Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Arcüreg röntgen és fülbevaló...

Arcüreg röntgen és fülbevaló kérdés?

Figyelt kérdés
4 évesemmel röntgenre megyünk. A picike (az első, még kozmetikus által belőtt) fülbevaló viszont valószínűleg nem túl könnyen jön majd ki a füléből. Tudom hogy elvileg ki kell venni mert elronthatja a felvételt, de volt esetleg valaki akinek megcsinálták így is és nem volt gond?
2014. febr. 10. 11:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem veszed ki még otthon? Mégis egy égészségügyi vizsgálat, elég fontos, hogy értékelhető legyen az eredmény. Sose szoktad kivenni megtisztítani a fülbevalóját?
2014. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Úgy nem fogják megcsinálni.
2014. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Vedd ki otthon a fülbevalóját. Fontosabb, hogy a röntgen jó legyen, mint egy ékszer, az utóbbi nélkül elvannak a gyerekek, de egy röntgen fontos lehet nagyon is.
2014. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen ki kell venni, vedd ki otthon. De az egyáltalán nem biztos,hogy nehezen jön ki.
2014. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megpróbálom kivenni az oviban amikor elhozom. Egyszer már próbáltam és nem bírtam. Mozog, forog benne, de a hátulja nem akar lejönni :(
2014. febr. 10. 12:42
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de akkor te vagy a béna,nem arról van szó, hogy nehezen jön ki. :) Nyugodtan feszíts jobban a fülbevalót, az ilyeneken eléggé erős a kapocs, vagy aminek hívják. Semmi baja nem lesz a fülének, az már rég nem seb, és nem is nőtt bele neki a fülbevaló (ha így lenne, állandóan gyulladt lenne a füle).

A körmöddel kell két oldalról megfogni (egyik kéz, másik kéz, és az alja felőli részt húzni, kipattintani.

Visszatétel előtt alkohollal tisztítsd meg.

2014. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%
Ja, természetesen akkor lehet kivenni, ha eltelt a kozmetikus által megszabott idő, nem emlékszem pontosan, de talán 6 hét vagy 6 hónap?
2014. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Letelt már az idő igen. Ilyen pillangó alakú ráhúzós a hátulja. Valószínűleg tényleg én vagyok béna :) Megpróbálom erősebben akkor.
2014. febr. 10. 14:00
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Én 2 hete voltam, igaz felnőtt fejjel arcüreg röntgenen és ki is volt írva, hogy se nyaklánc, se fülbevaló ne legyen rajtunk. Mégis szólt az asszisztens, hogy ne szedjem ki se a hajcsatomat, se a fülbevalómat. Én megvárnám, mit mondanak.
2014. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen fülbevalókat nehéz kivenni,de a kapocs miatt mert jó erős! Egyik kezeddel a hátulját fog meg a másikkal az elejét, ha erős a körmöd akkor érdemes körömmel, jó erősen húzd és forgasd ellenkező irányba a hátulját és elejét így könnyebben kijön. Arra figyelj,hogy a fülét ne húzd meg,úgy próbáld húzni a fülbevaló,hogy a kezed egy helyben marad! Kislányom két éves,amikor kivettem neki (elég nehéz volt) meg se érezte,szóval nem fáj nekik.
2014. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!