Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kerékpár vásárlás előtt...

Kerékpár vásárlás előtt vagyunk. Tud esetleg valaki méretet adni? (ülés és a pedál közötti rész)

Figyelt kérdés
A 12-es és a 16-os méret érdekelne,hogy az ülés és az alsó pedál közötti rész hány cm?Valaki tudja esetleg?Vagy ez le van irva valahol?
2014. febr. 22. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Remélem ezek jók lesznek.

2014. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy táblázat, de ez a kerékpárboltokban általában megtalálható. Mennyi idős, milyen magas a gyerkőcöd? A fiam 3 éves kora előtt kapott kerót, akkor volt 100 cm körül. A boltban ráültettük a 12-es és a 14-esre is. A 16-os jóval nagyobb. A nyereg, illetvepedálméret megegyezett, ahogy emlékszem, hiszen a számok a kerékméretet jelzik. A 14-es teljesen leengedett nyergére ülve éppen leért a lába, ezért azt vettük meg, a 12-est kicsinek találtuk. Akkor még pótkerékkel használta, 3 évesen tanult meg kétkerekezni. Most 5,5 éves, majdnem 120 cm, tavasszal már új bringát kap, mert mostmár kezdi kinőni, tekerés közben a térde már lassan a könyökét éri. Szerintem már 20-ast fog kapni, tavaly azon már majdnem leért a lába, így gondolom mostanra "belenőtt". Így az is ki fog bírni még néhány évet. Szerintem mindenképpen ültesd rá, hogy mennyire kényelmes neki. Van, ahol le van írva, hogy pontosan mit kell nézni, ha gondolod megkeresem a linket, ha nem találod, hogy a megfelelő méretet válasszátok ki.

2014. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a linkeket,meg is nézem mindjárt!

Nyáron lesz 4 éves,105 cm.Sose volt még bicaja,csak futóbicikli,igy pótkerekeset néztünk.Az a baj,hogy netről rendelnénk,tehát kipróbálni nem tudja.De lehet előtte elviszem egy üzletbe,ahol mind a két méretet kitudná próbálni,csak nem tudom függ e a "márkától",vagy mindegyik márkánál ugyanaz a 12-es meg a 16-os méret is?

Olyan kicsinek találom a 12-es,főleg hogy 20 kg felett van a fiam,de a 16-os nál meg félek nem érné el a pedált... :/ Nem gondoltam volna hogy ennyire nehéz lesz a bicikli vásárlás....

2014. febr. 22. 19:53
 4/16 A kérdező kommentje:

na megnéztem én a linkeket,hát igen,mind a 2 mást ir...


Az egyiknél 2-4 éves,85-100cm,12" kerék átmérő

5-7 éves,110-120cm,16" kerék átmérő


a másiknál pedig 12” méret: 2,5 év – 4 év között,

16” méret: 4 év-6 év között, 95-115 cm

2014. febr. 22. 20:02
 5/16 anonim ***** válasza:

a 12 és 16 a kerék mérete.

ez adott, ekkorákat gyártanak. viszont a váz, pedál, kormány, minden egyes gyártónál másmilyen, így nem lehet megadni ezeknek a méreteit mert minden márkáé más :)

nézzetek ki pár márkát és nézzétek meg, próbáljátok ki...

2014. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ja értem :)

Köszi!Akkor utánajárok van e közelben ilyen márkájú bicaj,hogy kipróbálná,de nem valószinű hogy lesz..

2014. febr. 22. 20:26
 7/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A 12-es már kicsi. Ahogy néztem, a 14-es az, ami most jó. De lehet, hogy érdemes lenne megnézni a 16-ost, mivel már lehet, hogy az is jó. A pedált biztos, hogy eléri, az a kérdés, hogy leér-e a lába a földig, ha a nyeregben ül. Szerintem a gyerekbringák között nincs nagy különbség méretileg, ha elmész vele egy boltba és kipróbáltok néhányat látni fogod. Ha kiválasztod a méretet, akkor nyugodtan megrendelheted a neten is, még ha nem is ugyanaz a márka. Én amúgy inkább a nagyobbat venném, ha a lábujja már leér (nem csak a hegye, hanem az egész ujja, ha érted :)), mivel a fiam keróján látom, hogy milyen gyorsan növi ki, évente 2-3 centiket kellett emelni. Így a nagyobbat tovább tudja használni.

2014. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi!

Igen,a 14-es lenne a tökéletes,csak ebből nem létezik... :( Meg amúgyis nagyon ritka ez a méret azt mondják.De tényleg az a biztos(abb),ha elmegyünk,és ráül mind a 2 méretre,akkor remélem könnyebb lesz választanunk.

2014. febr. 22. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, még azt akartam írni, hogy nekünk Scirocco Hunter bicónk van, pont ilyen: [link] ha gondolod, holnap lemérem az ülésmagasságot, keréktávolságot. :) Egyébként nagyon masszív kis bringa, nagyon szeretjük, simán kiszolgálja még a kisebbik fiam is, amikor felnő hozzá.
2014. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az szuper,megköszönném! :)
2014. febr. 22. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!