Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4év körüli gyerek kezébe...

4év körüli gyerek kezébe lehet már ollót vagy kést adni hogy gyakoroljon? Persze állandó felügyelet mellett!

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kést semmiképp de ollót nyugodtan, aminek kerek a feje. A 3 éves fiam csak ezzel vág jó ideje.
2014. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az ollót persze, h lehet. Óvodában már 3 éves kortól használják, sőt otthon előbb is. Én kb. 4 voltam mikor megtanultam késsel villával enni, szóval ez szülőfüggő is, de sztem lehet.
2014. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen lehet, kerek hegyű ollót, imád vágni, darabolni.

Én a 4 évesemnek vajazó kést már szoktam adni, kenheti vele a kenyérre a vajat, lekvárt, májkrémet. Néha a párizsi szeletet is próbálja darabolni vele.

2014. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Simán lehet kést is.... ilyen menzai recés gömbölyű végűvel aminek éle nem igazán van.De rendes éles kést ami hegyes hát azzal még várni kell mert a szemét is kiszúrhatja ha elkezd bohóckodni.

4 év körüliek már vágnak az oviba kerek végű ollóval.

2014. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
4 évesen? Talán kicsit elkéstél vele. A fiam 2,5 éves, és már jó ide vág, és kést is használ, persze műanyagot, de sokszor ő keni meg a szendvicsét.
2014. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

enyém 4 éves, díszkéssel eszik, vágja magának ahogy tudja. a konyhában is segít, vágja a zöldségeket az alig éles késsel (egyszer megvágta magát, azóta nagyon vigyáz és nagyon ügyes lett), zöldségpucolót is ő használja, imád krumplit, répát pucolni :D

ollót felügyelet nélkül használ, papírvágó, nem tudja magát megvágni vele.

de az oviban is vágnak már 1 éve, szóval nyugodtan kezdjétek el gyakorolni

2014. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Én sokkal hamarabb adtam ollót a kezébe, már kétévesen, persze ott ültem fölötte és lestem minden mozdulatát. Késből a tompa végű étkezőkés szerintem még veszélytelenebb az ollónál... Nyugodtan a kezébe lehetett volna adni már rég. Éles kést még nem adnék akkor se, ha ott állok mellette. Azzal még én is megvágom magam időnként.
2014. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!