Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Folyamatban lévő váló és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatban lévő váló és gyermekelhelyezési per mellett indíthatok-e pert a közös szülői felügyelet megszüntetésére úgy, hogy férjem közben állandó lakcímet változtatott és másik bíróság lenne az illetékes?

Figyelt kérdés
A bíróság eddig csak a kapcsolattartást szabályozta fele-fele időben,de 7 hónapja nem adja át a gyermekem.Végrehajtási eljárás van folyamatban,de sajnos a törvények olyan mértékű időhúzásra adnak lehetőséget a fellebbezések lehetőségével,hogy gyakorlatilag végrehajthatatlan a bírósági végzés.
2011. jan. 21. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyermekelhelyezési per következő tárgyalásán ezt el kell mondani és kérni, hogy a gyermeket nálad helyezzék el, a kapcsolattartást módosítsák. A másik fél szülői felügyeleti jogát csak nagyon súlyos esetben korlátozzák.
2011. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az illetékes bíróság a gyermek lakóhelye szerinti, a gyermek lakóhelyét pedig csak közös megegyezéssel lehet megváltoztatni.
2011. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a bíróság elutasította még az ideiglenes elhelyezést is,mert nem hallgatta meg a másik felet.Ezért javasolta egy hivatal,hogy indítsak újabb pert. Még a gyermek állandó lakcímét is megváltoztatta az engedélyem nélkül,amit a törvények lehetővé tesznek,mert nem kérik a másik szülő hozzájárulását.Mókuskerék az egész.
2011. jan. 21. 11:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Elég súlyos eset-e.ha 2éves gyereket zárnak el teljesen az anyjától? A gyerek nem érti,hova lett anya,csak azt tudja,hogy nem láthatja és nem szeretheti.Rejtegeti a gyereket azokon a napokon,mikor át kellene adni.A bíróság mindezt tudja,de arra vár,hogy oldjuk meg magunk. Ehhez azonban két fél kellene.A következő tárgyalás még messze van.
2011. jan. 21. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy elutasít egy ideiglenes elhelyezésre vonatkozó kérelmet a bíróság? Olyan nincs. Írj kérvényt, tértis ajánlottat.
2011. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
elutasította,
2011. jan. 21. 13:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress egy jó ügyvédet....
2011. jan. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Döbbenetes. Szokták mondani, hogy amíg nincs meg az ítélet a gyermekelhelyezésről, addig a gyermek csúnyán szólva aki kapja azé. A közös felügyeleti jog nem azt jelenti, hogy eltilthatja tőled. Sőt, ezt ha jól tudom kiskorú veszélyeztetésének tartják. Hiszen nem biztosítja a gyermek azon jogát, hogy folyamatos kapcsolatot tarthassa veled. Jártál már a gyámügyön? Bejelentetted?

Hallottam már ilyen esetről, amikor a szülő emiatt vesztette el a felügyeleti jogát...

Fele-fele időben? Egy két éves gyermeknél?

Nagyon sajnálom! :-(

2011. jan. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bocsi, annyira ledöbbentem, nem is válaszoltam...

szerintem indíthatsz, maximum átirányítanak máshová, de szerintem lépj mielőbb az ügyben!

Sok sikert, és kitartást kívánok!

2011. jan. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!