Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezen viseljük a 4 évesem...

Nehezen viseljük a 4 évesem cirkuszait! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Szerintem eléggé következetesek vagyunk .. De hiába ha valamit nem engedünk akkor abból cirkusz van ,főleg ha még álmos és fáradt is ! Nem tudom mit tegyek ,néha elcsattan egy pacsi a popsijára de nem tartom jó ötletnek és nem így akarok gyereket nevelni ! Idegileg kezdünk lemerülni !
2014. febr. 8. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

annyira ismerős...

nincs tesója, hogy egymást fárasszák le idegileg?

2014. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebbi hisztinél leguggolsz, nyugodt hangnemben mondod neki, hogy hagyja abba, stb, stb....persze nem fog hatni elsőre. Továbbra is nyugodt hangnemben és lássa is rajtad, hogy nyugodt vagy, mond meg neki, hogy ha nem fejezi be, akkor bevonulhat a szobájába, és ha befejezte, kijöhet. (Lehet sarokba állás, büntető szék, stb) Ha nem hajlandó, megfogod a kezét, bekíséred, nyugodtan. Elmondod neki az ajtóban, hogy ha befejezi, jöjjön oda, mondja neked szipogás nélkül, hogy befejezte, bocsánatot kér, stb. Akármennyire is üvöltözik a szobában, előbb-utóbb megunja, elfárad. Elképzelhető, hogy kijön a szobából, te visszakíséred, újra elmondod. 100x kijön, 100x visszakíséred. Lehet időhatárt is szabni a bünti széknél. A lényeg, nem engedsz, nyugodt maradsz. Nálunk már a szoba puszta említése elég:D Soha ne zárd be, és ne sötétbe tedd be, és soha ne olyan helyre, ahol baja eshet. Persze ez többnyire csak otthon vagy családtagoknál alkalmazható...boltban sajnos nem:D
2014. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kipróbálom ! Tesó nincs :(
2014. febr. 8. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én annak idején amíg cirkuszolt, elmentem wc-t takarítani. Úgy gondoltam, az annyira utálatos munka, hogy már nem ront rajta a hiszti a háttérben.
2014. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kérj tőle bocsánatot, kérd, hogy ne haragudjon! Ezt tedd meg többször, hogy a hiszti közben is megértse, és hallja, lássa rajtad, hogy komolyan gondolod, harag nélkül vagy szomorú, és kérsz tőle elnézést. Gondold csak végig, bizony mindig van miért bocsánatot kérni, ha sír, hisztizik a gyerek. Te neveled olyannak, amilyen, a te hibád, ha nem érzi jól magát, a te hibád, ha elfárad és nem tud eleget pihenni.

A te hibád, ha nem jut ideje játszani, vagy nem tudsz neki olyan játékot venni, amilyet szeretne, és a te hibád, ha nem vagy olyan jó szülő, hogy eltereld a figyelmét, ha hisztizni készül.

Úgyhogy kérj tőle sűrűn bocsánatot. Meg fogsz lepődni a hatásán!!

2014. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!