Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet kell majd fogszabályzó?

Lehet kell majd fogszabályzó?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak elég későn esnek/ estek ki a tejfogai. Most 9 éves és jó ha 4-5 foga kezd kinőni. De sajnos nagyon nem jól, a jobb és bal alsó 1-es a tejfog mögött jön az íny belső részén. Felül a jobb felső 1-es meg az íny elülső oldalán egészen fentről nő igaz még csak kb 10mm ami látszik belőle de egészen fent van és már bújik ki, a felső ajkát teljesen fel kell emelni, hogy lehessen látni a fogat. Ez baj, vagy helyre fognak menni a fogak ? Én nem emlékszem, hogy nekem is ennyire rossz helyen bújtak volna ki az igazi fogaim.
2014. febr. 26. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen vidd el fogorvoshoz, és szerintem tuti, hogy fogszabályozásra fog küldeni. Az unokatesóimnak is voltak ilyen fölül lévő „vámpírfogaik”, nem múlt el, szabályozni kellett, illetve ki kellett azokat húzni.


A fiam elsős, most kapott fogszabályozót éjszakára, pedig nekii „csak” rendezetlenül nőnek a fogai, amúgy átlapolva, látszik, hogy nem férnek el az állkapcsában rendesen. Utánajártam a dolognak, és azt mondták, ha annyira nincs hely, akkor nőnek rossz helyen a fogak, ahogy a te fiadnál, ezért minél hamarabb érdemes elkezdeni az éjszakai fogszabályozást, az állandó fogszabályzót csak később (12 éves kor után kb.) ajdák, amikor már az állkapcsa eléggé megnőtt.


Az iskolai fogorvos nem nézte a fiad fogait? Nálunk szólt a doki, hogy vigyük fogszabályozásra a gyereket.

2014. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még alakulhat. fogszabályzót akkor kaphat leghamarabb, ha 8 fog kint van elől.
2014. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is így nőtt a szemfog mögötti kisőrlőm és magától a helyére ment. Nem azt kellene csinálni, hogy kihúzzák a tejfogat ilyenkor?
2014. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom mit kéne ilyenkor csinálni. neki nem a szemfog hanem az első fog ami nagyon nem jól nő alul belülre nő, felül meg egészen kívül fent.. szerintem ezt éjszakai fogszabályzó nem oldaná meg hiszen el sem érné azt a fogat.
2014. febr. 26. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
De jól értem, hogy még bent van a tejfog és azért nő csálén a csonfog? Nekem még csak ötéves a lányom, de úgy tudom, ilyenkor ki kell húzni a tejfogat.
2014. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alul a bal első 1-es kiesett a fog még mindig hátul van de már jövöget előre, az alsó jobb első 1-es még mindig bent van de már mozog. Felül érdekes a dolog, mert régebben letörtek a kis fogai egy baleset miatt a felső négy és mikor voltam a fogorvosnál vele, hogy szedje ki a betört fogakat azt mondta, hogy nem kell majd kinyomja a fog.. Hát nem nyomta ki hanem azt kikerülve az íny legtetején nő
2014. febr. 26. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár az én lányom csak 6 éves, és még csak a jobb alsó egyese jött ki, a helyzet hasonló: tejfog ott van, mögötte meg nődögél a csontfog.

Elvittem dokihoz, azt mondta, hogy ha 1 hónap alatt nem esik ki a tejfog, akkor ki kell húzni. Így kerülhető el a fogszabályozó.

2014. febr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!