Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki csak fokozatosan vezette be a sima tápszert a HA után? Tehát, először csak ennyit, vagy keverve, majd később váltotta ki mindet.

Figyelt kérdés

értem ez alatt, hogy mondjuk 4 hónapos a baba és csak HA-s tápszert iszik. És nem egyből hagytátok el és tértetek át a simára, hanem mondjuk először csak napi egyszer kapott simát, majd többször és így tovább.

Vagy keverte a kettőt és végül már csak simát kapott.


csinálta valaki így?



2014. febr. 25. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én így csináltam, de csak azért, mert annyira mondták, hogy fájhat tőle a hasa.

Végül semmi baja nem lett.

Azóta ha más márkát próbálunk ki, már nem keverem.

2014. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hogyan csináltad, megkérdezhetem? mennyi idős volt a babád és mennyire keverted?
2014. febr. 25. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:
igen, tiszta kiütéses lett, úgyhogy visszatértünk a HA-hoz
2014. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
második: te hogyan csináltad és mennyi idős volt? és hol jelentek meg a kiütések?
2014. febr. 25. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Én csak simán adtam neki a nem HA tápszert amikor az elfogyott. Semmi baja nem lett, bár már ő 7 hós. Mondta a dokinő, hogy ha változik a széklete vagy kiütéses lesz vissza kell térni a HA tápszerre és egy hónap múlva újra megpróbálni a simát. Már 3 hete váltottunk és semmi baj :) Szerintem te is így csináld mert ha nem bírja mégsem a sima tápszert akkor hamar észreveszed és vissza álltok a HA-ra.
2014. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt amikor egyik napról a másikra áttértünk a simára ugyanúgy megitta szerencsére nem lett kiütés sem rajta.
2014. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ő már 1 éves volt, a tápszert még mindig igényelte. Beba HA-ról tértünk át nem HA-ra, a feneke lett tiszta kiütéses szinte azonnal, úgyhogy Humana HA követőtápszerre váltottunk végül
2014. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A HA tápszer az hipoallergén, tehát ha van allergiagyanú akár a babánál vagy a szülők közül allergiás valaki bármire akkor inkább HA tápszert írnak fel, hátha kevésbé lesz allergiás a tejre, mert ebben máshogy van a tejfehérje, de ez szerintem rá van írva, már nem tudom pontosan megfogalmazni.

Szóval a fiam is HA tápszert kapott aztán úgy 10 hónapos körül kapott simát, már bőven ette a tejterméket, de tejet még nem kapott azt csak 12 hó után.

Szóval ha HA tápszer kell akkor nyilván van oka és minél később érdemes áttérni a simára.

Keverni fölösleges, miért akarod keverni?

2014. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 3 hetesen fogtam és áttértem a simára.

1 évesen, mikor a tejet adtam, ott sem csináltam másképp... forralás nélkül rögtön adtam a 2,8%-os tejet.

2014. febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

hát, a fokozatosság híve vagyok, azért kérdeztem, hogy más hogyan vezette be a sima tápszert. Nálunk nincs allergia gyanús, a férjem poratkaallergiás és ennyi.

Csak nem akarom hirtelen megterhelni a szervezetét, ezért gondoltam a fokozatosságra.

Keverni? csak kérdeztem, minden lehetőséget figyelembe veszek.

2014. febr. 25. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!