Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a barátnőm...

Mit tegyek, ha a barátnőm igazságtalanul megszólta a gyerekemet?

Figyelt kérdés

3-4 év közötti, meglehetősen eleven kisfiaink vannak, akik főleg egymás társaságában képesek nagyon pörögni. Tegnap a fülembe jutott - igaz, nem túl megbízható forrásból -, hogy a barátnőm azt mondta, elege van abból, hogy az ő kisfia az enyémtől "csak a hülyeséget tanulja". Ez elég egyoldalú megközelítése a problémának, hiszen az én kisfiam is messze akkor a legelevenebb, amikor ezzel a másik gyerekkel van, amikor más, nyugisabb kis barátokkal játszik, akkor képes órákig autókat tologatni a szőnyegen, vagy egyéb, csendes módon elfoglalni magát. Ráadásul semmi kirívóan rosszat nem csinálnak, nem bántanak senkit, nem beszélnek csúnyán, csak visítva rohangálnak.

Az egész dolog azért bánt főleg, mert ezzel az anyukával, úgy tűnt, szinte barátnői kapcsolatban vagyunk már, a beszélgetéseink egy ideje messze túlmutattak a gyerekneveléssel és főzéssel kapcsolatos témákon.

Mit tennétek ilyen esetben? Volt már veletek hasonló? Kérdezzek rá? Úgyis letagadná...


2014. febr. 12. 08:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként én nagyon szeretem a barátnőm kisfiát, az élénkség nem zavar, soha nem jutott eszembe, hogy emiatt megszóljam őt.
2014. febr. 12. 08:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a nem túl megbízható forrásod egyszerűen féltékeny a kapcsolatotokra.

Hallgass a megérzéseidre. Ha szerinted ti is és a gyerekek is jól kijöttök, akkor nincs min problémáznod. Keresik a társaságotokat? Mert ha igen akkor tényleg csak rosszindulat áll emögött.

2014. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha komolyan veszed, amit a forrásodtól hallottál, akkor mondd vissza a barátnődnek. Egyrészt ez lenne az egyenes beszéd, másrészt rögtön látnád rajta, hogy zavarban van-e. Ráadásul a pletykafészek megszégyenülése is benne van a pakliban, ami meg hab a tortán.
2014. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit. A leírtak alapján a te kisfiad meg az ő gyerekétől tanulja a "hülyeséget". Ha két, nem kimondottan félős kisgyereket összeeresztesz, együtt sokkal elevenebbek, mint külön-külön, ez természetes. Mindketten tapasztaltátok is. Csak a barátnőd nem tudja, hogy így van. Ha mással játszana a fia, akkor is ez lenne.


Amúgy megy a 3-4 évesek még sehol nincsenek a hülyeség eltanulásában, jobb lesz, ha a barátnőd hozzászokik. Mi lesz később? :)

2014. febr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is rákérdeznék, hogy X.Y.-tól ezt hallottad, tényleg mondott-e ilyet. A reakció után okosabb leszel. Egyértelmű lesz, hogy tényleg mondott-e ilyet.

Én mindenképp rákérdeznék valamilyen formában, mert ha tényleg lassan barátnői viszonyban vagytok, akkor fontos a későbbiekben is a bizalom. Ha mégis mondott ilyet, akkor pedig jó, ha tudod...

2014. febr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha okosan kérdezel, nem tagadja le. Én megkérdezném, hogy mi igaz belőle, és van-e valami gond. Ha igen, beszéljük meg, mint minden mást.
2014. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!