Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már kicsinek is kifejez...

Akinek már kicsinek is kifejezetten jól rajzolt a gyereke (elfogultság nélkül), tehát ehhez nagyon jó a kézügyessége, az a szülő gyakorolt vele, vagy egyszerűen ment?

Figyelt kérdés
És ez örökölhető tehetség? Vagy nagyon sok gyakorlással elsajátítható?
2013. okt. 1. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van. A fiam majdnem 6 éves- rajzolása katasztrófális :D de nem eröltetem!

a kislányom viszont épp pár napja lepett meg!!! 21 hónapos!! és annyira szépen tartja a tollat, ceruzát a kezépben! apró laza-csukló mozdulatokat használ! nem görcsösen rajzol! NEM firkál! hogy néztem egy nagyot! majdnem lefordultam a székről mert ilyet csak 7-9 éveseknél láttam! ennyire kifinomult technikát! sosem gyakoroltunk vele! Sőt nem is igazán szoktunk rajzolni, most is csak úgy előkerült a toll és felkapta és vagy 20 percig ült és Rajzolt! Döbbenet volt számomra! mostantól tuti figyelni fogjuk, mert nem mindennapi élményben volt részünk! :) ja és férjem és én is átlagosan rajzolunk... semmi különös :)

2013. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szűkebb családból egyedül én tudok rajzolni :) Anyukám úgy mesélte, hogy 1 évesen már olyan zsiráfot rajzoltam, amilyet ő sohasem :D Ha a kezembe adtak egy ceruzát és egy papírt, órákig elvoltam vele. Sosem gyakoroltak velem, magamtól "éreztem rá". A nagypapám testvére tud még szépen rajzolni, mindig azt mondják, tőle örököltem :)
2013. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem 2,5 évesen már komplett embert rajzolt: szem, száj, köldök, mellbimbó, amit akarsz, minden volt rajta.

Másik gyerekem 3 éves, ő kizárólag pókot rajzol, azt viszont "tökéletesen": kör alakú test egy csomó lábbal és két szemmel. Egész pókcsaládokat rajzol.

Eközben a jól rajzoló gyerekem most már 5 éves, és nagyon szépen rajzol bármit amit kérsz, akármilyen állatot, tündért, szóval bármit, nagyon ügyes.

Nem is tudom, nem kifejezetten gyakoroltunk velük, de esős-bent maradós napokon általában előkerülnek a ceruzák és a papírok, színezők. Esténként is szoktak rajzolni.

A kis pókrajzoló gyerekem is sokat rajzol egyébként.

2013. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tesom kislanya nagyon tehetseges es fantaziadus is, nem gyakoroltak vele, magatol. Szulok sem kulonosebben ugyesek. A kislany 1 evvel fiatalabb occse pedig az atlagnal is ugyetlenebb...
2013. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tanítanák az ovist rajzolni, ártanának vele. Ugyanis spontán önkifejezése sérülne. Óvodás korban még teljesen direkt és ösztönös módon kirajzolják (és kijátsszák) magukból szorongásaikat, és pozitív élményeiket.


Akadnak persze saját maguktól jó kézügyességűek is, az nem baj. Sőt, IDŐVEL, 7 éves kortól szabad fejleszteni is. (Korábban viszont nekik is ártana a rajzfejlesztés.)

2013. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatokat.
2013. okt. 9. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy örökölte-e valakitől, egy biztos, már kétévesen is a rajzolás-színezés érdekelte, ezt imádta, rakásra színezte ki a színezőket. Én csak asszisztáltam hozzá, kielégítettem az igényeit: nyomtattam színezőt, vettem a legkülönfélébb eszközöket, hordom még ma is barkácsolós foglalkozásra, ha kérte, hogy rajzoljak mondjuk lovat, akkor rajzoltam (ahogy tudtam), bár nem az én rajzaimat másolja, önállóakat hoz létre. Nem tudom, meddig fejlődik majd ez vagy mi lesz belőle, egy biztos, a művészetek oldják a szorongást, segítik a pszichés egyensúly megőrzését - az már csak hab a tortán, hogy az írástanulásban és sok egyébben is segítségére lesz majd.


Amúgy szerintem nem az a lényeg, hogy szépen rajzoljon, hanem hogy egyáltalán rajzoljon. A szépség szubjekív ítéleten alapul. A múltkor a lányom látszólag koncepciótlan pacákat festett, össze-vissza kuytulta a színeket. Utóbb közölte, hogy térképet festett. Ennyit a szépségről. Erőltethettem volna, hogy fessél kislányom szépen cicát meg virágot, de nem kell, azt csinál és úgy, ahogy nki tetszik. 4,5 éves. Annak sem örülök, ha rászólnak, hogy húzza le szépen az ecsetet a vizes tálon. Nem kell okoskodni, hadd kísérletezzen, hadd tapasztalja meg magától, mi a különbség. A bölis néni sokszor rászlt, hogy mittuodmén a kutyát miért színezi kékre. Miért ne színezhetné kékre? Ez egy mesebeli kutya. Hagyjuk már őket legalább rajzolni nyugodtan, nem kell kétévesen begyöpösödött felnőttaggyal rendelkezni.

2013. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!