Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képtelen vagyok kezelni...

Képtelen vagyok kezelni egyszerre a 4 és 1 éves gyerekemet, kikészültem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen mást akarnak csinálni mindíg, mind a kettő rettentő erőszakos és türelmetlen, a nagy hisztizik mindenért, a kicsi dobál, tép, harap mindent még engem is. Szeretem őket, ők is egymást, próbálom nevelni, tanítgatni őket, kitalálni olyat amit együtt lehet de a nagynak vagy túl unalmas már vagy a kicsi lesz ideges mert a nagy dolgát nem szedheti szét... végül minden nap ordítás és káosz, éjszaka is sokszor kel a kicsi, úgy érzem nincs megoldás, elbuktam, rossz anya vagyok, tönkrementek az idegeim, segítségem nem sok...
2013. júl. 23. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld túlélni, ez egy nagyon nehéz időszak. Én is ezt éreztem, hogy csődöt mondtam. Szerencsére ahogy nőnek a gyerekek egyre könnyebb lesz, de már az is segít, ha ősztől kezdődik a nagynak az ovi. Legalábbis nálunk az életmentő volt, hogy a gyerekek mentek oviba-bölcsibe és az rendszert vitt az életünkbe. Az előtte való nyár az maga volt a pokol, azt hittem nem élem túl ép ésszel.
2013. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is pont ennyi a korkülönbség:), a kicsi másfél, a nagy 4 és fél. Valóban nagyon nehéz velük, mert együtt még nem tudnak játszani. Nálunk is sok a vita, és főleg délutánra van némi káosz, és az én hajam is hullik:)! Most hogy meleg van nap közben igyekszem "elkülönítve" játszani hagyni őket. Pl. a nagy rajzol, fest, babázik stb, a kicsi a járókában autózik... Persze nem tart sokáig az idil, de igyekszem nekik kitalálni valamit. Délután már nehezebb velük, ilyenkor ha lehet kint vagyunk. Udvaron mojolnak, motoroznak, lényeg hogy mozognak. Van hogy sétálunk nagyot, vagy játszótér, vagy olyan hely ahol lehet biztonságosan motorozni, biciklizni.

Nem vagy rossz anya, mindkettő nehéz korban van! Rengeteg türelmet igényelnek, és hát nem mindenkinek vannak kötélből az idegei. A megoldás szerintem az idő lesz, ha nőnek akkor könnyebb velük. Nemsokára kezdődik az ovi is, akkor pláne könnyebb lesz. Most megyek, mert a kicsi sikít....:)

2013. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk is ennyi a különbség és ha vigasztal én már napok óta zokogok:( és azt érzem nemis kellett volna gyerek - ez borzasztó érzés , pedig imádom őket de nagyon nehéz

holnap megyek pszcihológushoz... nekem is segítség minimális

2013. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1,5 éves a kicsi 4 a nagy, de ők eljátszanak egymással. van hogy nézeteltérésük akad, akkor nem szoktam bírát játszani hanem mondom nekik hogy oldják meg egymás közt. akkor szoktam beleszólni ha nagyon összevesznek. a nagy már megtanulta hogy az olyan dolgait el kell tenni magasra amit nem akar hogy a kicsi szétszedjen, és azokkal csak akkor tud játszani ha a kicsi alszik. szoktak együtt homokozni, főzőcskézni, pancsizni a kicsi medencében. a nagy hisztijére bünti szék van, ha valamin ok nélkül nekiáll hisztizni, vagy valami rosszat csinál akkor beleültetem és csak akkor engedem meg hgoy kiszálljon ha lenyugodott és megmagyarázom neki hogy mit csinált rosszul.Így már egyre kevesebb a hiszti is. Persze nálunk is vannak rossz napok, de sosem veszekednek mindig eljátszanak együtt. Ott kezdődik a gond, hogy eleve te is feszült vagy és türelmetlen. Szerintem kezd azzal hogy pl a nagyot belevonod a háztartási munkákba, engedd hogy segítsen, vagy adj neki színezős feladatot, vagy gyurmázzon, persze ott közel hozzátok amíg te a kicsivel játszol. közben a nagyhoz is beszélj hogy ne érezze magát egyedül vagy kirekesztve. a kicsi nálunk szeret nagyon könyvet nézegetni, szereti ha mondókázok neki.
2013. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!