Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem miért nem "neveli"...

A férjem miért nem "neveli" és szól rá az előző házasságból született kislányára?

Figyelt kérdés
4 éves a kislánya, aki az előző házasságából született. Nekem is van egy 4 éves kisfiam az előző házasságból. 2 hetente jön ide a lány, de már előre parázok, hogy mi lesz. Tudom, hogy nevelni nem tudjuk, hiszen az anyjánál van, el kell fogadnunk az ő nevelését. Mikor itt van hétvégén másból sem áll a napom, mint, hogy őt nézem és rohangálok, hogy mit csinál, főzök és közben foglalkozom a közös picivel. A fiam pakol ha szólunk, ő mintha meg sem hallaná. Múltkor az összes gyerekruhát kipakolta a szekrényből, mert ő megnézi. Persze, hogy kiakadtam, a férjem meg csak nevetett. De nem segített összehajtani visszarakni, inkább leült vissza gép elé. Akkor másnap az összes pelenkát szedte szét és jó párat el is csent babájának játszani. Itt is nevetés volt. Nekem ez meg nagyon nem tetszik. Hétvégén is olyat főzök, amit tudom, hogy szeret, de mire ide ér, már nem szereti:( Mit csináljak, hogy ez ne így menjen? Azt hozzátenném, hogy én is nyugodtan szóljak rá erőteljesebben, és akár csapjak rá a popsijára is. De akkor sem az én lányom...
2009. dec. 11. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A végén kezdem. Rácsapni? semmiképp. a sajátomra sem, nemhogy máséra..vagy hogy van??.szóval nem csapkodni, senkit.

A férjed, gondolom, azért nem szól, mert ritkán vannak együtt, nem akarja elrontani a kevés időt.

Nagyon megértelek, hogy fáradt vagy, kajaügyben pedig hiába teszel meg dolgokat.

Én a helyedben mégis türelmes lennék, max. pl. szépen szólnék,ha előpakol, rámoljon el, mert rendetlenség lesz, és így tovább.(esetleg vele pakolnék) szóval szépen. és várnék. Azért sem érdemes belemenni ebbe a játszmába, mert emiatt a férjeddel a Ti kapcsolatotok is megromolhat.

A kicsi közöst ugye nem bántja? Ha úgy lenne, azért viszont határozottan szólnék..

2009. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rácsapást nem díjazom,mivel nem a te gyereked.Sajátjára az ember néha hajlamos,ha nagyon felmegy a pumpa.De másé az tabu.Viszont a határozott hang az jól jöhet.Nem tudom milyen a viszony a volt feleség és közted,érdemes lenne megemlíteni.Ha túl pici még a közös baba,nem túl jó,hogy kiszedegeti a ruháit.Kérjen meg,és te megmutatod neki.

Ha anyukával nem jutsz dűlőre,akkor a férjeddel kell megbeszélned,hogy téged zavarnak ezek az apróságok.

Valaki azt írta,hogy a férjed biztos azért nem szól,mert nem akarja elrontani azt a kis időt,amíg ott van a gyerek.Nos!

Ha apuka a gép elé ül vissza röhögve,akkor nem hiszem,hogy annyira a gyerekkel akarná tölteni az értékes időt.

Nem a levegőbe beszélek!!!!!

Elvált szülők gyereke vagyok,2 hetente mehettem apuhoz,ahol pár évre rá tesóm született.Jó,nem 4 éves voltam,hanem 8,de akkor is.Nem volt könnyű,de a nevelőanyukámnak nem sűrűn kellett rám szólnia.Ha volt valami gond,akkor meg szólt anyunak,aki partner volt abban,hogy elmagyarázza,hogy egy kisbaba mellett mit szabad,és mit nem.Nem ott laktam,nekem is be kellett tartanom 1-2 szabályt...(most 25 vagyok,és a 2. babát várom,még mielőtt valaki megjegyezné,hogy biztos nincs még gyerekem!!!!)

2009. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyilván a csapj rá popsijára nem azt jelenti hogy nyugodtan üsd meg. ráadásul négy éves gyereknél szerintem felesleges is. Hanem inkább azt jelenti nyugodtan kezeld úgy mintha a te lányod lenne.

Persze kérdés: ez csak szóban van vagy ha megvalósul mit szólna a kislány, az apukája az anyukája.

De ha jól értelmezem, te sem neveled, hanem vársz valaki másra. Szerintem neked kellene erélyesebbnek lenned, tisztázni a határokat a kislánnyal.És nem tudjuk lehet, hogy otthon egyébként jó kislány nem az anyuka nevelésével van baj, hanem pont a tietekkel, mert nálatok nem szól rá senki és itt éli ki magát.

