyus képet, fonalat vágj el 5-10 cm-es darabokra, kend be ragasztóval és díszítse fel a lányod :)


nagy papírra ujjfestékkel csináljátok meg a kezetek lábatok lenyomatát, tök vicces lesz :)

vagy sok papírt ragasszatok össze és csináljatok egy hatalmas festményt :)


fektesd rá egy nagy kartonpapírra, rajzold körbe, utána ő rajzolja be a szemét-száját, ruháit, haját, stb...

majd vágjad ki és ragasszátok fel a szekrényre :)

2014. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket :)

Azért annyira béna sem vagyok ,talán az alsós szintet megütöm :D :D Viccet félretéve, azért a matricáim fent vannak az ablakon, szóval annyira nem gáz :)

2014. febr. 8. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ékszereket készítünk nagyobb gyöngyökből. Bábszínházat csinálunk pl. Hétfejű sárkányt, várat, Micimackó, Malacka stb. Én könyvből, vagy sablonnal megrajzolom, a lányom kifesti és utána ketten előadunk a családnak, vagy ő egyedül. Hajtogatni is szoktunk nagyon egyszerű dolgokat, vagy én meghsjtogatom a bonyolultabbakat és hatalmas kartonlapokra felragasztjuk őket , de ő rendezi el a jeleneteket saját elképzelése szerint. Gyümölcsökbe is szoktunk szekfűszeget szúrkálni, pl arcot, vagy mintákat. Ősszel gyűjtöttünk sokféle formájú falevelet és különböző állatokat ragaztottunk belőle papírra pl. szarvast, csukát, vízi világot, cicát. A madék faleveleket felfűztük cérnára és az ablakokra ragaztottuk, hagy lógjanak. Mikor lesett a hó óriási hópelyheket készítettünk és azzal is teleragasztotta az ablakokat, a szobáj plafonjáról is lógattunk le párat.
2014. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mi ragasztózni szoktunk,lerajzolok vmi formát,és a konyhában található dolgokkal(mák,cukor,bab,stb)"kiszinezzük",tehát beragasztózom,ő meg beleszórja...ezt szokta élvezni,meg a gyurmázást.
2014. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a válaszokat! :) Nagyon jónak tűnik mindegyik, ki is fogjuk próbálni. Sőt, most eszembe jutott, hogy láttam pl fát, ami meg volt rajzolva, és ilyen picire tépkedett, gyűrt papírfecnikből volt kirakva ( mint a babos példa). Csak egy kérdés: A falevelekből hogy lehet vizi világot csinálni? Érdekes, és jó ötlet, mert ősszel is gyűjtöttünk leveleket, csak elképzelni nem tudom, hogy kell nekiállni... :)
2014. febr. 8. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi nem tudom mi ennek a neve magyarul de ezt imadta a kisfiam 3 evesen. Ilyen hab alaku kis szines formak es ezeket kell railleszteni a papirra. Nem kell ragaszto csak a szivacsot megvizezed ranyomod picit a formakat es maris ratapad a papirra. A formaknak megvan a helye a kepeken. Ragaszthatja szive szerint a szineket. Hatha valaki megtudja mondani magyarul a nevet mert mi kulfoldon elunk es itt vettem.


[link]


A masik ami nallunk nagyon bevallt 3 evesen az a homok kep volt. Ezek is elore elkeszitet kepek. A kepeken matricak vannak. Ha lehuzod ezeket a matricakat akkor a helyuk ragad. Erre a ragacsos helyre kell raszorni a szines homokot ami ugye odatapad. Utanna megfogod a kepet es szepen lerazod rolla a homokot vissza a kis tartalyba. Eloszor mindig csak egy matricat huzol le es amikor a homok ratapadt akkor johet a kovetkezo. Kisfiam ezt a 3-dik szulinapjara kapta es azota mar tobbszor kellett neki vennem. Jelenleg 4 eves es meg a mai napig szeret ezzel alkotni. Mi a konyhaasztalon szoktuk mert igy konnyen femosom utanna ha kerul esetleg belolle a foldre vagy nyaron a kertbe is kiszoktuk vinni. Kezdesnek azokat a fajtakat ajanlom aminel kis uveg formajaba jon a homok es abbol kell kinyomni. 4 eves kor korul mar johet az is ami kis zacsiba vagy dobozkakba jon es kanallal lehet raszorni. Olyan homok is van ami vilagit a sotetbe. Ezt felraktuk a kisfiam szobajaba a falra. Egy urhajos kep.


[link]

2014. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket, ötleteket! :)
2014. febr. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!