Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sszerintetek az itteni válaszo...

Sszerintetek az itteni válaszok valóságtartalma hány 100% körül van? Kifejezetten a kisgyerekek kategóriára gondolok!

Figyelt kérdés

:)

Például létezik az, hogy a való életben az emberek döntő többségének a gyereke


- még sosem hagyta ki, életében egyszer sem, az esti fürdést vagy a napi háromszori fogmosás bármelyikét

- egyáltalán nem szokott hisztizni, mert anyukája szuper következetességgel leszoktatta róla (ami a világtörténelemben szinte példa nélkül való volt ezen oldal létrehozása előtt)

- minden kortársánál hamarabb és tökéletesebben beszélt, járt, olvasott stb, köszönhetően a szakszerű anyai gondoskodásnak és nevelésnek, meg persze e a hiperintelligenciának

- semmilyen részképesség- vagy viselkedés-problémával nem küszöködik


és még sorolhatnám (vagy soroljátok ti!).


Végső soron arra vagyok kíváncsi, miért próbáljuk még ezen az anonim oldalon is azt a képet láttatni magunkról, hogy tökéletesek vagyunk, illetve nagyjából az itteni populáció mekkora része törekszik erre a látszatkeltésre?



2014. febr. 17. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
itt szeritnem legtöbbünk öszinte, nem is látom értelmét a kamuzásnak. azért ha elolvasosd a legtöbb kérédést amiben kérdez valami problémáról az anuyka ott sokan válaszolják hogy ö is volt igy vagy van igy,igy és ugy oldja, oldotta meg stb. Én nem találkozok igazán az általad leirt szuper anyákkal (pedig sokat vagyok az oldalon). Persze van oylan is de nem olyan gyakori.
2014. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
enyém ,hagyott már ki fürdést,és fogmosást és hisztizni is szokott ,és a testvéreinél szeben beszél már most 4 évesen .
2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szokott előfordulni ami kiakaszt hogy a kérdezők egy része nem használja az eszét.
2014. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
sokan hazudnak sztem,de vannak itt őszinte válaszolók is,csak nehéz tudni ki ez,ki az..biztos vannak szuper anyák is,meg olyanok is,akik csak szeretnének,én egyik sem vagyok,még a 3.gyerekemnél is sokszor hibázok,azt sem tudom mit csináljak..
2014. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó én is írtam ki egy kérdést,hasonlóval kapcsolatban 1,5 éves kisfiú anyja úgy gondolta mivel az Ő gyereke egy angyal aki soha nem hisztizik súlyos személyiségi problémánk van,hogy a gyerek nem csinál mindent elsőre úgy ahogy mi szülők mondjuk,hogy nemet mond,hogy hisztizik,hogy makacs és önfejű,és hogy veszélyeztette már párszor magát.

Több válaszon keresztüloktatgatni akart,hogy milyen bénák vagyunk ő milyen szuper ügyes.

Amúgy én nem szoktam a fiamnak megmosnia fogát 3szormegmossák az oviban ebéd előtt,meg megmossuk este együtt,én is csak este mosok.

Vicces szülők vannak,de tényleg az a legjobb ha még csak kismamák és babájuk van,vagy olyan kisgyerekük aki még a dackorszakot sem érte el,nagyon tudják osztogatni az észt.

2014. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Sokszor szerintem is az van,hogy egy anyának van egy tündi-bündi 1,5-2 éves gyereke,és mivel az övé nem hisztizik,jól alszik,jól eszik azt gondolja ez mind nevelés kérdése...és le is írja:DD


De azokat én sem tudom hova tenni,mikor leírják,hogy 1,5-2 éves gyerekük(kb) egyedül eszik kanállal,öltözködik,mondókázik,énekel,számol,színeket felismer.Nem rég volt egy ilyen kérdés,a kérdező már konkrétan kezdett magába zuhanni,hogy el van maradva a gyereke.Aztán hogyha az ember megírja,hogy minden gyerek más és az se baj,ha 2 évesen még nem beszél,akkor kapja a lehúzást a másiktól...


Na meg az olyanoktól szoktam kiakadni,hogy 2 hónaposan már forog,5 hónaposan feláll,6-7 hónaposan meg már szaladgál...oké,elhiszem,de ez azért valóban ritka..

