Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves a kisfiam,...

Két és fél éves a kisfiam, még nem nagyon ismeri a szineket és nem mond mondókákat. Kellene már mindezeket ismernie?

Figyelt kérdés
Nagyon szeret játszani, sokat vagyunk kinn a szabadban, gyurmázunk, de leginkább az autókkal játszik el a legszivesebben és nagyon szereti a meséket. Esetleg ezért lemaradhatott a fentiek ismeretéről, vagy még ez igy elfogadható?

2014. febr. 23. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem emiatt nem tud lemaradni, hiszen lehetne neki mondani, hogy a sárga autóval játssz, vagy gyúrj valamit a kék gyurmából. nincs lemaradva amúgy.
2014. febr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva egyáltalán. Én fiam is jóval az óvodáskórban tanulta meg a színeket, de most már nincs gond vele. Ráér még fejlődni.
2014. febr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden gyerek másképp fejlődik, és adott életkorban minden gyereknek más és más képességei fejlettebbek. Az én lányom szintén két és fél éves, ugyan rengeteget mondókázik (ismer legalább ötven különbözőt), bő egy éve ismeri a színeket is, de ő meg mozgásfejlődés terén van picit elmaradva (mindent későn csinált, hamarabb beszélt, mint mászott, és ma is kicsit esetlen, nem ugrik páros lábbal, stb.)
2014. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2,5 évesen az én fiam sem tudta ezeket. Most 3 lesz, és kb 10 féle színt ismer fel és már mondókát is hallottam tőle, mióta ovis. Beszélni hamar kezdett, és folyamatosan jár a szája, de mondókázni egyáltalán nem szeret. Bölcsibe is járt majdnem 1 évig, ott is tanultak mondókákat, de ő soha nem kötötte az orromra, hogy miket. :) A lányom sem volt egy nagy modókázós, ovis volt, mire hajlandó volt néha-náha egyet elmondani. Már iskolás, versmondó versenyen is volt, kb 3 olvasás után megtanul egy verset vagy rövidebb mesét szóról szóra.
2014. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!