Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a programjaitok a rossz...

Mik a programjaitok a rossz időben?

Figyelt kérdés

20 hónapos a lányom és ötleteket gyűjtök, hogy minél kreatívabban és ötletesebben töltsük az időt itthon is.

Persze szeretem, ha egyedül is le tudja foglalni magát és meg is csinálok mellette és Vele mindent, de a közös. játékidő legyen tartalmas. :)


Mi szoktunk festeni, gyurmázni, van itthon hinta, zsírkréta, sima kréta és állvány, babakonyha felszerelések, olyankor "főzünk".

Néha sütünk együtt valamit, vagy csinálok Neki akadálypályát párnákból, kergetőzünk, könyveket nézünk, memóriakártya, stb, stb... :)



#idő #ötlet #kreatív #otthoni játékok
2014. febr. 12. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi egy héten egyszer eljárunk játszóházba, régen jártunk Ringatóra is, a legnagyobbal meg baba-mama tornára. Ezek jó elfoglaltságok rossz időben is.
2014. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gabszem ***** válasza:

hát nem egyszerű, mert sok-sok játéka van de ugyebár mindet unja már... Kislányom 2 éves lett múlt héten. Tegnap egész nap esett az eső és már nagyon unatkozott, így kitaláltam, hogy sütök pogácsát és adtam neki egy adag tésztát meg szaggatókat, azzal elvolt kicsit. SZoktunk rajzolni, színezni, olvasni, újságokat nézegetni, karikát gurítani, lego-zni, vannak neki fa-fűzői is, amiket lehet füzögetni. azt egyébként tudom ajánlani. Fakopáncsosak.

[link]

2014. febr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi rossz időben is kijártunk, sétáltunk, faleveleket gyűjtöttünk, figyeltük a csigákat... Esőben esőruhában és gumicsizmában fiam imádott a pocsolyában ugrálni, az ereszcsatornából kizúduló vizet figyelni, kavicsokat dobálni a vízbe.... Meleg, réteges és vízhatlan ruházatban még mínusz fokban is kimentünk, persze nem órákra.

A levegőzés és mozgás után jobban ment otthon a gyurmázás, autózás, mert kiegyensúlyozottabb lett, és jobban esett a meleg lakásban lennie, nem unatkozott.

2014. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezek szuper ötletek, mi is csinálunk hasonlókat is, mondjuk pocsolyában nem ugrál, még összekeverné, h melyik ruhában lehet. :)


Mi is kimegyünk esőben is, kutyánk is van, már csak miatta is.

Várok még ötleteket. :)


Jah és igaz, nem minden ötlet jó mostanra a hidegben, de találtam egy jó oldalt:


[link]


[link]

2014. febr. 12. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!