Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit gondoltok, "rossz...

Ti mit gondoltok, "rossz szülők" vagyunk?

Figyelt kérdés

Karácsony másnapján történt a másfé évesünkkel egy baleset. Bent volt a kádba a melegvíz a fürdéshez, és míg én szedtem elő az alvós rucikat, párom épp a hűtősvizet hozta be, amikor a kicsi véletlen beleesett a kádba miközben pakolta a játékokat. azonnal ügyelet mentő, másfél hét kórházi fekvés után már most csak kenni kell, és csak 3 kisebb piros foltja van. Rettentően bánt, hogy miért nem a kezembe volt vagy miért nem a hidegvíz jött előbb, hiába mondják sokan hogy "egy pillanat alatt megvan a baj..." Ez nekem nem segít,igaz maradandó sérülése nincs, de borzasztó értelmes gyerek, és a mai napig emlegeti azt az estét.

Lelkiismeretfurdalással kérdem, kinek mi erről a véleménye?


2014. jan. 21. 22:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Én neked nem tudok, de írj privit légyszives!!
2014. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%

Utolag konnyu okosnak lenni. :( Ahogy leirtad te is, a baj hamar megvan. Orulj neki, hogy nem lett semmi komoly baj. Sajnos van olyan, amit nem tudsz elkerulni.


Gondolom sokaig meg fog maradni neki ez az eset. De idovel elfelejti. Ilyen kis korbol nem maradnak emlekei a kesobbiekre. Az mar mas kerdes, hogy tudat alatt lehet megmarad neki az eset. :S Errol nem tudok irni :( Sajnalom, hogy ilyen tortent!

2014. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagytok rossz szulok ezert,a baj tenyleg megvan akar 1masidperc alatt.

Mikor kicsi voltam,apukam dolgozott delutan,es megkertem anyukamat h menjunk furodni.Azt mondta h megagyaz,es visz furodni.Persze en nem vartam meg,elmentem egyedul mert mar "nagylany"voltam.Aztan felalltam a kad szelere,hogy belemaszok a kadba,az uvegpolcban kapaszkodtam,es megcsusztam,leestem,termeszetesen a polcot huztam magammal,ami egy az egyben kette vagta a combom...Rohantunk a korhazba,vagyis en nem rohantam:D Osszevarrtak 12oltessel,es megmaradt a helye,ami nagyon latszik.De nem hibaztatom anyut erte,mert megeshetett volna barkivel..A gyerekek marcsak ilyenek,kivancsiak es szeleburdik:)

2014. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

sajnos ahhoz, hogy tényleg olyan szülők legyünk akik mindenre egyszerre tudnak figyelni, "kellenek" ezek a balesetek :(

de tanulópénzek "jók", talán erről közelítsd meg :(

de eszedbe se jusson, hogy nem vagytok jó szülők, nem egy szerencsétlen pillanaton múlik ez!


én gyerekem lebénult egy hülye vírus következtében. pont abban a korban volt mikor állatosat játszott mindig. azon a napon is négykézláb vonszolta magát én meg veszekedtem vele, hogy álljon már fel, többször is a lábára állítottam, hogy ne bohóckodjon már mindig, de összecsuklott és mászva vonaglott tovább... vagy 2 óra kellett, hogy leessen, nem játszik hanem tényleg nem bír lábra állni :( mire a kórházba értünk már derékig le volt bénulva, ülni se tudott segítség nélkül :(

szinte minden nap beszélünk a férjemmel erről, nagyon megviselt minket (teljesen felépült) és még mindig nagyon bánt. szerintem ezeket nem lehet elfelejteni és a lelkiismeret furdalás sem enyhül, csak valahogy megtanulunk vele együtt élni :(

2014. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Most azt akarod hogy mindenki azt írja le hogy ennek ellenére jó szülő vagy!?

Hát nem!

Lehetett volna rosszabb is!

A Discoveryn minap volt, egy kisfiú ugyan így járt, annyira megégett mind a két lába, le kellett vágni mind a kettőt!

Örülj hogy csak ennyi baja lett, s ez volt ahol, hogy légy Jobb anya, jobban figyelj e gyermekedre!

Bele is fulladhatott volna...

2014. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Lányom 2 éves de 1 másodpercre sem hagyom egyedül a pancsi víz mellett. Szerintem ez felelőtlenség. Ennél csúnyább vége is lehetett volna a történetednek..
2014. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Igen, felelőtlen szülők vagytok.

Vannak olyan veszélyforrások, amiket mindenképpen ki kell kerülni. Ilyen a forróvíz, forró kályha, udvari kút stb. Persze vannak véletlen balesetek, amik előre nem láthatók ezek súlyosak is lehetnek, de ami tuti hogy súlyos következményekkel jár, arra nagyon oda kell figyelni.

2014. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Na megjelentek a tökéletes szülők..kérdező nem vagytok rossz szülők,ilyenek akkor is előfordulhatnak ha ott vagytok..
2014. jan. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a történetet. Először engeditek bele a kádba a forró vizet, utána teszitek hozzá a hideget? ( Olyan forrót, hogy a gyerek megég benne????) Ez elég hülye megoldás. Miért nem fordítva? Igen, nagyon gondatlanok voltatok. Gyereket nem hagyunk magára forró víz mellett.
2014. jan. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom milyen csapotok van, de miért nem langyosat engedtek ami a fürdéshez pont jó? Mindenesetre itt az ideje beszerezni egy keverőcsapot ha még nem lenne. Alap hogy gyereket nem hagyunk a fürdőben felügyelet nélkül. Tökéletes hőmérsékletű vízben is megfulladhat vagy elcsúszhat a kádban és beveri a fejét. A konyhában sem szabad a forró tűzhely mellett hagyni és vasalni is csak akkor vasalj ha alszik és jól tedd el a vasalót, mert amíg ki nem hűl addig is megégetheti amíg hozzáér. Ezenkívül amire figyeljetek még: kályha, kandalló, ablak (ne legyen semmi olyan bútor a közelében amire fel tud mászni), lépcső.
2014. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!