Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, tényleg nem létezik...

Anyukák, tényleg nem létezik más mint hercegnös kosztüm?

Figyelt kérdés

Annyira kiakadtam már tavaly is ezen, de idén minket is érint már.

Nagylányom 3,5 éves az elsö igazi farsangja. Tavaly is beöltöztünk, és ahol voltunk a lányok 90%-a hercegnö volt. Már ott fura volt. Most nézem az ismerösök fotoit a neten, és van olyan aki lefényképezte a kislányát kb 10 másik hercegnö volt a háttérbe.

Neked mi lesz a lányod?

Mikor lányomnak januárban mutogattam a kosztümöket ö is rögtön hercegnö akart lenni, de lebeszéltem, és virág lesz, habár ehhez is jár csinos kisruha, de legalább nem a megszokott hecegnö.

Mikor én gyerek voltam minden volt, de talán hercegnö nem is igazán.



2014. febr. 24. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert hercegnőnek érzik magukat és én nem látok ebben semmi rosszat. Nem baj, ha ott van aznap tizenakárhány kis hercegnő.

Az egyik lányom hercegnő volt, egy ilyen gagyi vásárolt jelmez, ő ezt akarta, ezt kérte, pedig itthon vannak a jobbnál jobb anyukám által varrt szuper jelmezek. Eszemben sem volt ráerőltetni a lányomra, hogy legyen más, ha ő ezen a napon hercegnő jelmezt akar magára húzni.

Mit érdekel engem, hogy miben van, ha ő ebben érzi jól magát.

Nem tartom jónak, hogy lebeszélted a lányodat, ha ő hercegnő akar lenni, miért kéne neki virágnak lenni. Ez az ő napja, nem a tied.

2014. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egészen kicsi volt a lányom en is rosszul voltam ettől a hercegnő laztol, hogy meg a wc papír zacskojara is kepesek hercegnőket nyomtatni. De most hogy nagyobb, belátom hogy ez tetszik nekik, tudom azt is hogy a sok reklám meg mese miatt, meg a többi kislány hatása, de hat hadd legyen az ha akar, semmiképp nem beszélnem le róla. Tavaly pl aranyhaj volt, de úgy hogy előtte több hónapig minden este abba a jelmezbe játszott itthon, es mégsem unta meg farsangra, sőt alig várta hogy a barátnői is lássák az oviban.
2014. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is hercegnő/királylány/csipkerózsika volt (mai napon). Engem nem zavar. Én azért nem is próbálkoztam a lebeszéléssel, mert engem nem zavar, attól nekem nem lesz jobb, ha rábeszélem valami másra. Ő meg ebben érezte jól magát. A lányok nagy része ilyen, szeretik a csilivili ruhákat, koronát stb. Ettől nem kell erre kiakadni. Szerintem.
2014. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A farsang lényege, hogy azzá válsz, amivé szeretnél. Nem kell elvárásoknak ( a tiédnek sem) megfelelni, hanem felveszel egy szerepet, amire a legjobban vágysz. Ha ez a hercegnő, akkor a hercegnő.


Érdekesebb kérdés, hogy ez vajon téged miért zavar.

Nekem fiaim vannak, hercegnő jelmezt még nem igényeltek, még mielőtt védekezésnek tűnne :)

2014. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!