Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adtok édességet vagy...

Ti adtok édességet vagy csokit a gyerkőcnek? Ha igen mit és mennyi idősnek?

Figyelt kérdés
Én ritkán szoktam neki egy kicsit adni! Kis csoki vagy sütit ha sütök! Nem hinném,hogy baja lesz tőle,hiszen a férjem előző munkájából kifolyólag sajnos tudjuk,hogyan,milyen módon készülnek a tejtermékek meg a húskészítmények! A mostaniból meg a zöldség-gyümölcs származásáról tudunk! Eszméletlen mennyi szemetet meg lehet venni a boltban meg a piacon! Én a zöldséget is inkább a nagyszülőktől hozom vidékről igaz csak ha tehetem! De megveszem ha muszály és így is rengeteg vegyszerrel kezelt dolgot eszünk! E miatt nem gondolom,hogy egy kis édességből baj lehet! De érdekel mások véleménye! Bocsi,hogy hosszú lett! A válaszokat köszönöm!
2013. febr. 21. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, ez az én tegnapi kérdésem, hátha segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Egyébként én úgy vagyok vele, ha eszik rendesen főtt ételt, meg gyümölcsöt, zöldséget, akkor nyugodtan kaphat mindennap egy kis nasit. (Joghurtot, túrórudit, tejszeletet, kis csokit, süti, stb. Én egyedül cukorkát nem adok neki.) Az én gyerkőcöm szerencsére jó evő, gyümölcsöt is szívesen eszik.

2013. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos, túrórudit kb. 2 hónapja eszik, kb. 3 naponta, de nem kéri az egészet. Eleinte jobban ízlett neki, de már nem annyira, gondolom elmúlt az újdonság varázsa.

Múlt héten hozott neki egy ismerős néni Kinder csokit, akkor adtam neki először úgy igazán csokit (előtte az enyémbe esetleg belenyalt egy kicsit), betolt egy csíkot belőle, nagyon ízlett neki, emlegette is, úgyhogy kb. 3 nap múlva adtam neki újra, meg egyszer meglátta a kamrában mert leesett, akkor is kért, adtam neki. Aztán már az sem olyan érdekes, már nem kéri, én meg nem kínálgatom, de ha kérne, adnék neki, persze módjával.

Szóval amondó vagyok, hogyha nem tiltunk valamit, már nem is lesz olyan érdekes egy idő után. Ez velem is így volt gyerekkoromban, mindig volt otthon csoki, akkor ehettem amikor akartam, így aztán nem ettem sokat (persze már idősebb voltam). De biztos van olyan is, hogy rákattan a gyerek, akkor azért jobb vigyázni szerintem, hogy ne egyen sok édességet.

2013. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2 éves lányomnak napi egy túrórudi szerintem belefér. De nem is kéri minden nap. Szereti a Dörmit, a Jóreggelt kekszeket, vagy ha én sütök, azt is megkóstolja. A két nagyobbik fiam már iskolás, nekik mindig teszek a tízóraijuk mellé egy kis édességet(meg gyümölcsöt is), ők általában csokisak, napi egy szelet csoki gondolom nem nagy bűn. Ha hazajönnek a suliból, estig csak ennivalót esznek egyfolytában, éhesek, kétszer is vacsiznak. Na ilyenkor előfordul pl. hogy első körben melegszendvicset esznek, utána később ha megint megéheznek, főzök tejbegrízt, tehát az egyik vacsora édes. 8 és 10 évesek.

A boltban kapható szemetekről pedig biztos igazad van.

Mi annyit tudunk tenni, mivel falun lakunk, a szomszédból tudunk venni házitejet, túrót, anyósom tyúkokat tart, van tojás, nyáron meg a kertből a zöldség.Na én a húskészítményektől félek a legjobban, mert a gyerekeim imádják a virslit, parizert, kenőmájast, és biztos azok a legszörnyűbbek, nem tudom.

2013. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anyács ***** válasza:
15 hónapos lesz a kislányom, eddig a csokit magát nem nagyon, de az édességet se nagyon szerette. Mostanában elnyammog egy tejszeletet, egy kindertoját, joghurtot sűrűn eszik, legszívesebben a kukit eszi meg! Igazból szinte minden édességet megkóstolt már.
2013. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13 hónapos a lányunk. Tejberizst és krémtúrót már jó 2 hónapja eszik. Nem rég vezettük be a Kinder tejszeletet, és néha szoktunk adni Túró Rudit is.

Tejberizst vagy túrót majdnem minden nap eszik, tejszeletet és rudit kb. 3 naponta.

2013. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendes kaja után saját készítésű süteményből annyit ehet, amennyit akar. Ha családtag valami más nasival kínálja, akkor sem bánom éppen (ritkán van ilyen), de kizárólag étkezés után. Szerencsére eddig nem volt ilyen gond, apjára rá van szólva, hogy evés előtt 1 órával ne nasizzon előtte. 17 hónapos, nem kifejezetten édesszájú.
2013. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan csokit csak nagyon ritkán, alkalmakkor,mivel székrekedésre hajlamos a gyerek. Nápolyit, müzliszeletet, túrórudit, tejszeletet, gyümölcsöket, kekszet szokott kapni, de igyekszünk mértékletesek lenni ezekben is. Persze egy kis édességből nem lehet baj én is úgy gondolom.
2014. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!