Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan viseljük / kezeljük a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viseljük / kezeljük a depressziós, pánikbeteg párunkat?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet, anélkül, hogy besokalljon az ember? Sajnos ilyenkor az ember azt bántja, akit nem kéne, mert ő van kéznél, és mindegy kibe, csak belerúgjon. De közben elvárja, hogy nagyon kedves legyen vele a párja,támogassa, de mivel ő bunkó, a másik nem tud kedves lenni vele, ezért ő még bunkóbb...:) Jó kis ördögi kör!
2013. okt. 2. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint úgy viselném, h ha lenne ilyen kapcsolatom ami bunkóskodásból meg ilyen trágyából áll, akkor szépen tovább állok...Bár nem derül ki a leírásból, h most ki miért depressziós, vagy pánik beteg..Azért remélem h, nem egymástól vagytok már így a plafonon o.O
2013. okt. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem úgy kell elképzelni, hogy csak bunkóságból áll. Igazából az lett volna a kérdésem lényege, hogy hogyan lehet addig ezt az állapotot elviselni, ameddig meggyógyul. Kezelés alatt van, tehát látni az alagút végét, de addig is igen nehéz... És amikor bunkó, tudom, hogy akkor az nem az igazi énje, hanem épp elhatalmasodik rajta a betegség. Bunkóság helyett inkább azt mondanám, apátia. Érzelmeket irányomba se igazán fejez ki, de elvárná, hogy én pedig járjak a kedvében, és mindenben segítsek, csak így nehéz...
2013. okt. 2. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Légy vele türelmes. Mutasd ki a szereteted akkor is,amikor ő nem tudja viszonozni. DE! Ha agressziv/kötekedő, akkor határozottan szólj rá, hogy ez a viselkedésforma nem helyénvaló. Tényekkel támaszd alá és mond meg neki,hogy nyugodjon meg. Ha 2 felszólítás után sem hajlandó változtatni a modorán,akkor újra ismételd el,hogy ez neked rosszul esik és tedd hozzá, hogy bár nagyon szereted,de most egy kicsit egyedül hagyod a gondolataival,átmész a másik szobába s majd ha lenyugodott beszélgethettek tovább. Ne számonkérő/veszekedő stílusban mond, hanem nyugodtan,tárgyilagosan közöld vele.
2013. okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én az otthagyás helyett átölelném h érezze h nincs egyedül. Sokat segithet. :)

tapasztalat

19F

2013. okt. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ÉN voltam ilyen kapcsolatban, a lány mindenért csak nyavajgot, meg ő ezért nem dolgozik mert pánik beteg meg ésatöbbi.

2 évig voltam ebben benne, és mindent megtettem, hogy segítsek h változzon, de nem lett változás.

Így otthagytam.


És köszönöm de még egy ilyenből nem kérek.

2013. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Türelem, türelem, türelem, és még egy kis türelem. Kapcsolatotok elején is ilyen volt már?
2013. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én pont ez vagyok. és párom tegnap besokallt és derült égből villámcsapásként szakított velem. nem tudta cipelni a terhemet. és most még inkább magányosnak és boldogtalanabbnak érzem magam mint valaha. és már csak a teljes megadásra gondolok. szóval ha azt akarod, hogy ne legyen a legvége öngyilkosság, tenni kell. mert én tudom milyen ha az ember nem akar tenni. és azt is milyen, ha biztos abban, hogymegkell halnia
2013. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jaj, utolsó, ne mondj ilyeneket! Nekem a testvérem pár hónapja megpróbált öngyilkos lenni, én azóta sem térek magamhoz. Tudom, hogy ilyenkor abszolut nem érdekel, de biztos vagyok benne, hogy lesz még ennél jobb és kérlek ne okozz ekkora fájdalmat azoknak akik szeretnek!

2013. okt. 5. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!