Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyen anyukám a szomszéd...

Mit tegyen anyukám a szomszéd kisfiú érdekében?

Figyelt kérdés

Anyukám most telefonált, hogy a szomszédjánál megint áll a bál. Társasházban laknak és már-már heti rendszerességgel a szomszédok óriási patáliát csinálnak, ami nem lenne probléma, de van egy 3 év körüli kisfiuk, aki sajnos ennek tanúja. Múlt héten a rendőrök vitték el a férjet, aki egyébként teljesen jámbornak tűnik, olyan csendes alkoholista. Ellenben az asszony egy agresszív perszóna. Múltkor sem értették anyuék miért a férfit viszik el, mikor az asszony ütötte meg őt, nem pedig fordítva. De a lényeg, ma anyukám segélykiáltásokra lett figyelmes. A szomszédasszony kiabált hogy "Segítség, mentsetek meg, hívjátok a rendőrséget!" Erre az én jó anyám rögtön a megmentésére indult, belökte az ajtót és átmenekítette a nőt és a kisfiút magához, de elmondása szerint nyoma sem volt dulakodásnak, a férfi hangját előtte nem hallotta, csak a nő kiabálását. A nő többször visszament a lakásba, de a kisfiú anyunál maradt egy ideig. A nő azzal állt elő, hogy a férje érzelmileg zsarolja és csúnya dolgokat mond neki.

Most anyukám azért hívott, hogy szerintem átmenjen-e beszélni velük, mert annyira sajnálja azt az édes kisfiút,aki ennek ki van téve.

Én azt tanácsoltam, hogy ma semmiképp sem, próbáljon inkább külön-külön beszélni velük majd, ha lehiggadtak. Ti mit tennétek?


2009. dec. 11. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Beszéljen a körzeti védőnővel, és ha az is úgy látja, akkor a körzeti családsegítővel. Esetleg ha a kicsi nagyanyját ismeri. Persze, a szülőkkel is érdemes többször elbeszélgetni. A kisfiút meg áthívhatja játszani, amikor veszekedést hall.
2009. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak attól félek, ha ennyire beleavatkozik, még Ő jön ki rosszul belőle.
2009. dec. 11. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is húzza meg magát az anyukád, legalábbis ne mutassa, hogy be akar avatkozni. Inkább tényleg a gyámügyet, vagy a védőnőt kéne értesíteni, de úgy, hogy ne tudják meg hogy ő volt.

Nekünk egyszer beragasztózták a szomszédok a kulcslyukat, amikor egyszer rájuk hívtuk a rendőrséget, mert a férjet fojtogatta egy "ismeröse" és hallottuk a halálhörgést. És ez volt a hála: egy adag pillanatragasztó a kulcslyukba.

2009. dec. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos nem engedném, hogy anyukám beleavatkozzon, mindig az jár pórul, aki segíteni igyekszik. Nem tudom, mit lehetne tenni, de én sem szólnék bele, ő életük. Az, hogy szól a védőnőnek, nem is tudom, csak szítaná a feszültséget. Bízzunk abban, ha ennyit veszekednek, elválnak. Szegény gyerek, de sajnálom.
2009. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Közben felhívtam a húgomat, hogy ne engedje anyut átmenni. Ő mondta, hogy a nő összepakolt és elment valahova, úgyhogy most nyugi van.
2009. dec. 11. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Hívja a gyámügyet ha ilyen durva a helyzet.
2009. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a férjem úgymond csendes alkoholista is lenne, én se bírnám elviselni. Aztán ki tudja mit hoz ki belőle az alkohol. Lehet meg se szólal csak egyszer odavág egy jó nagyot. Ezt nem tudhatod..
2009. dec. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát eddig csak a férfi szeme alatt láttunk monoklit. Persze biztosan nagyon idegesítő, hogy a férje sokszor piásan megy haza, de akkor váljanak el.
2009. dec. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!