Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában tanulja...

Mennyi idős korában tanulja meg egy gyerek a születésnapját?

Figyelt kérdés
Az enyémnek még mindig nehézséget okoz, pedig áprilisban lesz 6 éves. Katasztrófa. Nagyon unom.
2014. márc. 2. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

hogy érted? nem világos a kérdés, mire is vagy kíváncsi.

enyém 4 éves, tudja mikor van a szülinapja, mivel nagy ünnepkor van, így van is mihez kötnie, de mivel nem ismeri a naptárat, így megfoghatatlan számára az az x hónap ami előtte van. megkérdezi mennyit kell aludni, így próbálja behatárolni, aztán mikor nagyon közeledik már akkor tudja

2014. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom már 3 évesen el tudta mondani, hogy mikor és hol született, és tudta hogy hány éves. De a társainak nemhogy akkor nem volt még fogalma róla, hanem az 5. szülinapi partiján a lányomnak megkérdeztem a többi kislányt, hogy mindenki mondja el mikor és hol született és fogalmuk nem volt róla. Úgyhogy azért annyira ne aggódj. Gyakoroljátok fürdés közben pl. Ne keseredj el, minden gyerek más.
2014. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 éves lesz a kislányom és tudja a szülinapjának a dátumát. Nem tanítottam, de mivel nagyobb termetű a kortársainál, többször elhangzott különböző szituációkban. Viszont nem érti, hogy mennyire van az közel vagy messze. Az idő fogalma az nagyon nehéz még nekik és bár a dátumot meg tudják tanulni, teljesen normális, ha egy 6 éves még nem tudja, hogy mikor is van az akkor. A kislányom most kezdi érteni, hogy holnap meg holnapután, tegnap és sejti, hogy mit jelent a hét, mivel megtanulta a napokat és ugye szombaton és vasárnap nem megy oviba. Szerintem ez a maximum ami egy ovistól elvárható. A többi adatszerüen tanítható,(bemagolja) de hogy mikor fogja fel az iskolás, az kérdéses.
2014. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém ötéves, évek óta tudja, hogy farsangkor van a szülinapja, de a pontos dátumot csak mostanában tanulgatja. Egy háromévesnek még semmit nem jelent, hogy mondjuk feburár 8, nem érti, mi a fene az :) Legalábbis az én gyerekem csak most kezdi pontosabban érteni az idővel kapcsolatos fogalmakat.
2014. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, megnyugodtam kicsit. Az enyém nagyon el van varázsolva, de remélem, hamarosan kinövi. :)
2014. márc. 3. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!