Szerintem neked kellene "nevelni". Egyébként a közös gyerekiteket "neveli" a férjed?

2009. dec. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat. Azért még egy pár dolgot tudnotok kell, hogy teljes legyen a kép. Szóval...a közös lányunk 7 hónapos, őt még annyira nem tudja fegyelmezni, nevelni, de biztos vagyok benne ha eljön az ideje megteszi. Az én fiam is kéthetente megy az apukájához, én szólni szoktam neki előre, ha a fiam éppen a duzzogós, nem fogadok szót korszakát éli. A exem barátnőjével pedig vagyok olyan viszonyban, hogy átbeszéltük ezt a gyerek kérdést. Abban teljesen egyet értettünk, hogy 2 nap alatt nem fogják tudni "átnevelni" a fiút, nem is akarják, DE ott is vannak szabályok amit ott be kell tartani. Ehhez tartja is magát a fiam. Viszont a férjem lányának, ez nem megy. Mára már javult a helyzet, de figyelni kell. Egyébként a férjem szigorúan fogja, volt, hogy már párszor felállította az asztaltól. Ezt anya nem így csinálta...nem szeretem...stb. Ez meg nekem nagyon rossz, mert a srácok elé mindegy mit teszek, mindent megesznek. Tegnap csináltam krumplipürét, mert 1 hónapja 2-szer kért belőle, most meg sem kóstolta. Elmentünk délután a karácsonyi vásárra, kiszálltunk a kocsiból..ő fázik..csodálkoztok, hogy elmegy az élettől is kedvem. Akkor ma beszéltem az anyával, mondtam neki, hogy a mindig mondja, hogy fázik a talpa a csizmába, 2 hete is ez volt. Erre az anyja: nekik sosem mondja, pedig sétálnak. Egyébként nagyon szeret és én is őt, ma pl. nincs itthon az apja, még nem is hiányolta, szóval ilyen gond szerencsére nincs.

Visszatérve a nevelésre, csak, hogy tisztább legyen, hogy a férjem vele kapcsolatban mit vár el. Mikor nem volt meg a pici, a fiam meg az apukájánál volt, gondoltam, hogy van egy kis szabad idő, elmennék barátnőmhöz picit beszélgetni, csavarogni. Mikor megemlítettem neki, mondta, hogy mennék már el..jön a lánya..nekem itthon a helyem. Szóval ha jön, nekem akkor is itt helyem. Pedig szerintem ez az ő ideje lenne...most már nem tudok menni, de remélem értitek mi a lényeg. A ő szavaival élve..."neked 2 lányod van..." Ha itt van, akkor is olyan mintha nem lenne, nem vele foglalkozik, ül a gép előtt..mint egy átlagos nap, mikor csak 4-en vagyunk.

2009. dec. 13. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát neked lehet hogy 2 lányod van, de akkor mondd meg neki, hogy ok, de neked is! tessék felébredni. amúgy is, mi az hogy állandóan a gép előtt ül? tudod mikor hagynám. foglalkozzon a gyerekeivel is, az apjukra is szükségük van, nem csak az anyjukra!!! nyilván hogy azzal, hogy kinevet, amikor szólsz a kislánynak, csak adja alá a lovat. fogadok, ha ő is odamenne, és mondaná, hogy kislányom, ezt nem, akkor más lenne a leányzó feksvése.
2009. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És próbáltad kideríteni milyen érzésekkel jön hozzátok a kislány, mert lehet, hogy az a baj, hogy nem találja a helyét közötettek. Mert azt írod, olyan mint egy átlagoos nap, csakhogy ő egy átlagos napon nincs veletek és esetleg idegenül érzi magát? És ahogy mondod a férjed szerint két lányod van, de te azt, ő akkor sem az én lányom. És ő meg nem is érti miért is van veletek? Mert a férjednek nem különösebb dolog, hogy ő két hetente veletek van.

Lehet hogy bár nem tudom hogy lehetne megoldanod, de csinálnod kéne vele kettesben egy programot, ahol tisztazhátnatok a szabályokat esetleg ő is elmondhatná mi a baj és miért van hogy egyszer kétszer vesz a krumpliból legközelebb meg meg sem kóstolja. És a férjedet is rá kéne venned, hogy igenis foglalkozzon a lányával, csináljon programokat csak maguknak.

2009. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!