Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kreatív anyukák! Keresek...

Kreatív anyukák! Keresek karácsonyi ajándékötleteket, képeslap készítéséhez ötleteket, amiben 2,5 éves gyerek asszisztálhat! Mi vált be?

Figyelt kérdés

Készítettünk már festékkel tenyérnyomot, talpnyomot. Sógyurmából ajándék állatfigurákat, amiket ki is festett. Készítettünk szintén sógyurmából tenyér és talpnyomot, illetve tavaly pecsételtünk a elkészült sógyurmákból képeket. Legutóbb levéllenyomatokat csináltunk.


Idén az találtam ki, hogy megrajzolom a képeslap elejére a fát, a csillagot, ő pedig kiszínezi és apró karácsoni matricákkal "feldíszíti".

Ajándéknak fotókeretet gondoltam, amit kartonból kivágok, ő kifesti, és felmatricázza.


Ezek mellé, vagy helyett keresnék ötleteket. Amit tud: kört, vonalat, hullámvonalat rajzolni, festeni, és már ügyesen váltogatja a színeket. Mi ajánlanátok?


2013. nov. 25. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyesmi? [link]

Most egyébként tele vannak a blogos, kreatívos oldalak ötletekkel. Nézz szét, rengeteg fotót mentettem le én is mostanában. Egyik kedvenc, amihez festék kell és fültisztító - klassz képeket lehet csinálni. Vagy karácsonyfadíszt is csinálhattok papírból vagy filcből.

2013. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 JnéHN ***** válasza:

Néz szét a scrap technikák között, fantasztikus dolgokat lehet kihozni.

[link]

2013. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JnéHN ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy 3 éves nagy fiammal járunk olyan játszóházba, ahol kreatív dolgokat készítünk, és ezzel a technikával már nagyon ügyesen tud dolgozni.
2013. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a gumidekor jutott még eszembe, egy fokkal szebb is lehet, mint a matrica, te kivágsz neki belőle pl, szirmokat, amiket ő rak össze vagy egy virág részeit, ő pedig felragasztja, akár 3D is lehet belőle, ha már ügyesebben egymásra is tudja tenni pl. a virág belsejét a szirmokra.

Filléres tétel ez a gumidekor is.

Ha van esetleg hozzá ilyen kis formalyukasztótok, akkor ő nyomkodhatná ki a formákat (szivecskés, csillagos, virágos, felhős stb. sokféle van).

Esetleg a végén csillámport tenni rá (majd te egyedül lefújhatod egy kis fixáló lakkal)


Aranyos ötlet és már ő is tud segíteni.

2013. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es szuper a csomagolópapír ragasztgatás, meg fogjuk csinálni feltétlenül! 4-es a filc is remek ötlet, azt is felhasználjuk majd! 2,3-as hol laktok? Gondolom nem pont Debrecenben jártok abba a játszóházba... :( Utána nézek van-e itt is hasonló, szuper lehet!!!!


És köszi az ötleteket! Esetleg van még valami ötletetek ajándéknak is a karácsonyfadíszek mellé?

2013. nov. 26. 23:08
 6/7 JnéHN ***** válasza:
Mi 100 km-re lakunk Debrecentől.
2013. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Azóta kitaláltunk két jó dolgot. Az egyik, hogy gyűjtöttünk kavicsokat, kifestegettük őket, és díszes üvegbe töltöttük, majd anyaggal lekötöttük a tetejét. Nagyon jól néznek ki, dísztárgynak kitűnő. A másik, hogy karácsonyi asztaldíszeket csináltunk. Kosárba pakoltunk tobozokat, szalagokat, gyertyát, gyöngyöket és karácsonyi díszeket. Jól néz ki, csak nem áll stabilan, mert nincsenek rögzítve (ragasztózni nem akartam, még gyurmába tudtam volna beleszurkálni, vagy hasonlók, de azt meg inkább hagytam). Ezért most fóliával le van csomagolva, hogy ne mozduljanak el a dolgok a helyéről, amíg át nem adjuk. :) És az egyik postázva lesz, szóval... :)

2013. nov. 30. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!