2014. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző konkrétan én válaszoltam arra a kérdésre,de a kérdező kérdezte kinek mit tud a 2 évese,és mindig hozzáteszem,hogy minden gyerek máshogy fejlődik másban jó mégis megkapom,hogy hazudok,meg dicsekedek mikor szimplán válaszolok a kérdésre.
2014. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy még az is közre játszhat, hogy sokan olyan kérdésre válaszolnak, amikben az ő gyerekük jó.

Pl. mi is néha kihagyjuk a fürdést, ha fáradt, vagy későn érünk haza, de ezt nem szoktam leírni, mert egyből lepontoznak, hogy hogy képzelek én ilyet.

Több gyenge pontunk is van, de ha ezekről teszek fel esetleg kérdést (már leszoktam róla), akkor jól leugatnak, hogy milyen szarul csinálom.

Szerintem ezen az oldalon az anyukák inkább a jó dolgaikat domborítják ki, a rosszakról meg mélyen hallgatnak.

Pl. lehet, hogy valakinek a gyereke nagyon ügyes meg okos, de éppen nem eszik még egyedül mondjuk, akkor az arról szóló kérdésekhez nem ír, csak arról, hogy már elszámol tízig oda-vissza.

Én néha ha hozzám hasonló problémával küszködő anyuka kérdez valamit, inkább priviben válaszolok neki, mert úgyis csak leoltanak.

2014. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na, azért ne essünk már át a ló túloldalára... Az önálló evésre konkrétan rákérdeznek a 2 éves státuszon, úgyhogy nem biztos, hogy hazudik az az anyuka, aki azt állítja, hogy meg tudja csinálni a gyereke. És nagyon sok múlik azon, jár-e közösségbe egy adott gyerek. Az én fiam azóta öltözik önállóan, hogy oviba jár, de az ovi együtt van nálunk a bölcsivel, és bizony látom, hogy a 2 év körüli bölcsisek is egyedül öltöznek. Rákényszerülnek, eltanulják egymástól.

Nekem két gyerekem van, a nagyobbik az átlagnál kicsit később, a kisebbik előbb érik. Igen, ő mondókázik, önállóan eszik, mit tudom én még, milyen "hihetetlen" dolgokat csinál most, nem egész 2 évesen. A nagy ennyi idősen még nem mondott semmit, és mindent kézzel evett, na bumm, ettől még nem hülyébb. Sőt szerintem tök okos. :)

Én attól akadok ki, amikor sokan lenézően nyilatkoznak azokról a gyerekekről és szülőkről, akik nem "hozzák a szintet". Mert az ő gyereke azért hiper-szuper jól nevelt, azért nem mond soha nemet (komolyan! olvastam itt ilyet), és azért zseni, mert ő nagyszerűen, következetesen neveli, és mindig gondot fordított a fejlesztésére. Na persze. Meg azok, akiknek ha valami magatartásprobléma merül fel gyerekével, akkor az kizárólag a kis barát/ovi/unokatesó/anyós hibája lehet, bárki másé, csak nem a gyereké vagy a szülőé.

2014. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Én mindig igazat írok, lehet, hogy a te féle emberek azok akiknél nincsenek jól a dolgok és nem hiszik el, hogy van ilyesmi! Az én lányom egyszerűen mesés gyerek volt, gyorsan átaludta az éjszakát, mindent csinált a megszokott időben, hamar elkezdett beszélni, 2 évesen sokkal fejlettebb a koránál, én jól nézek ki, van időm magamra, a férjemre, az otthonomra és még dolgozok is... Szerintem csak vannak emberek akiknek szúrja a szemét az ilyesmi! De az sem vonom kétségbe, hogy van aki füllent, hogy miért teszi nem tudom, talán rossz otthon valami és kompenzálni akarja itt... Vagy egyszerűen csak szeret félrebeszélni, okoskodni! Én ritkán, ha kérdeznek válaszolok őszintén, csak ahhoz szólok, amihez tudok... Sokan nem így vannak, ahhoz is szólnak, amit nem tudnak... ne foglalkozz ezzel mert nem értem miért is kérdezel ilyesmit... vannak és kész! Lépj ezen át!
2014. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!