Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes logopédushoz...

Mikor érdemes logopédushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves, 2. éve ovis.

Elég sok hangot rosszul ejt, engem már zavar. Van a csoportjában több tőle kisebb gyerkőc és ők már tisztán beszélnek, a fiamat néha még én sem értem. Persze, tudom, hogy nem szabad őket összehasonlítani, de sajnos ezt teszem ebben az esetben.

Pl. még mindig "d"-vel mond szinte mindent (deje-gyere, medünk-megyünk...), az anya szó is még neki ana.

Viszont az "L" hangot meg kimondja, szépen használja is.

Az óvónő azt mondja, hogy még ráér, de nekem megnyugtató lenne egy szakember véleménye. Hova forduljak? Keressek magán logopédust?


2014. febr. 24. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fővárosiak vagytok, akkor a beszédjavító intézet megvizsgálja, és megmondja, kell-e foglalkozni vele. Ha vidékiek vagytok, akkor kérheted az óvodai logopédus vizsgálatát vagy fordulhatsz a nevelési tanácsadóhoz.
2014. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a beszédjavító intézetet ebben az esetben nem ajánlom. jövőre nagycsoportos lesz, így az óvodának kötelessége szeptemberben felméretnie logopédussal, a beszédjavítóban meg akkora a várakozási idő, hogy jó ha idén bekerültök, de ugye szeptember előbb lesz...


területileg illetékes nevelési tanácsadót keresd fel, ott csak 2-3 hónap a várakozási idő maximum (mi 1,5 hónap után sorra kerültünk, én a 3 évesemet vittem), elmondják mivel tudsz segíteni neki ha meg fejlesztésre szorul akkor ingyen megoldják, ha közel vannak az óvodátokhoz akkor az is lehet, hogy napközben átmegy hozzá a logopédus, míg a többiek az udvaron játszanak :)


egyébként tényleg az van, hogy 5 éves kor alatt nem szeretnek ilyennel foglalkozni, mert a nagykönyv szerint addig kell kitisztulnia a beszédnek.

2014. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a kislámyom (5,5) most nagycsoportos és logopédus foglalkozik velük. kérdezz rá,hogy nálatok lesz-e ilyen? ha nem akkor jövöre keress fel egy logopédust. most még ráérsz..
2014. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy-két hangja hibádzik, arra az esetre vonatkozik az ötéves korhatár. Ha a beszéd érthetősége sérül, akkor nem szoktak ötéves korig várni. Nekünk "csak" két hónapot kellett várni a beszédjavítóra, és nagyon tudom őket ajánlani, mert igazi profik.
2014. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!